Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Földön kívül létezik valamil...

A Földön kívül létezik valamilyen létforma ? Igazából nagyon tájékozatlan vagyok a témában. X év, évtizedek, évszázadok múlva vajon lehetőség nyílik egy másik bolygóra való letelepedésre az ember számára?

Figyelt kérdés
A Föld tartalékai vajon meddig elegendőek. Vagy a technikai fejlődéssel meg lesz oldva a történet ?

2020. dec. 14. 16:10
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásunk szerint nem, viszont valószínűségi számítások alapján nagyon nagyon esélyes hogy létezik, sőt szinte kizárt hogy egyedül lennénk az univerzumban. Amiért nem láttunk még földönkívülieket az a hatalmas távolságok és az hogy szimplán csak pár évtizede kémleljük rádiótávcsövekkel az eget, ami az univerzum időskáláján a pillanat tört része csak. Az hogy nem láttunk még, az azért nem bizonyitek a nem letezesukre, mert nagyon kicsi területet tudunk csak vizsgálni ilyen szempontból. Csak a környező csillagokat és a naprendszer bolygóit. Ha egy kiskanál vizet kivennél a tengerből és nem találsz benne cápát, abból nem vonható le az a következtetés hogy az egész tengerben nincs cápa és nem is létezik. Az hogy tudunk e később letelepedni egy másik bolygón még kérdéses eléggé. Szerintem a naprendszer bolygóit, pl a Marsra akár pár évtized múlva már el tudunk jutni emberekkel teli űrhajóval, sőt akár életvitel szerűen is elhetnek ott, mert a talajban elvileg van fagyott víz és elvileg növényeket is tudnánk ott termeszteni. De csak valami buborék város szerű létesítményben, lakhatóvá nem tudnánk tenni. Naprendszeren kívüli bolygó szerintem esélytelen akár az elkövetkező ezer évben is.
2020. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mikor fordulnak olyanra a körülmények itt a Földön, hogy élhetetlenné válik? Egyáltalán lesz ilyen? Valószínű a technika majd erre is talál valami épkézláb megoldást, nem?
2020. dec. 14. 16:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon megosztó kérdés.


Van akik szerint nincs.


Van akik szerint a nagy számok törvénye + Fermi-paradoxon miatt muszáj hogy legyen, hiszen egy galaxisba 250 milliárd csillag van, és 100+ galaxis, akkor képtelenség hogy ne lenne.


Van akik szerint sok földönkívüli faj rendszeresen látogat is minket nagyjából titokban, és az általuk elmondottak alapján az élet végtelen elterjedéséről van tudomásuk, csak ebben a galaxisban 50 millió bolygón van élet, és csak emberi fajból több mint 400 000 létezik.


Mondjuk tönkretenni a bolygót, aztán átköltözni valahová és folytatni az kicsit olyan, mintha mindig tönkretennéd a lakásod, felszednéd a parkettát és eltüzelnéd, összesz@arnád a wc-t, és hegyekbe halmoznád otthon a szemetet....majd amikor már nagyon gáz, átköltöznél a szomszédhoz...biztos örülni fognak ott neked :)

2020. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ha vannak ilyen párhuzamos "világok", akkor miért nincs átjárás ezek között ?
2020. dec. 14. 16:44
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Létezik létforma és mire a Föld tartalékai kimerülnek addigra az emberiség is kipusztítja önmagát.

Akkor majd a Föld fellélegzik, pihen és egy pár millió év és újból lesz élet, ahogy eddig is már voltak előttünk világok, amik kihaltak.

Vagy áldásos tevékenységünk folytán véglegesen és menthetetlenül öljük a bolygót, ami a Mars és más halott bolygók sorsára jut.

Ez az ember, aki most népesíti be a bolygónkat halálra ítélte önmagát, de nem is érdemes rá, hogy ezt a minden szempontból beteg faj fennmaradjon és beszennyezzen másik bolygókat.

2020. dec. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én amúgy tök kíváncsi lennék a többi bolygóra is, mert kb az egész Univerzum 1%-át tapasztaljuk csak ..
2020. dec. 14. 16:56
 7/10 A kérdező kommentje:
Bár én nagyon laikus vagyok ebben a témában.
2020. dec. 14. 16:58
 8/10 anonim ***** válasza:

#6:

Nos, sajnos azt mi már úgysem fogjuk megélni. Egyébként az egy dolog, hogy te itt új bolygók meghódításáról filozofálsz nagyban reménykedve, de mondd, azon elgondolkoztál-e már, hogy az vajon mitől lehet, hogy Armstrong után több mint 40 év alatt senki nem ment fel eddig újra a Holdra?

2020. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8: És ha X év múlva kitalálnak valami technikát, amivel lehet ?
2020. dec. 14. 19:44
 10/10 Mojjo ***** válasza:

@1:

"Naprendszeren kívüli bolygó szerintem esélytelen akár az elkövetkező ezer évben is"


Én ilyen találgatásba nem mennék bele. Fogalmunk sincs, nem is lehet, még csak közelítőleg sem, hogy mit hoz az elkövetkezendő ezer év - ha eljut addig az emberiség. Sőt, a következő 200 évről sem lehet kijelenteni kb semmit, hogy mi lehetséges és mi nem.

Én személy szerint nem hinném hogy a következő 1000 évben bőven ne lennének kolonizált, Naprendszeren kívüli bolygók, ha csak nem nullázza előtte le magát az ember ezen a bolygón. Persze sokat ez sem jelent a fentebb írtak miatt - és kb ez a lényeg, ez mindenkinek a személyes fantazmagóriája csak.


@3:

"Van akik szerint a nagy számok törvénye + Fermi-paradoxon miatt muszáj hogy legyen, hiszen egy galaxisba 250 milliárd csillag van, és 100+ galaxis, akkor képtelenség hogy ne lenne"


A nagy számok törvénye azt mondja ki, hogy ha minél többször elvégzünk egy kísérletet, akkor az eredmények átlaga egyre inkább a várható érték körül lesz. Nincs köze a kérdéshez. A Fermi-paradoxon pedig ponz arról szól, hogy ha feltesszük, hogy statisztikailag nagyon valószínű az értelmes élet léte máshol is, akkor miért nem látunk mégsem egyet sem a sajátunkon kívül, nem arról, hogy muszáj lenne értelmes életnek léteznie máshol. A galaxisok mérete igen tág határok között mozog, az a 250 milliárd az valójában kb százmilliótól százezer-milliárdig bármi lehet. A galaxisok száma tényleg 100+ - konkrétan nagyságrendileg ezermilliárd csak a világegyetem belátható részén. És nem tudjuk mekkora az univerzum a belátható részen kívül - még azt sem, hogy véges, vagy végtelen nagy-e.


"csak emberi fajból több mint 400 000 létezik"


Ez azért kicsit fájt :)

2020. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!