Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi van az itthon,...

Ilyenkor mi van az itthon, vagy akár a külföldön kéregető hajléktalanokkal?

Figyelt kérdés
Gondolom a környékbeli országokban is rengetegen vesztették el a munkájukat, nagy a bizonytalanság, ráadásul éjjel sem lehet kint lenni. Ilyenkor a hajléktalanok mit csinálnak? Persze bemegy egy részük a szállókra, de kitől tudnak kéregetni? Eléggé megcsappanhatott a lekérhető személyek száma.
2020. dec. 16. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt érzem, hogy mindenki aki eleve rossz helyzetben van, most még rosszabb lesz neki.


Valószínűleg idén télen meghallnak még többen, mint általában szoktak telente. De eleve a tél az durva nekik, sok fagyhalál szokott lenni az utcán. De még ehhez is hozzá jön most az egészségügy korlátozottsága.

2020. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Romániában rá sem hánynak a szabályra. Köbködnek, nem horgják a maszkot (amit sok ember ingyen ad nekik, csak kedvességből) és nem hajlandóak bemenni ezekbe a házakba, amit a kormány biztosít (ami nagyon kevés van...). Én sajnos ezeket az itteni hajléktalanokat nem tudom megsajnálni... Persze ez elég rossz dolog tőlem, de még a segítséget sem fogadják el vagy ha igen akkor pénz kell nekik, amiből vodkát (vagy más alkoholos vagy ilyen dolgokat) vesznek. Vagy a még érthetetlenebb dolgoog, amit nem fogok fel: megveszik a legfrissebb/okosabb telefont...
2020. dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"és nem hajlandóak bemenni ezekbe a házakba, amit a kormány biztosít"


Ha egyszer látnád hogy milyen állapotok uralkodnak "azokba a házakba" akkor lehet te sem szívesen mennél be oda, még hajléktalanként sem.

2020. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2 hajléktalanok egy jó része mentális problémákkal is küzd sajnos.


mondjuk egy okos telefon amúgy szerintem hasznos dolog lehetne nekik. infok eléréséhez, meg kapcsolat tartásban. mert számítógép az nem reális nekik.


szerintem amúgy ha az államot nem érdeklik azok akik ilyen sorsra jutnak akkor nincs kiút. nekem is megterhelő az albérlet szerintem nekik ez elérhetetlen.


magyaroszágon én azt látom, hogy az állam sacc arra játszik, hogy haljanak meg minél előbb. durva ezt kimondani, de én ezt látom, nem kapnak reális segítséget.


Szóval a társadalunk sacc ennyit ér, hogy ki elcseszi az életét az pusztul. Pont úgy mintha a vadonban lennék.

2020. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az okostelefont szerintem nem megveszik, hanem ellopják. Legalábbis, amikor még én is mozogtam ilyen emberekkel, akkor az volt a szokásuk. Viszont tényleg érdekelne, hogy aki mondjuk eddig összetarhált napi 40-50 eurót és kivett egy ágyat egy hostelben az most mit kezd, főleg, hogy nincs ágy, amit kivegyen meg az emberek sem adnak szerintem, bár talán így az ünnepek miatt valamennyire igen, de gondolom nem olyan, mint eddig.
2020. dec. 16. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, én okostelefont nem adnék a hajléktalannak. Egyrészt lehet nem is tudná használni, másrészt legtöbb esetben nem is tudna kivel kapcsolatot tartani, szóval nincs értelme. Harmadrészt, nemcsak a hajléktalanok, hanem még néhány svéd cserediák is agyonverné őket még egy 10k-s telefonért is.
2020. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a legtöbb, főleg nyugati koldust maffia szervezi, szóval valszeg van valami gyűjtőhelyük, ahol tárolják őket éjszakánként... mondjuk így, hogy bevételük kevesebb van belőlük, nem tudom megtartják-e mindet.
2020. dec. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!