Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komolyan mindenki elhiszi,...

Komolyan mindenki elhiszi, hogy az alapjövedelem (ingyen pénz) jót tenne a gazdaságnak?

Figyelt kérdés

Csináltak egy felmérést, amiből kiderül, hogy - milyen meglepő - a magyarok 98%-a támogatná az alapjövedelemnek hívott ingyenebédet. A kommentek közt már olyan vélemények is voltak, hogy de hát miért csak 60 ezer lenne az összeg, mikor abból megélni sem lehet?

Nem tudom, ezen honfitársaimnak szólt-e valaki: ha a jutattáshoz nem járul termelés, akkor pont kenhetjük a hajunkra az egészet. Az embereknek több pénze lesz, többet engedhetnek meg maguknak, ennek megfelően az árak is emelkedni fognak. Az egész eredménye tehát végső soron egy infláció lesz, sdtunk a sz*rnak egy pofont. Senki nem lesz gazdagabb és nem fog tudni többet megengedni magának. Az egész akkor lenne működőképes, ha a proli nem cseszné el azonnal a pénzét, ahogyan hozzájut, hanem megtanulná csak azt megvásárolni, amire valóban szüksége van. Akkor nem szöknének fel az árak, de akinek csak az az álma, hogy munka nélkül dőzsölhessen, annak hiába ezt magyarázni.



2020. dec. 17. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Aki elhiszi, hogy ez jó, annak fingja nincs az egészről.


Amúgy pár éve az egyik ország ezt megpróbálta.. de belebukott. Mármint nem nőtt a munkakedv.

2020. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%

Nekem tuti jót tenne 😂😂

,de a gazdaságnak nem.

Szörnyű ötlet.

2020. dec. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Egyre jobban elfogja venni az emberek munkáját a robotok, mesterséges intelligencia, emiatt kénytelenek lesznek majd bevezetni, vagy az emberi populációt csökkenteni.
2020. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt többféle kezdeményezés és felmérés, és van, ahol sikeres a dolog.


Egyébként itt nem arról van szó, hogy meg lehessen élni az alapjövedelemből - legalábbis szerintem.

Hanem arról, hogy ne legyen totális kiszolgáltatottság - hogy emberek éhezhetnek vagy utcára kerülhetnek, esetleg megfagyhatnak a saját otthonukban, ha tartósan pénzszűkébe kerülnek.


Szerintem eljutott már odáig az emberiség, hogy az élet alapvető feltételei biztosítottak legyenek mindenki számára. Ettől nyilván még pusztán alapjövedelemből csak tengődni lehet, nem nyaralgatni meg stb.


Én alapvetően piacpárti vagyok, de nem látom jónak az egzisztenciális fenyegetést. Sokkal jobbat tenne a gazdaságnak, ha még több ember végezhetne olyan munkát, amit szeret, vagy legalább kevésbé utál, de sokszor ez azért nem történik meg, mert elvállalják az első szembejövőt, nincs semmilyen tartalékjuk ahhoz, hogy kivárják a jó állást, neadjisten vállalkozásba fogjanak.


Természetesen azzal egyetértek, hogy az infláció elszabadulását meg kell akadályozni. Részben ezért is kísérleteznek.

2020. dec. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Ez abban az esetben lenne, jó ha nem munka helyett adják.

Akkor +60 ezren lenne havonta ami úgymond talált pénz.

Ha mindenki elkölti ezt az összeget akkor igen ez gazdaság élénkítő.

Semmiképp nem adnék akkora összeget, hogy abból meg tudjon élni valaki,mert akkor sokan nem dolgoznának.Az alapjövedelemre kifizetett összeget még kevesebb embernek kellene kitermelni.

2020. dec. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Azt nem értettem soha ebben a dologban, hogyha instant kap mindenki x összeget, akkor miért ne drágulna minden? Ha +60.000 lenne az emberek zsebében, akkor miért ne kerülhetne hirtelen +50.000-be minden albérlet?
2020. dec. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem kellene drágulni mindennek.

Kitalált példa.

A havi fizetés mellé+60 ezer.

Veszel belőle egy komódot.

Csak azért mert tetszik.

Enélkül nem vennék,mert a régi is jó.Nem ez a prioritás amire költesz.

Mindenki többet vásárol,ezáltal több termék kell.Ahhoz még több munkaerő.

Én ezért nem adnék sokat.

Vagy mondjuk az aktív dolgozóknak 100 ezer a munkanélkülinek 30 ezer.

Kell a motiváció, hogy dolgozzon.

2020. dec. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#7: Oké, de pl. jött a CSOK és nőtt a házak ára. Ha a piac látja, hogy többért is adhat valamit, akkor többért is adja.
2020. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8-akkor viszont az alapjövedelem nem éri el a célját.

Csak úgy látom értelmét,ha közben az információ mértéke nem növekszik.

2020. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Sok a buta ember, aki szellemileg nem bír programozni. Pedig a jövő erről szól, hogy CSAK annak lesz munkája, aki valamit programoz. Orvosok orvosi robotokat programoznak, rendőr robotok programozása, tűzoltó robotok megcsinálása, teljes autópilota rendszer kiépítése, stb. A messzi jövőben pedig már ők is kiesnek mert lesznek programozó robotok, akik ezeket megcsinálják. Mindent a robotok, a mesterséges intelligencia fog vezérelni a jövőben, ez elkerülhetetlen. Viszont így az embereknek nem kell majd dolgozni, mert nem tudnak már mit, nyilván így kelleni fog az alapbér. Sőt, lehet már minden ingyenes lesz, mert MINDENT IS előtudnak a robotok állítani instant a semmiből konkrétan. Teljesen más világ lesz.
2020. dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!