Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire jó ez a kamuzás a pénztár...

Mire jó ez a kamuzás a pénztárosok részéről?

Figyelt kérdés

Tízezressel fizetek, kérdezi, nincs-e apróm, én meg mondom nincs. Aszongya, az baj, mert nem tud vissza adni. Erre már nem reagáltam semmit, és aztán valahogy mégiscsak előszedte a moneyt, és odaadta a vissazjárót.

Hazudni nem szép dolog, pláne vevőnek.



2020. dec. 20. 10:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Hogy már fogyóban van az aprója, és jobb lenne, ha lenne apród, mert a nyócadik tízezressel jövő embernek már tényleg nem fog tudni visszaadni. Persze nem tudom, mit kell fennakadniuk, a főnöknek kellene szólni, hogy gondoskodni kellene elég váltópénzről.
2020. dec. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%
Senkinek nincs aprója, ezert már az első embert megkérdezi, hogy nem lehetne-e mégis. Ha nem nálad, akkor a következő embernél tényleg probléma lesz.
2020. dec. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Ha viszonylag korán megyek vásárolni, már érkezésemkor megkérdezem a pénztárostól, hogy x címlettel megbír-e. Ha azt mondja hogy nem, akkor már nem is megyek be az eladótérbe.
2020. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Váltó: 10-es 20 db, 20-as 15 db, 50-es 10 db, 100-as 10 db, 200-as 5 db. Ez 3 rugó. Nyilván üzlete válogatja, de nem a kasszás dönti el, hogy mennyi váltóval kezdhet. Ideális esetben ez 1 óra alatt elkopik, helyükre papírpénz kerül. Ha láthatóan fogy, muszáj előre gondolkodni, és mindenkitől kérdezni, van-e apró? Nyilván nem fog kisregényt mondani ehhez, egyszerűen csak ennyi: "nincs apróm". Ez kb ugyanezt jelenti: "Kedves vásárló, amennyiben lehetséges, szíveskedjen apróval fizetni, mert a kezdő váltóm 74,5%-a elfogyott, és rövidesen nem fogok tudni visszaadni".

Hát ha ez neked kamu... :)

2020. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
60%
Fizess kártyával.
2020. dec. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Teljesen rendben van, ha megkérdezi, hogy van-e apróm. Ha van nálam, akkor készséges vagyok. De ha azt mondom nincs, akkor miért mondja, hogy nem tud vissza adni? Mit vár? Szüljem meg az aprót?
2020. dec. 20. 11:15
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Allj be kasszasnak, egybol meg fogsz erteni mindent. Nekem anno a Mekiben megmondtak a fonokok, kolduljak aproert, mert nem fognak adni olyan sokszor. Meg alapbol kellemetlen az is, hogy te elmesz aprot kerni, es addig all a sor, akkor meg azert picsognak a vevok, hogy miert nem szolgalod ki oket.
2020. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Vannak olyanok, akiknek van aproja, csak lustak kimazsolazgatni a penztarcajukbol, ugyhogy bemondjak, hogy nincs nekik. Ezert azt mondjak a penztarosok, hogy nem tudnak visszaadni, hatha megeroltetik kicsit magukat.
2020. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

7


Jaj, ez annyira magyar hozzáállás! :) Szar a munka, akkor szarul is végzem. Ezért tartunk itt, ahol, mert ez mindig jó kifogás, hogy a szar a meló, meg ennyi pénzért... Aztán mindenki trehány, flegma, dilettáns.

2020. dec. 20. 11:19
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

9 elmondanad, melyik mondatombol szurted le, hogy szarul vegeztem a munkam?

Elmagyaraztam, miert lehet az, hogy neked ezt mondja egy penztaros. Nagyon kellemetlen, mikor sokan allnak a kasszanal, te fogysz ki az aprobol, es nem tudsz elmenni kerni. Kozben meg mindket oldalrol csesztetve vagy, a vevok nem akarnak aprot adni akkor se, ha van, de a fonok se akar adni, mert sporolni kell vele.

A "Nincs aprod?/Nincs kisebb?" kerdesre egybol ravagjak, hogy "Nincs", igy hat kenytelenek hazudni, hatha kicsit megeroltetik magukat az emberek.

2020. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!