Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha tudom magamról...

Mit tehetek ha tudom magamról hogy nem vagyok okos?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy nagyon nehezen tanulok, nehezen és hosszú idő alatt értem meg a dolgokat. Bonyolultabb rendszereket nehezen látok át, nem értem hogy mi van miért, mi mivel függ össze. Koncentrációs nehézségeim is vannak.
2020. dec. 20. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
fejleszted magad rendszeresen és idővel javulni fog.
2020. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagy buta, lehet, h.tanulási zavarod van pl.diszlexia. Szakember meg tudja állapítani. Ha ilyen problémád van, akkor is tanulhatsz szinte bármit. Csak lesz papírod arról, h.neked több idő kell. Pl.egyetemen akinek van ilyen papírja nem vizsgázhat írásban, ha nem akar, csak szóban vagy mondjuk joga van több időt kérni a felkészülésre.
2020. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Akkor menj el politikusnak.
2020. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Olvass sokat könyveket.
2020. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem értem az előző (1-4.) válaszok egyikét sem.

Miért kéne erőltetnie azt, amiben nem jó?

Miért kéne egyetemre mennie? Még a politikus a legjobb válasz, de az gondolom vicc volt (egyébként a politikusok többsége jogász, tehát egyetemet végzett).


Kérdező!

Azt kell megtalálnod, amiben te jó vagy. Pl. jó a kézügyességed? Szeretsz barkácsolni? Szeretsz kertészkedni, állatokkal foglalkozni? Szeretsz emberekkel foglalkozni, nekik segíteni? Szívesen végzel fizikailag nehéz munkát? Szívesen vezetsz autót? Jól bírod a monotonitást?

Kismillió életpálya van előtted akkor is, ha nem tudsz bebiflázni ezer oldalakat, és nehezen látod át a bonyolult dolgokat.


Tanulj valamilyen szakmát, a kőművestől a fodrászig rengeteg fajta van. Lehetsz bolti eladó (abból is ezerféle van), lehetsz csomagküldő szolgálat sofőrje. Lehetsz buszvezető, rengeteg ipari cégnél tudsz végezni betanított munkát, és a multik azért nem fizetnek rosszul nekik sem.

Szóval találd meg a neked való helyet!

2020. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!