Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdekel benneteket a felvidék,...

Érdekel benneteket a felvidék, felvidéki emberek?

Figyelt kérdés
Most bármit kérdezhetsz, ami érdekel. Megpróbálom legjobb tudásomnak megfelelően megválaszolni. Sztereotípia, tévhit? Hol tanultunk magyarul? El vagyunk nyomva? Mi az a Kofola? HMU a legjobb kérdésekkel, múlassuk a karanténos időt. ;)

#magyar #Felvidék #Kofola #kérdezz bármit
2020. dec. 21. 16:19
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd falu se érdekel, nemhogy több 100 kilométerrel odébb.
2020. dec. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%
Uhhh a kofolát de utálom 🤣🤣
2020. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megserteni, de felvidek es altalaban az idegen emberek is teljesen semlegesek szamomra.
2020. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekel, de inkább úgy, hogy ha arra járok.
2020. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne, hogy elnyomva érzitek-e magatokat.
2020. dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

5. kommentelő: én személy szerint nem, de itt ott azért előfordul a xenofób nacionalista szlovák. olyankor inkább kellemetlenül érzem magam, sem mint elnyomva.


A fentebbi hozzászólóknak: teljesen megértem. :D

2020. dec. 21. 17:00
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
engem az érdekel, hogy a legtöbb felvidéki magyar beszél szlovákul? el lehet boldogulni egy többségében magyarlakta helyen szlovák nélkül?
2020. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
A többségében magyar lakta helyeken persze, amíg nem kell hivatalos ügyaket intézni, mert azt szlovákul lehet (illetve automatikusan így intéznek mindent) Az emberek pedig. Beszélnek szlovákul, ki jobban, ki kevésbé. A régebbi rezsim magyarjai még csehül is jól beszélnek, hiszen a kora kétezres évekig nagyon, de tényleg nagyon sok minden csehül volt elérhető. (filmek szinkronjai, könyvek, magazinok stb.) A két nyelv viszont annyira hasonlít, hogy aki jól megtanul szlovákul, automatikusan érteni fogja a csehet is, kis következtetésekkel. :)
2020. dec. 21. 18:07
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

Engem érdekel,Nógrádi vagyok.

Kicsit szomorú is vagyok hogy el csatolták tőlünk felvidéket.

Egyszerűen csak azt nem szeretem az ottani magyar emberekben hogy tudnak magyarul,de egyszerűen több esetben sem képesek megszólalni magyarul,csak is a szlovákot nyomják jó részt ha meg tudják hogy magyar vagyok.

Tudom miért beszélnek akkor is szlovákul de azért megérdezném tőled miért teszik?

Sokszor tapasztaltam már,de komolyan.

Mondok rá példákat is:

-Simán átt mentem sk-ba és röktön ott vettem autópálya matricát és nem álltak velem szóba magyarul,csak a szlovákot nyomták,pedig érdekes módon Sebestyén Balázsék reggeli műsorát hallgatták,erre felénk több szlovák rádiót is lehet fogni és ott a határon is, pl antena rock,fun rádió,europa 2,best fm,radio viva.

-Áru átt adásnál is faterra voltam és a targoncás is tudott magyarul de kb 3 évig csak szlovákul volt képes beszélni,majd mikor a fater már nagyjából a szükséges dolgokat szlovákul mondta neki el kezdett egy idő után magyarul beszélni na a fater akkor hagyta ott őt.

-Faterra vagy mikor egyedül voltam, hallom hogy magyarul beszélnek irodákban is,be megyek köszönök és olyan gyorsan átt váltanak szlovákra legalább is sajnos 90% ban,régen még komolyan mondom kinlódtunk de mióta mondhatni szlovákul mondjuk a szükséges dolgokat érdekes módon aki tud magyarul és meg tudja rendszám alapján hogy magyarok vagyunk el kezd magyarul beszélni,de ha magyarul kinlódnánk ott vagy angol-német biztos hogy csak szlovákul tudnának sajnos.

Tudom a szlovák az egy világ nyelv.

Ezeket leginkább a magyar határ közelében észleltük.

Érdekes módon Pozsonyban a vámos,irodista,rakáros-targoncás,sofőr,de még a mezei biztonsági őr is tud magyarul ha nem is jól de nagyjából,ugye akkor ha meg tudják hogy magyar vagyok.

Na persze a határhoz nagyon közeli magyar testvéreink, jó része csak a világ nyelven tudnak meg szólalni azaz szlovákul.

Természetesen vannak rendes emberek is,mert ilyenekkel is találkoztunk csak sajnos belőlük egyre kevesebb.

Tudnák még mesélni de nincs sok értelme.

2020. dec. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Be kell vallanom, vannak olyan emberek akik bár tudnak magarul, de családjuk a Beneš-dekrétum ideje alatt elszlovákosodott. Ennek köszönhetően megtarthatták a házukat, nem lettek deportálva. Nomármost azok az emberek akik egy tagadásban nevelkedtek nem fogják azonnal használni a magyart (a városomban sok szlovák tud és beszél magyarul).

B verzió. Sajnos bunkókkal találkoztál, sok felvidéki magyar "affektáló, nyávogó jaffásként" tekint a magyarországiakra.


Személyes tapasztalat. Sokszor volt, hogy külföldön találkoztam magyarokkal, és valahogy mindig a politika, meg a panaszkodás jön fel témaként. (Egyszer egy csaj lehazaárulózott, mert nem értettem vele egyet arról, hogy Orbán egy gci, mivel a külpolitikáról nem szívesen alkotok ilyen nyers véleményt.) Ha kellemetlen a helyzet, vagy csak nem akarok ismerkedni (attól emrt még guyanaz a nemzetünk nem akarok jópofizni vadidegenekkel a nyaralásomon) szoktam én is szlovákul beszélni a szlovák barátnőmmel (aki folyékoynan beszél magyarul), családommal.


Soha nem tetetném, hogy nem értem, ha valaki magyarul szólítana meg, illedelmesen persze.

2020. dec. 21. 18:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!