Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Látszik az embereken a pénz?

Látszik az embereken a pénz?

Figyelt kérdés
Két emberről aki közül az egyik szegény, a másik vagyonos ugyanolyan ruhában, ugyanolyan frissen vágott hajjal meg lehetne mondani kisugárzás, viselkedés alapján, hogy melyikük a gazdag, és melyikük a szegény? Ha igen, mi alapján?
2020. dec. 25. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nincs. Egy felmérés szerint a legtöbb milliomos átlagember, ~4 éves autóval jár, mégis 200+ milliós vagyon van mögöttük.
2020. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. És az a fura, hogy nem lehet megmagyarázni, mi alapján, szóval csak a kisugárzás lehet.

Egyszer egy társaságban megismertem egy csajt, akinek tényleg milliomos, külföldi, kőgazdag élettársa volt. A csajon nem volt semmi extra, se a szépsége, se a ruhái, de mégis annyira egyértelműen "más" volt, nem tudom megmagyarázni. Egy üzleti tanácsadó is azt mondta nekem, hogy pl. akinek 6 havi tartalék félre van téve, annak teljesen más a tartása, a kisugárzása.

2020. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Emberfuggo, de elofordulhat, hogy igen.


“ugyanolyan ruhában, ugyanolyan frissen vágott hajjal meg lehetne mondani kisugárzás, viselkedés alapján, hogy melyikük a gazdag, és melyikük a szegény? Ha igen, mi alapján?”



Peldaul sokat mondanak a fogak, egy vagyonosnak altalaban azert szepek a fogai, vagy akar a bore, kormei szepen apoltak, mig egy ketkezi munkasnak lehet “munkaskeze”, sebekkel, letort/betort kormokkel.

Ami ennel is tobbet mond, az a beszedstilus, az intelligencia, abbol mar azert nagyon sokat le lehet venni.

2020. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A gondolkodasabol lehet tudni elvileg.
2020. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Peldaul sokat mondanak a fogak, egy vagyonosnak altalaban azert szepek a fogai, vagy akar a bore, kormei szepen apoltak, mig egy ketkezi munkasnak lehet “munkaskeze”, sebekkel, letort/betort kormokkel."


A saját tulajdonú repülőmet én magam bütykölöm és ezért gyakran van leverve a kezem és letörve a körmöm. A fogaim egy része is oda van, mert szeptemberben sikerült úgy landolnunk a budaörsi reptéren, hogy elakadt a kerék és bukfenceztünk egyet a repcsivel.

Sajnos nem csak a gép tört össze...

Mondjuk, most egy darabig valóban szegény leszek, mert -valószínűleg- javíthatatlan és újat kell(ene) venni.

2020. dec. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem minden esetben: gondolj bele: megyek egy szakadt Mergával, de otthon minden csili-vili új.
2020. dec. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

“ . A fogaim egy része is oda van, mert szeptemberben sikerült úgy landolnunk a budaörsi reptéren, hogy elakadt a kerék és bukfenceztünk egyet a repcsivel”


Ez eddig oke, de ha milliomos lennel, azonnal mennel a magandokidhoz, es megcsinaltatnad a fogad.

Pont errol szol a kerdes.

Nyilvan mindig lesznek kivetelek, biztos van kirohadt fogu milliomos, meg hollywoody mosolyu hajlektalan is, de a nagy atlagrol beszelgetunk most.

2020. dec. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Gyógyulási folyamatról még nem hallottál a fotelben??

2020. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem zömmel látszik, igen.


Még totál ugyanabban a ruhában, frizurában, nőknél sminkkel is látszódhatna szerintem: beszédstílus, témák, testtartás, testi és lelki egészségi állapot.


Ha pedig ezt nem kötjük ki, akkor nyilván sokkal több dolgon látszódik.


Ha nem látnám a 3. X-hez közeledve akár családban, akár baráti körben, akár munkatársakon (többféle munkahelyen is megfordultam már), hanem mesélnék, akkor nem is hinném el.


Egyébként nemcsak maga a vagyon látszódik. A vagyon ugye nyugalmat ad (most nem szélsőségekről beszélek, de ha tudod, hogy ha elromlik a mosógép, mindenképp tudsz venni újat, nem is beszélve arról, hogy ha elveszik a munkahelyed, nincs azonnal tragédia, az nyugalmat ad), jobb minőségű élelmiszerek, lehetőségek és igény egy jobb minőségű életre.

Ugyanakkor az se mindegy, hogy valaki mondjuk kasszás, beosztás szerint dolgozik, hétvégén is, ha olyan helyen kasszás, ünnepnapokon is és örül, hogy megvan a munkahelye, mert váltani se egyszerű. Vagy szakember egy hipermenő irodaházban, rugalmas munkaidőben, 1 órás ebédszüneteket tud tartani (jó, ledolgozza, DE akkor is: tud nyugalomban enni), változatos a munkája és kis túlzással ha egy rossz szót szól a főnöke, tud váltani. Akár válság alatt is. Ez nagyon nem mindegy. Én úgy általában nagy biztonsággal látom az összefüggést az ismerősi körömben, legyen az akár közeli családtag, vagy barág, vagy szegről-végről ismerős.

2020. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Nincs egyértelmű válasz a kérdésedre... rendkívül sokat számít hogy ki mennyire intelligens... ugyanis sok "gazdag"-nak az ölébe hullott a gazdagság... beházasodott, nyert, szerencséje volt stb. Aztán ott van a másik fele aki kitermelte magának a gazdagságot vagy éppen beleszületett.

Általában az akinek felnőtt korában az ölébe hullott azon látod leginkább hogy valami nem kerek vele.

2020. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!