Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg gáz, ha valakinek...

Tényleg gáz, ha valakinek nincs diplomája?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 22:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
74 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Miért lenne gáz? Sokszor egy nem diplomás ember okosabb..

Hozzátenném sok olyan emberrel találkoztam már, akik a diploma után úgy gondolták övék a világ.

2020. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
jézusnak és buddhának sem volt.
2020. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Anyámnak kettő is van, és úgy tekint magára, mint egy istennő, miközben tönkreteszi a családunkat, egy képmutató nárcisz.

Apám ezzel szemben egy szakközépig jutott, és még ha feleannyit is keres, attól még nagyon becsületes ember, mindig jó volt a kapcsolatunk, sokat tanultam tőle.

Szóval nem attól leszel valaki, hogy van diplomád.

2020. dec. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Ha egy nyelvvizsga híja, akkor eléggé.
2020. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Agyondiplomázott emberekkel teli az ország. Némelyik hülyébb mint a másik. Szakmunkások és fizikai munkások meg nincsenek.
2020. dec. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem gond szerintem.

Az öcsém vállalkozó (burkoló) és 25 évesen jóval jobban ment neki anyagilag, mint mondjuk annak, aki diplomázott.

Párom hegesztőként dolgozik, hidd el nem a küszöböt rágjuk.

És egyikőjük sem buta.

Nekem sincs diplomám, hátrány még nem ért 36 év alatt.

De viszont azt szeretném, ha a lányom többet tanulna, legfőképpen a nyelvekre biztatom. Igaz még csak 5.-es,imád is tanulni, azt se tudjuk mi lesz x év múlva, de a nyelvtanulásra startoljon rá.

2020. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez helyzetfüggő, de elsősorban az ember saját maga érezheti gáznak, hogy van-e diplomája vagy sincs. Én pl. az alapképzés utolsó évében jutottam el oda, hogy ez nekem lehet nem fog menni és lehet nem lesz diplomám. Sok összetevője volt a dolognak (családi és szociális háttér, nem éreztem senki támogatását, egyedül voltam, egészségügyi problémáim voltak, depressziós voltam stb.), de a lényeg az, hogy egyáltalán nem ment az egyetem és csúsztam is egy félévet. Én akkor ezt úgy éltem meg, hogy kész vége az életemnek, ennyi, minden jövőbeli lehetőségemnek annyi és egy értéktelen ember leszek. Végül némi késéssel, de befejeztem. Ha nem sikerült volna, akkor az szerintem az egész életemet megpecsételte volna és nem azért, mert a diploma kötelező lenne, hanem mert egy kudarcként, gyengeségként, hibaként éltem volna meg (még akkor is, ha tudtam az okát). Szerintem ez ma már a legkevésbé szól az okosságról stb., sokkal inkább az elhatározás, szorgalom, a belefektetett munka és a kitartás számít, valamint amit a tanulás során felszedsz magadra (pl. világlátás, gondolkodásmód, tapasztalat stb). Ha nem szerzek diplomát én úgy éreztem volna, hogy megbuktam emberként.
2020. dec. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem gáz, fontosabb az, hogy milyen belső értékei vannak egy embernek. Én diplomás családból származom, de anyám amilyen undorító stílusban tud beszélni más emberekről (főleg azokról, akik nem diplomások), na az minden, csak nem követendő példa. Emberségből egy nagy 0, szerinte a diploma megléte határoz meg egy embert, és az alapján értékeli őket. Hányok ettől, pedig nekem is meglesz a diplomám következő félévben, ha minden jól megy. Ennek ellenére nem tudok azonosulni az ő szemléletével. Sokra ment a diplomájával, amikor a stílusa/természete olyan, hogy a családjával nem tud normális kijönni, mert folyton konfliktusai vannak, ráadásul ő a saját szemében tökéletes és tévedhetetlen. Nárcisztikus személyiség, akit a saját gyerekei sem szeretnek tiszta szívből. Na akkor ennyit a diplomájáról.
2020. dec. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem gáz ha nincs diplomád, csak ne legyél irigy, mert az azonban nagyon gáz.


Pl.:

Én már el se mondom, hogy milyen végzetségem van, mert kapásból jön a "Húúú.., akkor te biztosan sokat keresel" mentalitás. Pedig nem.

Ja, meg azt szeretem, mikor jön a "Te csak hallgass. Ilyen végzettséggel én..." rész. A hideg ráz.

Közben pedig ott van a szemében az a vegytiszta gyűlölet. Ekkor szoktam elmondani, h mennyit keresek. Ekkor jön a megkönnyebbülés és következik a "Na ezért tanulhattál" rész.

Legyen az régi osztálytárs, ismerős, rokon. Annyiszor lejátszódott ez már és mindig ugyanúgy.


Szóval ezt a kisebbségi komplexust magadban kell lerendezned. Attól, hogy valakinek lesz egy diplomája nem lesz több, de nem lesz kevesebb sem.

2020. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Nekem is hasonló a helyzetem, mint a 3. válaszolóval. Anyám tanult ember, legjobb a szakmájában, viszont még is szétbarmolt (szépen fogalmazva) engem lelkileg kiskoromban, hasonlóan nárcisztikus személyiség. Ezzel ellentétben, apukámnak és nevelőanyumnak "csak" érettségije" van, vállalkozók és jobb és igazságosabb embereket nem ismerek náluk világon. Az intelligenciát nem tanulod én mindig ezt mondom... szóval, dehogyis egy másodpercig nem gáz!!
2020. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!