Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem érzem magam jól...

Miért nem érzem magam jól Magyarországon magyar ként?

Figyelt kérdés

Okai oktatás,politika, egészségügy,emberek egymásnak való bánása

1-sö oka oktatás az egéssz oktatási rendszer egy nagy szar.


2-dik politika az egéssz politika gyerekes a politikusnak meg azt se tudjàk mit tegyenek


3-dik egészségügy ez azért mert szar az orvosok kevés fizuval mentik meg az életünket


4-dik emberek egymással való bánása ez nagyon rossz mit minden hol csak itt rá fogják valami indokra pl fideszes vagy tehát rossz de ha jobbikos vagy akkor jól van igaz fordítva is.



2020. dec. 31. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Én is így éreztem, majd 20 évesen el is költöztem.
2020. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sunshinedoll ***** válasza:
84%

Át tudom érezni. A közhangulat borzalmas, olyan szinten megy a gyűlöletkeltés meg a győlölködés, empátia zéró hiánya, akárhová megyek mindenki csak kötekedik, gúnyolódik, vergődik, néha már gyomorideggel megyek ügyintézni, hogy ma vajon milyen frusztrált barmot fogok ki, aki majd velem fog vergődni, amiért utálja az életét.

Az emberekben semmi egymás iránt érzett türelem meg empátia nincs, mindenki frusztráltan, passzív agresszíven akar mutyizni, ha rászólnak akkor kikérik maguknak, ha nem, akkor folytatják tovább.

Ezt pedig a kormányzás is kihasználja, erre az agresszióra építi fel minden kommunikécióját.


És akkor még ilyenekkel b-sznak pofán, hogy a magyar egészségügyet egész nyugaton irigylik. Nem irigylik azt még keletebbre se. Romániában nincs ilyen gány egészségügy, komolyan.

2020. dec. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem, mi a célja a kérdés kiírásának, amikor a választ már rögtön meg is adtad magadnak.
2020. dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Hát szerintem érdemesebb inkább a tényeket nézni, nem egy tucat ember véleményét osztani.


- Az oktatás nehéz meg sok, de az a nagy tudás, amit a suli végén birtokolsz az egy olyan érték, ami Nyugat-Európában és a világ sok helyén nincs meg.


- A politika részben gyerekes, de ez nem igaz minden pártra. Ha csak 20 évet megyünk vissza és megnézzük, hogy mi volt 2000 és 2010 között (biztonság, gazdaság, megélhetés; lásd mi volt 2006-ban) és megnézzük, hogy mi volt 2010 és 2020 között, akkor brutális nagy különbséget látsz. Az utóbbi 10 évben jó irányva fejlődik az ország folyamatosan.


- Az egészségügy, a mi orvosaink a legjobbak közé tartoznak Európában, azért a komoly orvosainkat megfizetik és épp most kapnak hatalmas fizetés emelést.


- A politika és világnézet nagyon meghatározó! Nekem vannak más politika és világnézetű ismerőseim és ez úgy működik, hogy ezeket a témákat kerüljük. És egyre több ilyen ismerősöm van az új munkahelyemen. De nyílván a legjobban azokkal jövök ki, akikkel a már említett 2 féle nézet azonos.


Én nagyon szeretem a hazámat és büszke magyar vagyok.


21F

2020. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Én nem választottam,hogy hova születek,és egy darab téglát nem raktam le azért,hogy megépüljön a lánchíd,más tollával nem ékeskedem. Nem vagyok büszke arra,hogy egy olyan népcsoport tagja vagyok,akik hagyják,hogy élősködjenek rajtuk,sem arra,hogy hova juttott a kultúránk,hogy manapság a fiatalabb korosztály milyen szokásokat képvisel,stb stb. El is fogok innen menni egyszer az fix,lehet vissza se nézek,nem érdemes,max egy két ismerős miatt,a többi szóra sem érdemes. Semmi kedvem hozzá,amíg magyarországon ilyen a minősége mindennek.
2020. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Mindíg is egy puritán, balkáni ország volt, azzal a maréknyi élősködő "elitjével" együtt is, akik pedig fene nagy úrnak gondolják magukat. Ha-ha-ha, urak?! Ugyan már!

De most még az eddiginél is jobban züllik minden lefelé, fidesznek hála.

Őszintén sajnálom a fiatalokat, hogy ha normális jövőt akarnak, el kell menekülniük innen.

2021. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
55%

Ady Endre: A kürtösök szava


Fáradt akarók hada ez,

Ez Xerxes gyáva népe:

Hajh, kürtösök, rohanjatok

Nagy kürt-szóval elébe.


Bomlottan, álmosan tolul

Szomorú ember-nyája:

S mi lesz, hogyha a kürtösök

Szava útját nem állja?


Magyar föld, te, juh-legelő,

Öngyilkosa erődnek,

Mi lesz, hogyha kürtöseid

Elfáradva kidőlnek?


Mi lesz, ha elszéled a nyáj,

Ha már eleget tűrtünk?

Ha már mi is elfáradunk

S ha elnémul a kürtünk?


Hajh, kürtösök, rohanjatok

Nagy kürt-szóval elébe:

Boldogtalan, szomoru nyáj,

Ez a magyar föld népe.


Bomlottan, álmosan tolul

Szomorú ember-nyája:

S mi lesz, hogyha a kürtösök

Szava útját nem állja?

2021. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A politika nem gyerekes, a politika verfagyaszto inkabb
2021. jan. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

mindenütt az

2021. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!