Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 22 évesen késő ilyenen gondolk...

22 évesen késő ilyenen gondolkodni, az alábbi feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Idén töltöm a 22. életévemet. Már 8 éve tanulom ugyanazt, de nem tesz boldoggá. Se közéiskolában, se OKj-n, se (jelenleg) egyetemen nem érdekel, amit most tanulok. (közgazdaságtan) Tudom, hogy piacképes szakma, de nem tudom, mi a helyes döntés az életemmel kapcsolatban, de mindenképpen változtatni szeretnék és olyat tanulni, dolgozni, ami érdekel, leköt és szeretem.


Az elmúlt hetem arról szólt, hogy a felvit böngésztem, hogy kitaláljam, mi szeretnék lenni. Arra jutottam, hogy engem a filmek világa érdekel. Szeretnék rendezni, írni, vágni és minden egyéb. Évek óta írok már. Dolgozom a saját könyveimen, (jelenleg 2 komolyabb történetet írok, amit mindenképpen szeretnék megjelentetni) írok saját blogot és írok egy filmes oldalnak is, aminek elég nagy nézettsége van, rendzseresen közlik a cikkeimet.


Néztem az itthoni képzéseket, az ELTE-nek találtam egy viszonylag jó képzését, amire (talán) jövő szeptemberben fogok tudni jelentkezni, ugyanis fel kell rá készülnöm. Ez egy 6 féléves alapkézpés, tehát 26 leszek, mire befejezem.


Ma elkezdtem nézni a külföldi tanulási lehetőségeket a filmes területeken, például a Dél-kaliforniai Egyetemen. Nagyon jó lehetőség lenne, ha ott tanulhatnék. Tudom, nem egyszerű, nem is etéren kérem a tanácsot.


Az lenne leginkább, ami érdekel, hogy (mivel jelenelg semmilyen tapasztalatom nincs) először itthon végezzek el egy tanfolyamot, majd utána próbáljam meg a külföldi tanulást vagy akár egyből jelentkezzek kinti oktatásra?

Nem tudom, melyik lenne a jobb döntés, hiszen 26-27 évesen kimenni külföldre egyetemre, már lehet, hogy késő lenne.

Illetve van egy másik dolog is, ami picit visszatart a külföldtől. Van egy 5 éves párkapcsolatom.


Már beszéltünk sokat arról, hogy szeretnénk majd külföldön élni, elmenni innen a jobb lehetőségek miatt, de kb 8-10 év múlva, tehát 28-30 éves koromra terveztük ezt. Ő 9 évvel idősebb nálam, tehát addigra már ő 38 körül lesz.


Én vele tervezek és vele szeretném leélni az életem, de emellett nagyon szeretnék olyan lehetőségeket kihasználni, mint a külföldi tanulás, ami akár közelebb vihetne ahhoz, hogy kint élhessek.

Tisztában vagyok azzal, hogy nem megoldható, hogy én kimenjek tanulni és jöjjön velem és ő meg ott dolgozzon, de nem hagyhatom itt őt évekre, amíg én az álmaimat kergetem.

Tudom, hogy 100%-osan támogatna ebben és nem tartana vissza, de ha én most így döntök, akkor biztosan véget érne a kapcsolatunk.


Nem tudom, hogy mit tegyek, mert félek attól, hogy elrontok mindent, ha én külföldön próbálnék meg tanulni. Neki ez valószínűleg nem opció, mert abszolút nem beszéli az angolt, vagyis csak a1-a2 szinten, tehát elég sok idő (akár évek) lenne, mire olyan szintre tudná magát hozni, hogy megpróbálhassa, hogy kint tanulhasson ő is, és igazából nem is tudom, hogy ő szeretne-e mondjuk az USAban tanulni, vágyik-e erre.


Nagyon vergődöm és nem tudom, hogy mit kellene tennem. Rosszul érzem magamat amiatt, hogy folyton attól félek, hogy milyen következményei lesznek a döntéseimnek, de egyben attól is, hogy visszatartom azoktól a lehetőségektől, amikkel sokkal jobbá, izgalmasabbá tehetném az életemet. Nem akarok majd 70 évesen arra gondolni, hogy fiatalon nem mertem lépni és jobb irányba vezetni az életemet.


Mit csináljak?



2021. jan. 1. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Ezt engedd el!
2021. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért kell ehhez külföldi egyetem. Magyar diplomával is dolgozhatsz külföldi filmeken.
2021. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Magyarországon felejtsd el a filmeket, külföldön marha nehéz lenne. Szerintem is felesleges külföldi egyetemen. Kicsit álomvilágban élsz.
2021. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
34%
Aztakutyaegit neki negatív embereket!Ne hallgass senkire csak a szívedre!Meg fogod bánni évek múlva,h nem vágtal bele.Fiatal vagy éld az életed ahogy szeretnéd.Beszélj a pároddal mond el neki a vágyad és induljatok el a nagyvilágba!Ha szeret,támogat.Nem beszéli a nyelvet?Vmi meló csak akad neki.Én ha 10 évvel fiatalabb lennék (34 vok) és nem lenne gyerek mar itt sem lennék.És most járok érettségizni család es meló melett.Annak idején ha úgy gondolkodtam vna mint most te,nem itt tartanék.Ha itthon maradsz a pasid miatt lehet 3-4 ev múlva együtt sem lesztek.Akkor meg mar nem mész.Vagy szülsz majd egy gyereket neki mert mar vágyni fog rá.Addig menjetek míg ekkora erő és vágy van benned!Minden jót kívánok neked,válljanak valóra az álmaid!
2021. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Biztos a párommal maradnék a helyedben, és nem mennék külföldre. A terveid itt is megvalósíthatod, és túl sokat venne el a külföldre költözés: párkapcsolat, ismerősök, stb.

Sok sikert.

2021. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az álmok kergetése nem jó, de ha ez mondjuk az életed , akkor más a szitu. Ha filmekkel akarsz foglalkozni és ez az életed, akkor ezt kell csinálni. Nem kell rajta agyalni. Menj és tedd amit tenni kell.
2021. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj, és csináld csak, amit szeretnél. Ha mindenképpen külföldön szeretnél dolgozni, akkor előny a célországban tanulni. Ugyanakkor ez tipikusan az a terület, ahol az a lényeg, hogy mit tudsz és vannak-e kapcsolataid, ami akár itthonról is elérhető. Ezt neked kell eldönteni és látni, hogy mire van lehetőséged és melyikkel járnál itthon. Viszont szerintem a párkapcsolatot, családot, ismerősöket stb. nem kell belekeverni, mert az életeddel szemben ezek egyszerűen jelentéktelenek és nem lehetnek érvek vagy szempontok. Fiatal vagy még, nem kell kötöttségekhez alkalmazkodni, pláne ha jelentősen hátráltatnak. Lehet, hogy nem valósulnak meg a terveid vagy nem a tervek szerint alakulnak a dolgok, de legalább megpróbáltad, tettél érte, tanultál, kipróbáltad stb. és ez mind pozitív. Ha meg sem próbálod, akkor nem nyertél vele semmit és szerintem mindig bánni fogod.
2021. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
Vidd őt is kulfoldre!!! Nincs kérdés! A nyelvet pillanatok alatt megtanulja, mert muszáj.
2021. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!