Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tud csinálni az ember, ha...

Mit tud csinálni az ember, ha elrontja az érettségit és nem jut be egyetemre?

Figyelt kérdés

Szakma, jogsi, minden egyéb nélkül. Egy faluban, a családjával élve.

Milyen lehetőségek vannak egy ilyen esetben? Tapasztalatokat is várok.

Nem vagyok ilyen helyzetben, csak kíváncsi vagyok, arra az esetre, ha esetleg így alakulna...



2021. jan. 2. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Akkor újra meg lehet próbálni az érettségit. És tedd is meg ha kell, az egyetemről ne mondj le.
2021. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Otthon marad, újra érettségizik, újra próbálkozik, okj-t csinál, dolgozik.
2021. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
70%
Újra lehet érettségizni, egy éved lesz felkészülni rá. Vagy tehetsz nyelvvizsgát, mellette meg elmehetsz dolgozni, mert sok olyan munkahely van ahova nem kell szakmai tapasztalat.
2021. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Elmegy jövőre is az érettségire.
2021. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Elmegy dolgozni.

Van aki alapból nem az egyetemben gondolkodik.

2021. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Én ebben az esetben kitanulnék egy szimpatikus szakmát és eldönteném, hogy szívesen csinálnám e a továbbiakban. Ha bejön és nem akad emiatt semmiféle megélhetési problémám akkor megelégednék ennyivel és élném az életem, de amennyiben másra vágyom akkor szereznék egy kis anyagi hátteret és újra leérettségiznék majd egyetemre mennék.
2021. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
tanulsz szakmát.. vagy vár a betanított munkás lét
2021. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
mondjuk tanulj szakmát. jobban jársz vele mint egy haszontalan diplomával
2021. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az érettségit újra tudod próbálni akár ősszel, akár tavasszal. Arra tudsz készülni akár egyénileg vagy magántanárral, vagy például nálunk azt is megengedte pár tanár, hogy visszajárjunk a fakultációs órákra. Ezen kívül pedig a lehetőségeiden és a szándékaidon múlik, hogy mit tudsz még menni. Tudsz-e és szeretnél-e járni valamilyen tanfolyamra pl. nyelvtanfolyam, jogosítvány szerzés, elvégezni egy OKJ-t vagy elmenni dolgozni.

Én kihagytam egy évet az érettségit követően és igazából akkor csináltam egy emelt érettségit, és ennyi. Akkor fejeztem be a jogsim, de az akkor már rég folyamatban volt, és jártam egy ideig nyelvtanfolyamra (de az inkább időtöltés volt, mert azt a nyelvet már beszéltem). Én pl. nem szerettem volna OKJ-ra menni, mert helyben nem voltak számomra szimpatikus rövid képzések és nem szerettem volna több évet kihagyni egy OKJ miatt, illetve nem tudtam volna más képzési helyen sem tanulni. Dolgozni szerettem volna, viszont nem találtam semmi lehetőséget (falu a semmi közepén) és emiatt ez kimaradt.

2021. jan. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14%
Ha olyan tárgy nem sikerült, ami fontos a felvetelihez, akkor nem sok esélyt látok, hogy diplomád is lesz...
2021. jan. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!