Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Capre...

Mi a véleményetek a Capre Diem életfilozófiáról?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire tartható ez egy 21.századi ÁTLAG ember mindennapjaiban? Lehet egyáltalán e szerint élni?

2021. jan. 3. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Helyesen: Carpe diem.
2021. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a Sith-ek gondolkodnak végletekben. Tudod az élet pillanatait élvezni, és közben tudatosan dolgozni a jövődért. A kettő nem zárja ki egymást.
2021. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
tévútra viheti azt, aki nem szab benne határt.
2021. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy mit definiálsz Carpe diem életnek?


Az alapvetően erősen félrefordított és ezért teljesen más tartalmi jelentésű "Élj a mának" életmódot, vagy az eredetit jobban leíró "Ragadd meg a napot!" jelentést?

2021. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindíg így éltem, meg is lett az eredménye.
2021. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mi?
2021. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pénz, nő, egészség huss. Ez lett a sok móka vége.
2021. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy meg simán élhet "Carpe diem" életmódot akármelyik átlagos ember.


Hiszen ez leginkább arra vonatkozik, hogy tegyél az életedért, lépd meg a dolgokat, minden nap hasznosan teljen számodra.


Mondhatni a pontosabb fordítás az "Élj a máBAN" ami szerintem egészen érthetően leírja mit is jelent.


Egyszerűen arra kell törekedni, hogy éld az életed, legyenek céljaid, és tegyél is értük amikor lehet.


Ne a múltban élj. Hiszen sokan itt ragadnak le, ábrándoznak a múltról, hibáztatják azt ami elmúlt. És a semmire megy el a drága idő.


Másik véglet az örök jövőben élő, tervezgető. Nyilván kellenek tervek. De mikor valaki csak ábrándozik, halogat hogy "Majd ha" akkor az szintén csak az időt pazarolja.


Összességében amolyan igyekezz a lehetőségeidhez mérten normális és kerek életet élni, ezért pedig lehet tenni.

2021. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy akinezt a szart dörgölte anno az orrom alá, most csak vergődik meg nyűglődik, amíg az én munkám és tervezésem gyümölcsei beértek (aztán amellett is tudtam szórakozni, csak ésszel).


Időben kerestem megfelelő társat például. Most visszatáncolnának hozzám azok közül elég sokan, akik anno lekoppintottak vagy kidobtak, mert én már akkor is komolyan akartam tervezni, ők meg élni akarnak. A "majd valamikor házasság" emberek azóta is szinglik vagy szexpartnereznek.


Ugyanez volt a tanulással is. Én nem sajnáltam végigtolni azt az 5 évet keményen, másoknál ment a féktelen szórakozás, a ráérősködés, a "2000 forintos órabér alatt fel sem kelek" mentalitás. Aztán mikorra lett normális fizetésem, többségük csak vergődött valami lepra helyen, ennek megfelelő bérért.


A lakástakarék ugyanez.


Sorolhatnám.


Akkor csak yolozzatok bmeg, nekem itt a következő 60 év kiélvezni ezt, ti meg kaparjátok csak össze kínkeservesen, egyre szűkösebb lehetőségekkel.

2021. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es válaszoló. Ha ilyen elégedett vagy, akkor miért ilyen keserű minden sorod? Valami nem kerek.
2021. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!