Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány fokban halhat meg egy ember?

Hány fokban halhat meg egy ember?

Figyelt kérdés

mennyi az amit már nem lehet túlélni?

a legmagasabb és a legalacsonyabb hő? (pl +55fokban meg -60ban, vagy valami ilyesmi)


2021. jan. 4. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő
2021. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ember, és időtartamfüggő is.
2021. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, hogy milyen ruha van rajta. A leghidegebb az -100°C alatt is lehet, mivel fel lehet úgy öltözni (+ minden bőrfelület eltakarása) ilyen hidegben is, hogy ne fázzunk. A legmelegebb már kérdéses. Az ellen is lehet öltözni, hiszen a ruhával a testhőnket bent tartjuk, ami hidegebb is lehet mint a kinti hőmérséklet. Pl. a tűzoltóknak is van erre ruhájuk, bár az inkább közvetlen tűz ellen véd, nem hőszigetel közel sem tökéletesen. De vannak speciálisan erre készített ruhák, hőtükrös külső bevonattal, amivel oda lehet menni pl. a vulkánok peremére a bugyogó láva mellé is. Hogy ott hány fok van, azt nem tudom, de egy 200 biztos. Ha azt kérdeznéd hogy ruha nélkül mennyi, az meg egyrészt megszokás kérdése. Afrikában nem ritka 40-45°C-os hőmérséklet, és simán kibírják az ottani, ehhez hozzászokott emberek. Nálunk meg már aki hozzászokott a klímához, a nyári 35°C-ban fél óra alatt gutaütést kap. +55°C fok elviselhető szerintem, alacsony páratartalom esetén. A leghidegebbet nem tudom megtippelni. 0°C körülre mondanám, azt még el hiszem hogy hosszú távon képes valaki elviselni, de komoly mínuszokat biztosan nem.
2021. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :) ez tök érdekes
2021. jan. 4. 15:31
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Na, azért ez vékony.

100 fokot ki lehet bírni egy ideig teljesen száraz levegőben.

-20 fokban pedig egy eszkimó még elvan a ruhája nélkül egy ideig, ha éppen nincs hóvihar.

Ez alatt és fölött már tényleg nem embernek való.

2021. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5-os, hogy birsz ki te 100 fokot a levegoben vedoruha nelkul? felforr a viz a sejtjeidben.
2021. jan. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Én nem bírnám ki, nem ehhez szoktam.

Más próbálta ki: olyan, aki bírja a szaunát. De mondom: TELJESEN száraz levegő kell hozzá.

Izzad közben az ember, mint a ló.

2021. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy régebbi cikk, de azért hasznos lehet [link]
2021. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Egy 15 fok ala futott hazban mar meghalhat, ha nem mozog, es nincs hegymaszofelszerelesben. Idos emberek igy halnak meg Europa kozepetol keletre.
2021. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!