Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mostanság eltűnt az emberekből...

Mostanság eltűnt az emberekből a segítő szándék?

Figyelt kérdés
Kezdem azt észrevenni,hogy inkább az az elv uralkodik,hogyha meghal a tehenem,haljon meg a szomszédé is. Ti mennyire hisztek abban,hogy az ember egyik legfőbb célja a segítség?
2021. jan. 5. 17:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
A gazadagoknak köszönhető ez.Ezt a kártékony elvet adták tovább.
2021. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Vannak azok a gazdagok,akik azt mondják,hogy nehéz,hogy ne legyen konkurenciájuk. Jaja,és akkor az ember demotiválva van.
2021. jan. 5. 17:18
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
#1-es, persze, minden a gazdagok hibaja. A szegenyek meg csak artatatlan aldozatok. ( Ironia )
2021. jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem tűnt el.
2021. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
egyaltalan nem tunt el de az is lehetseges,hogy a jelen esetekben az ember sajat szejeret hajtja leginkabb hiszen sokak szamara nehez ez az idoszak a virus miatt
2021. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem tűnt el, rossz körökben mozogsz.
2021. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Írtál egy jól hangzó közhelyet, de pont fordítva: sokkal rendesebbek a mostani emberek, a mai közép- és fiatalkorú korosztály, mint az egymást rekordszámban feljelentgető, gyanakvó, összes szomszédot gyűlölő, rosszindulatú, posztkommunista emberek, akik az általad idézett mondást megteremtették. Az 1. válaszoló leírta a másik “bibliai közhelyet” is, holott a sikeres, vagyonos emberek ezerszer segítőkészebbek, barátságosabbak.



Szinte nincs is olyan területe az életnek, ahol ne segítőkészséggel és jóindulattal találnám szembe magam. A lányom tanára saját szabadidejében, ingyen (nem fogad el pénzt!) készítgeti munka után a felvételire készülő gyerekeket, 2 hétig a szomszéd 2. autóját használtam, míg az enyémet javították, volt, hogy defektet kaptam az M86-on a 20+ milliós autómmal, a “hál’istennek megdöglött a tehene” mentalitás helyett egy répcelaki úr (ezúton is köszönöm!) állt meg, aki bevitt a közeli gumishoz, aki ingyen adott egy leselejtezett, de az utat bőven megoldó gumit, majd odajött és felszerelte. Nem voltak hajlandóak semmit sem elfogadni.

Legutóbb egészségügyi okból álltam félre sötétben, 4 elhaladó autóból 3 állt meg megkérdezni, hogy nincs-e gond. Sorolhatnám napestig a példákat...

Lehet, hogy van köze ahhoz, hogy én is így állok az emberekhez.

2021. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Lehet ezt szépíteni de az emberek nagyon egocentrikusak lettek plusz a sok sz@r ember, csaló aki visszaél a másik segítő készségével és bizalmával éket vert ebbe a körforgásba. Nagyon sok embernek segítettem önzetlenül életem során és sokszor én kerültem bajba emiatt. Szóval, a magyar egoista mentalitás a fő oka ennek.
2021. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem tűnt el csak ép bele nevelték az emberekbe nem pedig megtanították. Ezért segítenek csak épp haszontalanul és sokszor úgy jön le másoknak, hogy csak beleokoskodnak. Ami igaz is és épp minden témába beleokoskodnak.
2021. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A többség csak a rosszat veszi észre. Az anyósom panaszkodott egyszer, amikor megvárakoztatta a villanyszerelő, hogy “neki senki nem segít, milyenek az emberek”, aztán amikor felsoroltuk neki, hogy kik tesznek a részére rendszeresen szívességet (kérni sem kell, úgy nyírja előtte rendszeresen a füvet a szomszéd, vagy éppen tolja el a havat, cipeli neki az említett szomszéd kissrác fia a karton vizeket, szilveszter napján én vezettem le neki 90 km-t este, mert a TV-távirányítón nem tudta megnyomni az AV-gombot, egy másik szomszédja ingyen szerelgeti neki a biciklijét, stb.), akkor volt nagy csodálkozás,
2021. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!