Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell lepontozni a másikat?

Miért kell lepontozni a másikat?

Figyelt kérdés

Észrevettem nem egy kérdésnél, hogy az értelmes és hasznos válaszolókat lepontozzák. Vagy pl én is válaszoltam egy kérdésre, leírtam a saját tapasztalatomat aztán a válaszom haszontalan. Na de miért? Miért nem pontozzák le azokat, akik trollok vagy baromságokat írnak össze meg vissza?

Ez is a magyarság kisebb rosszindulatúsága lenne?:D (mielőtt támadnátok a “Nincs nagyobb problémád ennél?” dologgal, csak feltettem egy egyszerű kérdést)



2021. jan. 6. 07:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

9-es csak magát mert nem magyarként viselkedsz .

Ne felejtse el Európa mindég is kiakarta irtani a magyart,magyarokat is .

2021. jan. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

Mindig lesz olyan, akinek nem tetszik, amit te mondasz, és mindig lesz olyan, aki akkor is lepontoz mást, ha gőze sincs a témához.

Pipáért vagy keresztért csak annak szabadna pont vagy levonás járni, aki kapja őket, nem aki adja. Lefogadom, hogy vannak néhányan, akik csak azért böngészik a kérdéseket, hogy olyan válaszokat keressenek, ahol tudnak a többséggel pontozni.

Én nem is értem, mi a logika abban, hogy a többségi véleményért jár a plusz pont, kisebbségiért meg a minusz. A többségi vélemény még mindig csak vélemény, korántsem biztos, hogy az a jó bírálat. Arról nem is beszélve, hogy ez a kettősség polarizál, pedig egy hozzászólás nem feltétlenül csak fekete vagy fehér...

2021. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
33%

Hulyeseg ez az egesz pontozasi rendszer ... vagy azt hiszi az oldal uzemeltetoje, hogy ettol erdekes az oldal (pedig egyaltalan) ... vagy direkt van kitalalva a pontozasi rendszer, hogy ezzel tartsak eletben a tuzet (direkt generaljak ezzel a feszultseget).


Pontozas akkor szamitana, ha adnanak erte valamit, lehetne nyerni valamit ... igy csak egy sima excel tablazat.

2021. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
A pontozás a jelenlegi formájában teljesen értelmetlen, - és ez jelentéktelenné, hiteltelenné teszi, hogy ki, miért, mire, mit fejez ki a "pontozással". Sokkal több értelme lenne annak, ha a csak a kérdező értékelhetné a kérdésre adott válaszokat és törölhetné is a saját kérdését. Jelenleg arra is használják sokan - meglátásom szerint - a weboldalt, hogy olyan embereket piszkáljanak, akiket számukra unszimpatikusnak tartanak és felismerni vélik őket egy-egy válaszukban. Ugyanakkor a kérdéseket feltevők egy jelentős hányadát sem kell sajnálni: amennyiben olyan választ kapnak, amely nem erősíti meg a saját kisstílű értékrendjében, agresszívan, neveletlenül, kioktató stílusban fröcsögnek. Ez sem tesz jót a weboldalnak - és ha lenne beleszólásom az oldal működésébe, megkeresném a módját annak, hogy miként lehet leszabályozni az ilyen rosszindulatot.
2021. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%
Ezt én is észrevettem, hogy nem arra használják amire való, hanem ilyen "tetszik, nem tetszik" funkciót tölt be sok embernél. Ha már van, akkor viszont jó lenne ha lehetne "szerkeszteni" mert telefonon nagyon könnyű félrenyomni sajnos.:(
2021. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%

Szerintem a pontozás/ értékelés formájával nem lenne gond ha mindenki arra használná amire rendeltetett: jelezni ,hogy egy adott válasz mennyire hasznos/ nem hasznos az adott kérdés szempontjából. Annak nem sok értelme lenne ha csak a kérdező tudna pontozni mert elvégre honnan tudná ,hogy több értelmesnek tünő válasz közül melyik a hasznos egy olyan kérdés megválaszolására aminek ő nem tudja a válaszát? Elvégre azért kérdez (jobb esetben) mert választ szeretne kapni tehát nem tudja érdemben értékelni a válaszokat ha nem tudja melyik helyes. Erre jó a pontozás, mások értékelése alapján látható ,hogy egy-egy válasz mennyire hasznos.

Persze a gyakorlatban ez nem megy olyan simán a trollok/ sportból lepontozók miatt, hát ez van. Ez olyan mintha valaki kritizálná a sebességkorlátozó táblák létjogosultságát mondván ,hogy nem érnek semmit mert ígyis vannak gyorshajtók, akkor már jobb lenne ha mindenki maga döntené el ,hogy mennyivel hajt. Hát nem a táblákkal van a baj, hanem azokkal akik nem veszik figyelembe, ettől függetlenül még nagyobb katasztrófa lenne ha mindenkire mindenhol egyénileg lenne rábízva ,hogy mennyivel megy.

2021. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ő nekik a piros a zöld + ő nekik a zöld a piros.
2021. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!