Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a Covid vakcinatol fugg,...

Ha a Covid vakcinatol fugg, hogy utazhattaok, ti is beadatnatok?

Figyelt kérdés
Nem akarok a kedelyeket borzolni, csaknkivancsi vagyok utazotarsaim velemenyere, terveire?

2021. jan. 7. 19:01
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenkepp.
Nem, semmikepp.
Lehet
Varok meg vele par honapot
Kijatszom a rendszert
Örökre lemondok az utazasrol
Remete leszek, nem mozdulok ki
Mar beadattam
85 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Én konkrétan emiatt adatom be magamnak. Kb. 7 éves korom óta az utazás téma pörget, viszont olyan családból jövök, ahol erre nem lehetőség (nem anyagi okok miatt, szüleim, rokonok gyűlölnek utazni). Amint nagykorú lettem, tudtam, hogy végre beteljesül az álmom, irány Európa (néhány napos hátizsákos utak, környező nagyvárosok, tengerpartok stb.), erre bejött ez a fránya covid, el lehet képzelni, milyen érzés volt. Nyáron azért el tudtam menni 2-3 helyre, de ettől csak mégjobban "megjött az étvágyam". Úgyhogy igen, 2021-ben is szeretném folytatni, amit elkezdtem, és nem szeretnék komplett utak árát tesztekre költeni, vagy nyáron hatósági karanténban ücsörögni.
2021. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Igen, beadatom. Mivel fertőzhetsz elvileg beoltva is, ezért gyanítom, hogy az oltás mellé kérni fognak PCR tesztet is. Nem elég hogy baromi drága lesz az utazás, majd csináltathatsz az összes előtt tesztet 20 ezerért, aztán ha hazajössz még kettőt vagy karantén.

Csudaszép és jó világ vár ránk.

2021. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Lehet arcoskodni, de nagy választása senkinek sem lesz, ha utazni vagy egyebeket akar.

Tegnap már bemutatták tv2 nevű orbántv-n at új vakcinaútlevelet.

Csak ezzel lehet majd a határt átlépni, repülni, fesztiválozni, ill. sok szálloda is kérni fogja.

2021. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha a Covid vakcinától függ. Van benne egy HA. Összeomlanak a turisztikára épülő iparágak ha ilyet bevezetnek. Úgyhogy, én nem félek ettől...
2021. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Sok helyen voltam már ahol amúgy is kötelező volt valami védőoltás az országba való belépéshez, pl. legutóbb Kenya és Uganda. Kb. 8 féle védőoltást nyomtak belém mialőtt elindultam, úgyhogy ha a kormánynak az a terve hogy okos 5G-s vakcinával olt be mindenkit hogy utána "lehalgasson" akkor ezt esetemben már korábban megtehette.


Az meg hogy nem tesztelték eleget a vakcinát...Hát, nehéz olyannal beszélgetni erről aki nem tudja hogyan működik egy vírus meg egy védőoltás, de legyen elég annyi hogy az a vakcina amit 80 millió németnek be mer adni az Angela Merkel, az nekem is jó.

2021. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Ha a schengeni övezeten belül utaztál, eddig sem volt effektíve határellenőrzés a "járvány" előtt, tehát én azt gondolom, legalábbis a szárazföldön, tudni fogunk utazni gond nélkül. De én arra számítok, hogy a repülővel való utazás előtt fognak követelni valamilyen igazolást, hogy be vagy oltva. (Bár itt úgy néz ki, hogy ha valaki kéri az oltást, akkor 2 db-ot kap, egymástól 2-3 hét különbséggel. Ennek megfelelően, ha neked holnap sürgős repülőutad van, és most találod ki, hogy kell az oltás, nem fogsz tudni utazni,csak 3 hét múlva! Na most ez nyilván nincs érdekében a repülőtársaságoknak, akik lobby tevékenységet fognak ez ellen folytatni, ahogy a turizmus ipar is, stb, remélem sikerrel. És az is kérdéses, hogy ez a 2 oltás hány hónapig fog adni védettséget, mert természetesen ez nem "örökre" szól, tehát lehet hogy évente kell majd oltakozni?? Én nagyon pesszimista vagyok látván hova jutott a világ 1 év alatt, úgyhogy a legrosszabbra számítok!
2021. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

"Na most ez nyilván nincs érdekében a repülőtársaságoknak, akik lobby tevékenységet fognak ez ellen folytatni,"


Te hallottad a Ryanair új szlogenjét, amiben arra buzdítanak, hogy oltasd be magad, és utazz újra?

2021. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt nem mostanaban kovetelhetik. Hanem amikor mat mindenki szamara rendelkezesre all az oltas, es csak akkor nem adatja be, ha ő maga ugy dobt, hogy cserebe lemond rola. Sztem ahogy haladunk, ez inkabb 2022-ben lesz relevans kerdes.
2021. jan. 7. 22:21
 9/16 A kérdező kommentje:
En eddig az ausztral legitarsasagrol hallottam, hogy megkovetelik majd az oltast. Amugy azert erre kivancsi leszek. 😂 Aki nem oltja be magat az hordjon maszkot, mondenki mas meg szabadon fogdoshatja magat? Erdekes lesz az egyszer biztos.
2021. jan. 7. 22:23
 10/16 anonim ***** válasza:
21%

" Aki nem oltja be magat az hordjon maszkot, mindenki mas meg szabadon fogdoshatja magat?"


Beoltva is tudsz fertőzni, mert a vírus jelen lehet a szervezetedben, és tovább is tudod adni, szóval maszkot mindenkinek kell majd hordania.

2021. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!