Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell nyelvvizsga a...

Miért kell nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés

A mai napon találtam egy kérdést, ami arról szólt, hogy egy csávó (meg ugye több is) megkapta a diplomáját nyelvvizsga nélkül. Ott volt egy kis komment háború stb.

Felmerült bennem a kérdés. Miért kell nyelvvizsga a diplomához? Érvek, ellenérvek. Ha rajtad múlna, Te nyelvvizsgához kötnéd a diploma kiadást?



2021. jan. 9. 18:50
A kérdező szavazást indított:
Csak azokhoz a diplomához kellene nyelvvizsga, amihez szükséges az idegen nyelv
Minden diplomához kell nyelvvizsga, ahhoz is, amelyhez nem kell idegen nyelvtudás
49 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Egy középfokú nyelvvizsga nem annyira teljesíthetetlen követelmény és tekintve, hogy szinte az élet minden terén valamilyen szinten jelen van egy idegen nyelv (többnyire angol) nem is annyira ésszerűtlen. Bármikor szembekerülhetünk olyan helyzettel, ahol szükséges egy minimális nyelvtudá. Illetve a különböző követelmények (iskolán túl) is változhatnak, akkor már inkább legyen túl az ember a nyelvvizsgán még tanuló korában (amikor többynire eleve a tanulás a dolga), hogy mire éles helyzetben kelleni fog, ne legyen még ez is egy plusz teher és ne kelljen kapkodni ha például jön egy jó lehetőség, amire mielőbb le kellene csapni, de nyelvvizsga kell hozzá.
2021. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%

Mivel egy picsányi, 10 millió lakos alatti országban élünk és a nyelvünket nem beszélik máshol, ezért szerintem nem csak diplomához kellene elvárás legyen, hogy valaki tudjon legalább makogni egy idegen nyelven. A középfokú nyelvvizsga nem túl nehéz. De én inkább valós nyelvtudáshoz kötném, nem csak papírhoz.

Az emberek többsége papírral sem tud értelmesen kommunikálni idegen nyelven.

Egy értelmiségitől pedig teljesen jogosan várható el, hogy elboldoguljon külföldiekkel is. Globalizáció van.

2021. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

A szakdolgozathoz kell forrásokat is felhasznalni ehhez nem árt a nyelvtudas. Nálunk(PTE, de biztos máshol is van ilyen szabály) pl kikotottek azt is, hogy mennyi külföldi és mennyi magyar nyelvű cikket, kutatást kell feldolgozni.


Szerintem egyébként nem annyira a papíron kéne lennie a hangsúlynak, hanem inkább az aktív nyelvtudasnak.

Pl nekem ugyan nincs nyelvvizsgam, de ha meg is kell szolalnom akkor is inkább makogok. Vannak bejáratott mondatok amiket a munkám során használnom kell és ennyi. Ha mást kellene mondanom meg vagyok lőve, mert annyira nem használom, hogy aktív is legyen az a tudás. Volt, hogy elmentem külön tanárhoz is, de ott se volt jobb a helyzet 😔

2021. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Melyik diplomához nem kell az idegen nyelv? Nekem egy se jut eszembe, ahol ne kellene minimum idegen nyelvű szakirodalmat használni.
2021. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
Komolyan, mi olyan nehéz abban, hogy megtanulj egy nyelvet legalább középszinten? Kezdjük ott, hogy ez a leghasznosabb tudás, már csak azért is, amit a #2-es írt.
2021. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
71%
Aki diplomát kap, értelmiségi. Aki értelmiségi, attól elvárható, hogy legalább valamilyen szinten értsen más nyelven is, ne csak az anyanyelvén. Azért, hogy minél tágabb látókörű lehessen, azért, hogy a jövőben is tovább tudja tágítani a tudását a szakterületével kapcsolatban is, meg úgy egyáltalán.
2021. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
19%
Hogy kib*sszanak veled
2021. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
20%
Nem értek egyet azzal, hogy a nyelvvizsga diploma feltétel. Ez sehol másutt nincs így. Ettől függetlenül ma kell nyelvet tudni, de a kettőt nem kellene összekötni.
2021. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Azért, hogy sokan nehogy már jól érezzék magukat. Többek között ezért sem tud elhelyezkedni egy csomó ember - még akkor sem, amikor nincs vírus, - mert TRENDI a munkáltatók részéről FELESLEGESEN feltételként megadni idegen nyelvtudást. Tudod, ez olyan helyeken is megtörténik TÖMEGÉVEL, ahol az ÖSSZES munkavállaló az EGÉSZ NAP folyamán MINDENKIVEL CSAK MAGYARUL kommunikál! Azt már ne is feszegessük, hogy kinyomják-e az így felvett ember szemét valami nyelvpótléknak álcázott alamizsnával! De ez egy valós állapot a magyar munkaerő piacon! kérdem én, hogy mi értelme van nyelvtudással cseszegetni azt, aki egész nap adatokat pötyög be egy számítógépbe? A magyarországi munkáltatók jelentős hányadának az erre a válasza nagyjából, hogy "csak", - mert érdemi értelme nincs az általuk támasztott követelmény rendszereknek!
2021. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

"Ez sehol másutt nincs így."

Mert sok más helyen eleve adott egy nagyobb nyelv ismerete, pl. Ausztriában, Németországban, az Egyesült Királyságban, az USA-ban, hadd ne soroljam. Sok más országban meg fel sem merül, hogy tudsz-e már diploma után eléggé angolul, mert óvodás kortól tanítják mindenkinek, úgyhogy sokkal hamarabb eléred azt a szintet, amire szükség van ahhoz, hogy az angol nyelvű világból származó információkat is fel tudd dolgozni készségszinten.

2021. jan. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!