Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy több időm...

Krómgyűrű kérdése:

Mit tegyek, hogy több időm legyen hétvégente?

Figyelt kérdés

Jelenleg messze dolgozom otthonról, ezért hétköznap egy munkás szállón töltöm az időm munka után.


Hétvégére hazajárok.

Azonban olyan gyorsan eltelik a hétvégém, hogy az már hihetetlen.

Péntek estére esek haza. Olyankor vacsora a szülőkkel és tesóimmal, fürdés és szunya.

Szombat az a nap, ami produktívan telhet(ne) el. Ez hol sikerül, hol nem.

Vasárnap pedig a cuccolásról, visszautazásról szól.


Egyszerűen nem tudok találkozni rendesen a barátaimmal, mert nincs rá időm, csak online tudunk beszélgetni egymással.

Ugyan ez van a házimunkával és a kerttel, hogy a szombati az egyetlen, de ritka az, amikor eredményesen telik el vagy az időjárás miatt, vagy más miatt.


Hogy lehetne több időm úgymond?

Vagy legalább eredményesebb a napom?

Mit kellene mellőzni?



2021. jan. 10. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted, én minden második hétvégén járok haza. Nálam a menetrend úgy szokott kinézni, hogy hazaérek, mosógép indul, én pedig vacsorázni. Viszont itt jön a különbség, hogy nem pancsi és szunya, hanem szórakozás. Mióta ez a qrva korona van mondjuk a szórakozás kimerül egy kis otthoni borozgatásban. Nálam a főzés is hobby, szóval van hogy péntek éjszaka megfőzöm a hétvégi menüt, amit elviszek az útra, plusz a mosás szárítás is elkészül közben. Itt már a fél vasárnapodat megnyertem. Szombat reggel nagybevásárlás, intézkedés stb max délre kész. Innentől kezdve a hétfő hajnali indulásig szabad vagyok.
2021. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Uhh..

Neked még rosszabb lehet.

Minden 2. hétvégén hazajárni, ahhoz azért kitartás kell. Már akinek honvágya van vagy hiányzik a családja.


Mostanában érzem azt, hogy hiába vagyok otthon, nem tudok ellazulni. Folyton a munkán éd munkatársakon jár az eszem, meg hogy "jaj, vasárnap vissza kell mennem", amely egyfajta nyivákolás, amit utálok magamban.


Lehetséges ez? Hiába vagyok otthon, ha nem tudom élvezni az otthonlétemet, mert csak a munkán agyalok?

És ezért telik el gyorsan a hétvégém?

2021. jan. 18. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!