Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem számít...

Csak szerintem nem számít nagy dolognak a családalapítás?

Figyelt kérdés

Ismerek pár embert, akik arra verik a mellüket, hogy van feleségük/gyerekük. És állandóan azt mondogatják, hogy ők már elértek valamit az életben. Most ezzel én vagyok az egyetlen vagy más is úgy gondolja, hogy ez szinte semminek számít. Ez nem valódi cél és tudás se kell hozzá (jól felneveleni egy gyereket más, de az meg 20+ év után lesz valami, nem akkor mikor születik).

Ti hogyan vélekedtek a témáról?



2021. jan. 12. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek, én is így gondolom.
2021. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Ezt úgy mondod backi, mintha minden második ember a Földön atomfizikus lenne, vagy napont osztogatnák az orvosi Nobel-díjakat. Mert nekem maximum ezek számítanak nagy dolognak, a többi mind egy szinten van egymással. Ha neki a családalapítás volt a célja, akkor arra büszke. Más meg arra, hogy van egy xar 20 éves autója, vagy egy egyszobás lakása.
2021. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Azért azt nem gondolom, hogy semmit nem számít. Lehet, hogy valakinek ez nem fontos, de ettől függetlenül igenis számít. Nyilván az sem helyes, ha valaki ezzel dicsekszik állandóan vagy másról sem tud beszélni, de az meg már a másik véglet.
2021. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én nem mondom, hogy ne legyen rá büszke, de azért ne verje rá úgy a mellét, mintha ez lenne az évszázad csodája.
2021. jan. 12. 19:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek másnak a prioritásai. Más a siker. Lehet, hogy valakinek az a siker, hogy vesz egy méregdrága autót, vagy vesz egy luxusvillát.


De aki nem akar ilyen flancolást, az ezt eleve nem éli meg sikertelenségnek, hogy nem dúsgazdag.


A családos ember megélheti eredménynek, hogy vannak gyerekei, szerető párja, de aki nem akar családot, az eleve nem is számolt ilyennel, ergo neki ez nem kudarc.


Vagy aki például nem akar autót venni, vezetni, hanem tömegközlekedik, vajon ő kudarcként éli meg a jogosítvány-nélküliséget ? Aligha..


Siker az, amit az adott személy annak lát, tart. Persze vannak kiemelkedő emberek, akik valami nagyot alkottak, az megsüvegelendő, de itt most egyéni sikerekről beszéltem.

2021. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem sem. Normális emberré nevelni az igazi eredmény, miközben a szülők is helytállnak - nem csak szülőként, hanem házaspárként, munkavállalóként.


Sok véranya Nobel-díjat vár arra, hogy felkuratta magát és a mai orvoslásnak meg a tankötelezettségnek hála, nagy eséllyel felnő a gyereke és megtanul olvasni meg számolni. Ez önmagában nem eredmény szerintem sem. Ezenfelül mindenki magának csinálja, nem nekem és nem másnak, aki potenciálisan fizethetne érte.

2021. jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
#2 minden második embernek van gyereke. Ezek alapján egyáltalán nem nagy művészet
2021. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Szerintem sem. Normális emberré nevelni az igazi eredmény, miközben a szülők is helytállnak - nem csak szülőként, hanem házaspárként, munkavállalóként."

Én is ezen az állásponton vagyok!


Amúgy már kérdés: Csak szerintem nem a meddőség gyógyítását kéne ingyenessé tenné, hanem az abortuszt? A kormány pár hónaőja beszélt róla, hogy ingyenes lesz a gyógyítása a meddőségnek, ami azért valahol érthető, mert öregedik a társadalom, de véleményem szerint a nem akart gyerek nem a legjobb megoldás erre. Vagyis, ha fizetős az abortusz, az biztosan nem segít.

2021. jan. 12. 19:54
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
Ez ugyanaz, mint amikor valaki arra “veri a mellét”, hogy diplomája van. Vagy arra, hogy saját lakása. Kinek mi fontos az életben. Ha sikerült elérni egy célt, amit szerettél volna, akkor büszke vagy rà és dicsekedsz vele. Van, akinek ez a család. Másnak meg más. Amúgy manapság nem kis dolog, ha találsz egy társat magadnak, sokak éveket dolgoznak azon, hogy olyan párt találjanak maguknak akire jövőt lehet alapozni. Ha emiatt büszke magára, legyen. Kit zavar?
2021. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
8: Szerintem inkább a fogamzásgátlókat. Az elköttető beavatkozástól,l a spirálon ár a tablettáig mindent
2021. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!