Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy: "Szeretle...

Mit jelent az, hogy: "Szeretlek, lehet, hogy rosszul, de szeretlek"?

Figyelt kérdés
Lehet valakit rosszul szeretni? Vagy ha valakit szeretnek, akkor az mindenképpen fogja is érezni, hogy szeretik?

2021. jan. 14. 09:03
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Az hogy bánt,utána meg vissza akarja nyalni magát ezzel a béna kamuval, mert ha szeretek valakit akkor azt nem bàntom.
2021. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem lehet rosszul kifejezni, hogy szeretünk valakit.
2021. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

"Vagy ha valakit szeretnek, akkor az mindenképpen fogja is érezni, hogy szeretik?"


Nem. Van az 5 szeretelnyelv.


Pl van aki úgy fejezi ki a szeretetét, hogy mindenféle kis apróságot vesz (virág, csoki, stb)

Van aki az együtt töltött időt értékeli.

Más az elismerő szavakat.

Megint más a testi érintést (ölelgetés).

És van olyan, aki a szívességekkel, a segítséggel fejezi ki a szeretetet.


Szóval ha valami pozitívad ad feléd, akkor szeret, még úgyis, hogy neked pont nem az a szeretet kifejezésének az eszköze.

2021. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A "bűntudat" kulcsszót nem miatta, hanem magam miatt írtam, szóval én érzek bűntudatot amiatt, mert nem tudom értékelni a szeretetét. Csak közben meg ott van bennem a másik hang is, hogy ha tényleg szeretne, akkor azt úgy is érezném. De mi van, ha az a helyzet, amit 09:22-es is ír, hogy csak nem jól fejezi ki a szeretetét, és ezért értem félre?
2021. jan. 14. 09:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem erről az exem jut eszembe: De hát szeretlek én, Mókuska, csak a magam módján! (= NEM szeretett :P )
2021. jan. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az öt szeretetnyelv közül egyiket sem kaptam, hanem egy kéretlen segítséget, amit a hátam mögött való szervezkedéssel / kibeszéléssel akart megtenni, de jó szándékból, szeretetből, aggódásból. Én meg most olyan hálátlannak érzem magam.
2021. jan. 14. 09:46
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

"nem tudom értékelni a szeretetét. Csak közben meg ott van bennem a másik hang is, hogy ha tényleg szeretne, akkor azt úgy is érezném."

Következik ebből, hogy nem ő szeret rosszul (ahogy te fogalmaztál kérdésedben), hanem te vársz el mást attól, aki szeret, mint amit kapsz.

.

Ilyenkor következik az igazán romboló kijelentés: "ha igazán szeretnél, ezt vagy azt tennéd!".

.

Aki szeret, ő is egyéniség. Azt adja neked szeretetével, amit ő szeretne kapni.

Csak dohogsz magadban, vagy beszélgetni is szoktatok?

2021. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy a szeretetével nem az a célja, hogy viszonozd, egyszerűen csak azt akarja, hogy jó, sikeres ember legyen belőled (amit remélhetőleg nem veréssel fejez ki).
2021. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mindenki más jó és sikeres embernek tart, úgyhogy nem hiszem, hogy ez lenne a célja.


Beszélni szoktunk, csak nem jutunk dűlőre, ezért a kétségbeesettség érzésem, ami nem azonos a dohogással.


Mindenkinek köszönöm a segítő szándékú választ, mindenkit felpontoztam.


:)

2021. jan. 14. 10:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet valakit rosszul szeretni, előttem már kifejtették. Mondjuk szerintem az ilyen helyzetekben az a legszomorúbb, hogy van, aki ennek ellenére is megelégszik egy olyan kapcsolattal, amiben rosszul szeretik őt.
2021. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!