Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz milyen emlékek/él...

Mit gondolsz milyen emlékek/életképek/megbánások fognak ujjáéledni a halálos ágyadon? Milyen gondolatokkal távozol majd?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy jól döntöttem - e, hogy elváltam a bántalmazo férjemtől, és elvittem magammal a gyerekeket, itt hagyva egy hatalmas házat és vissza mentem anyukámhoz a 2 szobás házába.
2021. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy bármit is különösebben meg fogok bánni (hacsak nem követek el valami orbitálisan nagy hibát).

az, ami végül megvalósul, mint az életed, rengeteg döntés és rengeteg körülmény hatásának eredményeként áll elő, felesleges azon morfondírozni, "mi lett volna, ha"

2021. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember inkább azt bánja meg, amit nem mert megtenni, emlékezni pedig mindig a boldog szeretetteljes pillanatokra vagy jó összejövetelekre szoktak leginkább (nagyszüleim legalábbis biztosan)
2021. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3assal egyetértek.

Plusz eszembe jut mi mindent tehettem volna meg, ha ilyenebb meg olyanabb lettem volna....

2021. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%
Milyen szar lehet hitetlenként (virágnyelven ateistaként) meghalni és arra gondolni, hogy halál után az örökkévalóságig csak szenvedni fogsz...
2021. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Miért gondolná azt egy ateista, hogy örökkévalóságig szenvedni fog? Az azt jelenteni, hogy hisz a túlvilágban, de hát ateista vagyis nem hisz benne
2021. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

#5

?

nem én halok meg abban a hitben, hogy nincs vége a sztorinak, hanem most jön csak az igazi nemulass, gyarló földi pályafutásom minden percéért el fog számoltatni valami túlvilági hatalom, és mindenért megkapom, amit az ő felfogása szerint érdemlek.

nekem ateistaként a halál egyszerűen game over, semmi több.

2021. jan. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

Ez attól függ, hogy hány évesen hal meg valaki.

Én 72 éves vagyok és az utóbbi 2-3 évben érdekesen alakultak a gondolataim. Nem véletlen, hogy az ember ahogy öregszik, egyre jobban emlékszik a régi dolgokra, jönnek és jönnek az emlékképek, amiket aztán már bölcsen, indulatok nélkül, tárgyilagosan az ember kiveséz és átértékel. Én idős fejjel már rendet tettem magamban, mindenre találtam magyarázatot, így aztán sikerült megbocsájtanom, vagy ha én követtem el hibát - amit akkor nem annak láttam - megbánnom. Szerintem nem vagyok egyedi eset, más idős is így van ezzel...ha meg nem, akkor lelke rajta, az én lelkemben béke van.

2021. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!