Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyar egyetemisták/ egyetem...

A magyar egyetemisták/ egyetemre készülők hány százaléka rendelkezik hitel nélküli saját lakással?

Figyelt kérdés
Természetesen, ami a szülők által lett megfinanszírozva, nem hinném hogy saját maguk még képesek lennenék ezt kigazdálkodni. Azért érdekel, mert nekem kolisként volt egy olyan csoporttársam, aki ugyanolyan átlagembernek látszódott, mint én, szívesen élt velem együtt éjszakai életet a kocsmákban péntekenkent, míg nem volt jogsija, addig vonattal/ villamossal ment mindenhova, majd mikor 3. évesek lettünk, a szülei vettek neki az egyetem közelében egy 58 négyzetméteres felújított lakást, aztán így lelépett a koliból. Azt mondta utána, hogy 5 éve megvolt neki ez a lakás, csak meg akarta először itt alapozni a baráti körét/ szociális életét, azóta is ugyanolyan jóban vagyunk, csak így meglepett. Úgy gondolom ez nagyon menő, ha egyetemistaként a saját lakasodban lakhatsz, de ehhez nyilván olyan családi háttér kell.
2021. jan. 14. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy kő alatt élek, de szerintem ez ritkaság.

A legtöbb egyetemista szerintem örül, ha felveszik koliba, és nem kell a százezer/hós albérletet fizetni.

2021. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Ritkaság, mondjuk számomra és az ismerőseim számára felesleges is lenne. Budapesten járok egyetemre, fél órányira szüleim házától, így ott lakok. Meg tudnának nekem fizetni egy lakást, de minek? Értem, hogy kényelmesebb és menőbb, tényleg az, de például az én esetemben pénzkidobás lenne. Ez a pénz majd a jövőben jó lesz, például a mesterképzésemet már külföldön tervezem és akkor már tényleg kell saját lakást, amire több pénz lesz, mintha most bérelnének nekem akárcsak egy szobát feleslegesen.

20/L

2021. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
#2 Egyetemista vagy, de a szövegértésed abszolút fail. Nem bérlésről, hanem tulajdonlásról volt szó. Nyilván külföldön nem akarnátok lakást venni egy 1-2 éves mester kedvéért...
2021. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány százalék lehet, de elég ritka, aki már az egyetemen a saját lakásában lakik. Én egy ilyet ismerek meg van még egy lány, akiről csak hallomásból tudom, hogy ő is kapott egy lakást a szüleitől, mikor elkezdte az egyetemet és ott lakik (őt személyesen nem ismerem, csak egy barátnőm mesélte).
2021. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sokan laktak saját lakásban, 2011-ben olcsok voltak a lakások,inkább vettek egyet és kiadták albérletnek a többi szobát.

Viszont én albiba laktam, mégis elég nagy volt a baráti köröm, rengeteg koliban is buliztam. Nem kell ehhez ott laknk

2021. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

#3

Mivel úgy tervezem, hogy abban a városban maradok, ahol a mestert végzem (már vannak konkrét elképzelések), ezért esetemben vételről és nem bérlésről lenne szó, de szerintem a kérdés a kettő opció között nem tesz különbséget, mert mindkettő elég drága.

20/L

2021. jan. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Hát én azt látom, hogy jobb gimnáziumokból akik mennek egyetemre ott nagyon el vannak eresztve a családok. Nem a gyerek kap lakást, de egy családi lakást haszálhat. Elég durva jah.
2021. jan. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

#6 több száz külföldön tanuló vagy tanult ismerősöm van, alapszak mester és doktori vegyesen, én magam is külföldön doktoriztam, évek óta tanítok egyetemeken, aktív kapcsolatban állok a diákjainkkal, de szerintem még nem hallottam olyat hogy valaki a tanulmányai kedvéért külföldön vett volna lakást. Nem hiszem hogy a befektetés menedzselésének kockázata és komplexitása hosszútávon ne múlná felül azt a 2-3 millió forintos költséget amit egy külföldi mesterképzés lakhatási költsége jelent.

A kérdés továbbra sem szólt bérlésről szólt, te meg explicit erre válaszoltál.

#3 voltam.

2021. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Van lakásom. Egy embert leszámítva (gimis haverom) még csak nem is említettem senkinek, mert nem feltétlen akarom reklámozni, hogy a s*ggem alá toltak egy garzonlakást.


Hosszú sztori röviden: nagyapám örökölt pénzéből elég szűkösen, de lassan 8 éve összejött egy felújítandó garzonlakás.


Mind a mai napig felújítandó, mostanában kezdtem el tatarozni, mert eddig nem volt erre pénzem. Mire be tudok költözni, kb. be is fejezem a BSC-t.


Szóval a bsc végéig legalábbis még én sem leszek olyan egyetemista, aki saját lakással rendelkezik, és abban is lakik. Egyszerűen arra elég a gyakornoki fizum, hogy gyűjtögessek, meg tudjak engedni magamnak ezt-azt (haverokkal meki, szerszámok stb), de eltartani magamat belőle max. kenyéren és vízen tudnám.


F

2021. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát lehet emiatt elitéltek de nekem ha a fenekem alá tennének egy felújított, modern lakást, biztos nem szégyenkeznék elmondani másoknak, úgy gondolom ez státusz lennee.
2021. jan. 14. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!