Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett norma ezen az...

Miért lett norma ezen az oldalon az introvertáltságba bújtatott embergyűlölet, szociális fóbia és a társadalomba integrált emberek ekézése?

Figyelt kérdés
2021. jan. 17. 04:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Példát tudsz mutatni?
2021. jan. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

#1:

Keress rá az "introvertált" szóra, meg fogsz lepődni, mennyire divat lett már egy csomó mindenre azt mondani.

2021. jan. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Keressek még más kategóriában is vagy a többi már menni fog egyedül?
2021. jan. 17. 06:18
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Lehet azért viselkednek így bizonyos emberek, mert ha állandó személyiségvonásként jelölnek meg valamit ("introvertált"), azon nem tudnak változtatni, míg ha azt kellene elismerni, hogy probléma van, akkor jönne a "tehetnének ők is valamit" de ezt ők nem akarják.

Egyébként életem során én azt vettem észre, hogy az extrovertáltak (inkább jobban) támadják a zárkózottakat, akik nem olyanok, mint ők. Illetve közülük elég sok hasonlóval találkoztam. "miért nem vagy olyan mint Xy?", "ezerrel kell pörögni, buli van, miért nem tudsz olyan lenni..." stb. Ez persze fordítva se jó, ugyanolyan visszataszító.

Lehet valaki azért mutatja introvertáltnak magát, mert valójában ez egyfajta önvédelem, azt gondolja: ha igyekszik az emberi kapcsolatokat minimalizálni, azzal "el tudja kerülni a bántó személyeket" - sajnos így a jókat is kizárja-kizárhatja életéből.

2021. jan. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Mi a halál az a társadalomba integrált emberek ebben a kontextusban.....?
2021. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Mert rosszul értelmezik a szót. Introvertáltként nem utálom az embereket. Sőt, kifejezetten szeretem őket. Csak nem a klasszikus "menjünk bulizni" értelemben, hanem beülni egy kávéra az emberek közé és ellenni egy könyvvel a nyüzsiben (persze nyilván nem most).
2021. jan. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Nem csak ezen az oldalon van ez, hanem a való életben is.

Sok introvertalt szerez abból valami fals önbizalmat, hogy hülyének nézi azokat akik szeretnek kimozdulni.

Ugye nem idegen senkitől az a jelenség, hogy egy introvertáltol hall olyanokat, hogy "lehet hogy neked az a szórakozás, hogy minden héten mész és leiszod magad a sárga földig, de nekem meg az, ha otthon olvasok"


Könnyebb így elfogadni a magányt, hiszen az extrovertalt biztos egy ösztönlény, bezárkózni meg az intelligencia jele.

Bár így belegondolva már gyerekkorunktól fogva azok a gyerekek vannak mintagyerekként beallitva, akik csendesek, maguknak valók, és sosem hangoskodnak,szoval már korán kapnak pozitív külső megerősítést. Annak ellenére ugye, hogy a bezarkozas a társas eletbeli visszamaradás jele.


Persze vannak olyan introvertaltak akik nem zarkoznak el teljesen, kimozdulnak akkor is, ha elsőre nincs túl sok kedvük, és reálisan fel tudják mérni a helyzetüket, de szerintem sokak fejében teljesen összefolyt a remetelét és az introvertáltság fogalma.

2021. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen "lehet hogy neked az a szórakozás ha kimozdulsz" azután szokott elhangzani, miután a zárkózott illetőre támadnak, hogy "ő miért nem olyan, mint...." stb.
2021. jan. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Na akkor tisztázzuk a fogalmakat. Az introvertált emberek szeretnek bulizni járni, kimozdulni, társaságban lenni. Az a különbség az intro- meg az extrovertált között, hogy az intróknak hamarabb lemerül a szociális elemlámpájuk,és a magányban szeretnek újratöltődni. Tehát, egy bulizós nap után inkább otthon maradnak filmet nézni vagy könyvet olvasni, és lehet, jó ideig nem mennek újra bulizni, mert egyszerűen lefárasztja őket egy alkalom. Az extrovertált viszont nem fárad le, hanem fordítva, feltöltődik a társas tevékenységektől, ezért másnap megint elmegy a haverokkal lógni. Neki elég mondjuk egy félnap egyedüllét és megint társaságba vágyik, míg az introvertáltnak ennél több kell.

Nem ennyire drasztikus az eltérés a kettő között.

Nem csak az az introvertált, aki mindig otthon kuksol, és az extrovertált se jár minden nap bulizni. Csupán az egyiknek több társas interakcióra van szüksége, mint a másiknak.

2021. jan. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!