Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitõl boomer a boomer?

Mitõl boomer a boomer?

Figyelt kérdés
2021. jan. 17. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2. vh. után volt egy babyboom, rengeteg gyerek született akkor, hivatalosan az 1946-64-es generáció tartozik ide. Igazából babyboomereknek hívják őket, a boomer már lekezelő (lásd OK, boomer).
2021. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Facebook-on van egy Ettől hihetetlenül boomer nek érzem magam nevű csoport. Pár poszt után rájössz.
2021. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Itt az 5/8-as pl egy tipikus boomer komment:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__10901677..

2021. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor utalnak arra is, hogy a babyboom idején volt egy nagyon jelentős gazdasági növekedés is, így ezeknek a személyeknek az életében jelentős életszínvonal-növekedés következett be.
2021. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés az 1-eshez: ezekből az évfolyamokból a boomer az, aki mindent jobban tud, aki a fiatalabb generációt folyamatosan lenézi.
2021. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg az olyan begyepesedett agyú idióta is az, aki szerint a mai fiatalokra igenis ráférne a kötelező katonaság, mert ha ő is volt, akkor másnak se legyen jobb, miközben ő is utált katonának lenni.
2021. jan. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

az, amit a 3-as és 6-os írt.


Ma boomer alatt olyan megkeseredett (általában piacképes tudással nem rendelkező) idős embert értünk, aki szerint a mai fiatalok mindenben rosszabbak, ők bezzeg sokkal jobbak stb.


de írok én is példát: a „Felneveltünk egy életképtelen generációt” című írás írója, egy idősebb megkeseredett tanárnő is tipikusan ilyen.

Tanárnőként gyanítom, 140nél többet sosem keresett többet, de ő akarja megmondani, hogyan és mit dolgozzanak a fiatalok :D

Már törölték, de az idősebb – egyetértő – válaszolók jobb híján olyanokba kötöttek bele, h vki „azt írta, ’sztem’.


Na, ilyenek a boomerek. Nagyképűsködés, fiatalok szidása az nagyon megy, megszólalni angolul, vagy összerakni egy épkézláb érvelést, na az már nem annyira.

2021. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én ezt a silent generationnál is láttam. Általában azokról van szó, akik semmit sem értek el az életben, ezért a korukból adódóan várnak tiszteletet
2021. jan. 18. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!