Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyakori/mobil függők! Digitáli...

Gyakori/mobil függők! Digitális detoxhoz van kedvetek?

Figyelt kérdés

Akik hozzám hasonlóan indokolatlanul sok időt töltenek telefon nyomkodással, velem tartanának egy hét detoxra?

Nem az a cél, hogy indokolatlanul bekorlátozzuk magunkat és eltegyük a telót a szekrénybe. Az a cél, hogy azt a netto 3-4, vagy több órát, amit indokolatlanul töltünk vele, azt kötelezően másra (hasznosabbra)fordítsuk.

Pl. ha eszünkbe jut valami, amire nem tudjuk a választ, mennyibe kerül stb., azt ér megnézni. Ennek kapcsán neten ragadni és még egy óra múlva is böngészni hót más témában - nem ér.

Filmezni, sorozatozni, youtubeozni akkor ér, mikor amúgy is tv-znénk, pl esténként.

Megnézni valamiből egymás után x részt ahelyett, hogy tennénk a dolgunk "na még ezt ez egyet megnézem, aztán már tényleg nekiállok a tanulásnak/melónak/takarításnak"-nem ér.

Persze, akinek munkához, tanuláshoz kell a teló, az megint csak ér arra az időre.

Arra gondoltam, kijelölhetnénk egy napi fél órás idősávot mikor gyakorira is ér feljönni, beszámolni ki hogy halad, hogy érzi magát, mit csinált telefonozás helyett, de tényleg csak abban a fél órában.

Ki tart velem holnaptól?



2021. jan. 17. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem tartok veled, csinald egyedul.
2021. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem erőszak a disznótor :)

Megcsinálom egyedül is, de csapatban könnyebb azért.

2021. jan. 17. 12:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik az ötlet.

És ezt hogy tervezed kivitelezni?

2021. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nagy vonalakban úgy, ahogy fent írtam, de szívesen fogadok ötleteket. Nyugodtan bontakozzatok ki :)
2021. jan. 17. 13:12
 5/15 anonim ***** válasza:

De a holnap mindjárt itt van...

Milyen a munkarended?

2021. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem tartok veled, de ugyanez a probléma. Javaslom a digitális jólét funkció beállítása böngészőre és fbra, kicsit segít. Durván rájuk lehet függeni
2021. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én walkmannek használom, és zenét hallgatok róla. Meg ébresztőóra is. Az telefonfüggőségnek számít? Telefonálni/netezni rajta nem szoktam. Szopják le az érintőképernyőjüket a kedves gyártók...
2021. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A telefon és a laptop nekem munkaeszköz is, szóval kizárt dolog hogy veled tartsak
2021. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem érdekelne!

Hasznos dolgokra is használom ezeket de tény, hogy túl sokat gyakorizok. :*

2021. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Home officeban vagyok

08-16 között, szintén gépről, de pl ezalatt is van kb 1,5 -2 óra holt időm, mikor milyen nap van. Ekkor ált itt vagyok, vagy céltalanul böngészek ahelyett, hogy szendvics helyett összeütnék valami finomat, vagy beraknék egy mosást, teregetnék.

Szóval én elmondhatom, hogy romlik az életminőségem miatta.

Délután, este is itt lógok.

Megfogadtam sokszor, hogy meló után elmegyek sétálni, kocogni, mert a vírus óta már bezombultam teljesen, de mindig itt ragadok a neten. Nálam ilyenkor van az, hogy na még ezt a részt megnézem, na még átpörgetem a gyakorit, na felnézek kicsit aliexpressre, fb-re stb. , aztán egyszercsak este 9 óra és reggel kezdődik újra ugyanez.

2021. jan. 17. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!