Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha magatok osztanátok be az...

Ha magatok osztanátok be az időtöket, melyik hatna rátok pozitívabban?

Figyelt kérdés

1. A nap első felében letudjátok a kötelező, nem túl szórakoztató dolgokat, mint pl. munka, tanulás. Majd ezután jöhet minden, amit szerettek, hobbi, szórakozás, barátok.


2. A nap első felében inkább magatokkal foglalkoztok, a hobbitokkal, barátaitokkal, majd ezután következik a munka, nap végén pedig egy óra kikapcsolódás, pl. egy sorozat rész, vagy olvasás, ami leköt.



Szerintem az 1-ben az lehet a pozitív, hogy ha letudtad a napi kötelező dolgokat, nyugodtabban és felszabadultabban tudsz utána a többi, szórakoztató dologgal foglalkozni.

A 2-ban pedig mivel a nap első felében jó dolgok értek, így talán motiváltabban tudsz nekiállni a munkádnak és produktívabb leszel.


Én az 1. szerint élek, a 2-at még nem próbáltam, most jutott eszembe ez az egész dolog. Aki próbálta mindkettőt, leírhatná a tapasztalatait róla!


2021. jan. 18. 14:06
A kérdező szavazást indított:
1
2
36 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magam osztom be az időm. Igazából kedvem válogatja,nem bonyolítom túl. Ami jól esik,mindennek megvan a saját ideje,nem görcsölök,hogy jajj most akkor melyik legyen előbb 15 percen keresztül,mint az átlag ember.
2021. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is az 1. szerint élek, előbb szeretem megcsinálni az úgymond kötelező dolgokat, és csak utána a szórakozás:)
2021. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

vegyes.

egyébként pont ez az évszak, amikor jól tud jönni a 2-es (ha nem ütközik az életed többi szálával). ilyenkor nekem már nagyon elegem van belőle, hogy mire végzek a munkával és lenne idő van az emberekre, hobbidra, stb. mindig sötét van.

2021. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék az 1. szerint élni, de sajnos mindent utolsó pillanatra hagyok, szóval a kötelező dolgok legjobb esetben is délutánra, de amúgy estére maradnak. Aztán néha marad 1-2 órám pihenni, de néha semmi.
2021. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
egyébként nem csak ez a két szélsőség létezik: pl. ha érzed magadban az erőt, dolgozz egy kicsit előre, és akkor következő nap elején nyugodtabban adhatsz magadnak szabadidőt.
2021. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1es.

Amíg tudom, hogy dolgom van, addig nem tudok rendesen kikapcsolódni.

2021. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a kutyám miatt korán kelek, viszont délután vagyok proaktívabb, nekem a 2-es lenne jobb.
2021. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1. Ha nem csinálom meg a teeendőim, van rajtam egy frusztráció. Ha reggel végzem a nehezebb dolgokat, ráadásul van motivációm hogy "tarts ki, ezt elvégzed utána mehetdz". Persze tény, hogy a "kőtelező tevekenységeimet se tekintem nyűgnek...
2021. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista vagyok, amikor be kellett járni akkor nyilván az 1. volt a kötelező.

Most a karantén alatt a 2. szerint éltem, és sokkal jobban érzem magam, kiegyensúlyozottabb vagyok.

2021. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam ez hangulatfüggő. Próbáltam már sokféle időbeosztást, de a legjobb, ha a nap elején eldöntöm, mikor fogok mivel foglalkozni. Ahhoz viszont tartom is magam.


Ehhez is komoly önfegyelem kell, mert elúszhat úgy a nap, hogy végül nem marad idő a kötelező dolgokra.

2021. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!