Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyanokhoz szól a kérdésem,...

Olyanokhoz szól a kérdésem, aki 10 és 25 éves kora között élt Magyarországon és Angliában is, hogy hol volt számára jobb élni? Tanulás, közösség, környezet, lehetőségek tekintetében, illetve hol voltatok boldogabbak?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Hát lehetőségem több volt kint,személy szerint jobban tetszett az oktatàsi rendszer,de ettől fûggetlenül itthon jobban éreztem/érzem magam a mai napig. Hogy miért? Nem tudom

Csak úgy

2 évet voltam kint.

2021. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1-es mennyi idős voltál? hogy ment az oktatási rendszerben az ide- oda?

(3 gyerekkel jöttünk ki fél évre- amiből a covidnak hála egy év lesz) és az lett a gond, hogy mindhárman máshogy állnak hozzá, van aki nagyon menne haza, van aki nagyon maradna, van amelyiknek mindegy..

2021. jan. 18. 17:35
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Tanulas?? Angliaban a class miatt baromira nem mindegy, hogy egy rossz kornyeken jarsz iskolaba, egy kozep-osztalybeli faluban, vagy maganiskolaban. Kulon vilagok.
2021. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
lol mintha magyarban nem számítana hogy magán suli vagy falusi és városi ":DDDDDD
2021. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

lehetőségek egyértelműen jobbak kint angliában!!! de a legtöbb magyar csak a magyarok közt érzi jól magát! lehet bármennyire is jó egy másik ország ők csak a sokszor már negatív hangulatú embereket bírják ":D

mindenesetre angliában is vannak gázos emberek ez alap de valamivel (sokkal) jobb az életszínvonal és az emberek mentalitása...

nekem egyik unokatesom már többször kiment mindig ilyen 1-2 éveket vagy 3-at mesélte hogy csak a magyarok különcködöttek mindig ott... ":D

2021. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eddig négy válaszolóból, csak egy válaszolt a kérdésre sajnos. A kérdés azokhoz szólt, akinek van saját tapasztalata és elmondja, hogy hogy érezte, hogy élte meg. Persze lehet elemezgetni a helyzetet bárkinek, de most a "gyerekek, a kamaszok" tapasztalataira volnék kíváncsi.
2021. jan. 18. 21:02
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

kérdező ne légy nyomorult írtam hogy unokatesom ott élt sokat kérdezgettünk tőle hogy milyen volt ott...

és nem csak két évet volt ott hanem többet!

a gyerekek kamaszok meg nem +18 évesek! 25 év a max határ de hát akkor már nem mindegy hogy 25 vagy 26? mellesleg úgy 17 évesen ment ki és 20 évesen jött haza utána megint kiment 1 vagy 2 évre...

pont erről a mentalitásról beszélt! -_-"

első is azért érezte itt jobban magát mert neki ez a gyökér magyar mentalitás tetszik és sehol máshol nem szeretik az ilyen mentalitású embereket

2021. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 kikérem magamnak! Sajnàllak,hogy ilyen emberekkel vagy körûlvéve,látszik az írásodon,hogy feszült vagy te jó èg... Senki nem írt ilyen hangnemben mint te,de attól még ráaggatod ezt egy egész népre! Biztos jobban tudod nálam,hogy milyen emberek társaságát élvezem...

Mint ahogy elmondtam,nem tudom a pontos okát,de az emberekkl ott is szót èrtettem,voltak barátaim,nem "különcködtem". Egyszerűen jobban érzem magam itthon,jobb a közérzetem,szívesebben tanulok itt,de ettől függetlenül jó véleménnyel vagyok Angliáról. Tetszett a kultúra,az emberek sokszínűsége, a nyelv.

I4-16 évesen voltam kint,nem volt nehéz átállni az ottani rendszerre egyébkènt,a többség befogadó volt.

2021. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

8-as miből gondolod hogy bármilyen emberekkel vagyok körülvéve? ":D

nem feszültségből írom de látszik hogy a kérdező kötekedni akar...

és már bocs de nagyon sok tapasztalatom van az emberekkel!

nagyon sok rokonom van aki kint él külföldön pl svájc németország ausztria

és sok kollégám is volt illetve 1-2 "tanuló társ" (képzések stb) akik szintén sokat voltak kint külföldön... mindig meséltek az ottani helyzetről

pl az egyik aki németben volt és hát tod ott nagyon sok szezonális külföldi munkás van... voltak ott románok csehek magyarok lengyelek franciák is... ki találod kik különcködtek? segítek magyarok csak... ő egyrészt azért nem különcködött mert 8 éve kint élt... de sajna hiszed vagy sem a magyarok mogorva negatív viselkedése nagyon híres külföldön...


és ha már itt jobban érzed magad...

akkor nyilván van egy oka hogy miért itt jobb mint egy sokkal színvonalasabb országban! főleg úgy hogy te magad írtad hu de jó volt ott... de valahogy mégsem volt jobb...

2021. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok kötekedni, nem olyan ember vagyok Mit értesz különcködésen egyáltalán?

Én is éltem már Ausztriában, Németországban, Skóciában korábban, most Angliában. Mindig találtam, helyi, odavalósi, német, osztrák, vagy angol barátokat, a beilleszkedéssel nem volt problémám. Én sem kerestem külföldön a magyarok társaságát, mert személyiség alapján választok inkább barátokat, nem nemzetiség alapján. Szóval nekem magamnak vannak tapasztalataim. Engem kifejezetten a gyerek, a kamasz szemszög érdekelt.

2021. jan. 18. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!