Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismrtek olyan embert Debrecenb...

Ismrtek olyan embert Debrecenben, aki hajléktalan/ nagyon nagyon szegény, de, ha támogatnák anyagilag, lelkileg, akkor egyenesbe lehetne hozni, tehát akar változtatni?

Figyelt kérdés

Szeretnék felkarolni valakit. Egy tinédzser lány vagyok, de éveken keresztül gyűjtögettem pénzt, nyári munkával, zsebpénz stb. És úgy döntöttem, hogy ezt olyan dologra fogom költeni, ami megváltoztatja valaki életét. És nem, nem akarom így szétszórni, hogy Tomikának veszek belőle kisvonatot, Bettikének pedig csokikát. Én egy emberre akarok ráhasalni és komolyan támogatni. Igen, tehetős családom van, és magas a zsebpénz:b De szerintem még mindig jobb erre költeni, mintsem elinni/dr@gozni.. És annyi felesleges dologra költünk.. Tudunk segíteni másokon, megtehetjük. Miért ne élnénk ezzel a lehetőséggel?


Légyszi, ne kössetek abba bele, hogy ,,egy tinipics@ mit pattog itt?!” meg stb. Legyen ez az én és a családom döntése. A Ti segítségeteket abban kérem, ha ismertek olyat, aki vevő erre, és valóban elszánt a változtatással kapcsolatban, valahogy elmondjátok hogy tudnám őt megtalálni.

(Munkalehetőséget, ha kell, pszichiátriai segítséget, ételt és időt ajánlok neki.) És igen, a szüleim ÓRIÁSI támogatásával, még mielőtt nekem esnének az okosok, hogy ,,Ezek a mai fiatalok..” meg nekem nincs is saját vagyonom :) De amúgy elmondanám, hogy elmentem dolgozni nyáron, pedig nem volt szükségem a pénzre, mindent megkapok, amire szükségem van, de elmentem és büszkén jöttem rá, hogy egyedül is képes vagyok (ha keveset is), de pénzt keresni. Nekem ez nagy érték. Szeretném valami igazán jóra költeni. Másnak egy laptop, nekem ez az álmom.


Olyan is jöhet, hogy pl. fiatal lány/ srác tartja el a tesóját, mert a szüleik meghaltak. Tényleg! Bárki!


Kérlek, ne kezdjetek el ironizálni meg itt lehurrogni! Köszönöm!



2021. jan. 19. 23:57
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azért írtam az ismrteket, mert amúgy nem engedte kiírni a kérdést az ismertek szóval.. :/ Bocsi, GYIK
2021. jan. 19. 23:58
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
Hihetetlenül naiv vagy.
2021. jan. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értelek:)
2021. jan. 20. 00:13
 4/18 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy itt is nyilatkozik majd a jóindulatú réteg.. :D
2021. jan. 20. 00:14
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Messze élek onnan szóval senkit nem ismerek ott, de vagy keress egy szimpatikus hajléktalant, vagy menj be a helyi családsegítőbe/szociális gondozóba.
2021. jan. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

[link]

Szerintem vedd fel velük a kapcsolatot. Ők tudják, ki az, aki még nem süllyedt teljesen el.

2021. jan. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
A jó Isten áldja meg és segítse kivitelezni a leírt tervedet és áldja meg munkádat, jó téteményedet!
2021. jan. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Köszönöm, szebbé tetted a mai napomat!

Hihetetlen, hogy van valaki 18 évesen ilyen empátiával, ilyen emberi nagysággal ebben a lenyomorított világban!

Már ezzel a levéllel is rengeteget adtál az embereknek, és megkönnyeztem ezt az önzetlen segítőkészséget! Belőled még nagy ember lehet - és legyen is!

Jól írták a refomixet is, de vedd fel a kapcsolatot a DEHUSZ-szal, mert ott ugyan nem a hajléktalanokkal foglalkoznak, de sok kényszer-közmunkás van, akik közül biztos örülnének egy ilyen hihetetlen segítségnek!

De a Népkonyháknál, a Vöröskeresztnél is tudnak olyanokat mondani, amit biztos megkönnyezel, és ki tudod választani azt, akit kiemelsz a nyomorból - és ő is érdemes rá!

Áldjon meg az Isten!

2021. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

Figyelj, én nem vagyok szegény de legalább debreceni :) nekem adhatsz


Amúgy szerintem ne egy embernek add oda mindet hanem random adj az embereknek 1000 forintot az utcán és annyival és boldogabbak lesznek

2021. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon vicces vagy :/
2021. jan. 21. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!