Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elítélendő, ha mostanában...

Elítélendő, ha mostanában sokszor foglalkoztat a gondolat, hogy magam vessek véget az életemnek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ehhez elvileg egészséges embernek nem lenne joga. Az oka viszont nem is annyira személyes. Rengeteget olvasni mostanában a közeljövő eseményeiről, amik egy rémálom képét rajzolják fel: egy teljesen kontrollált, max. vegetálásra alkalmas világot, ahol zombiként élhet az a kevés ember, aki megéri. Én magam sosem voltam túlzottan életképes ember és nem sok jót várok a jövőtől.

Azért is gondolkodom ezen, mert amikor ez megtörténik, akkor legalább az embernek annyi megmaradjon, hogy a saját léte felett ő rendelkezzen. Saját családom nincs. Az egyedüli ellenérvem csak a saját gyávaságom, ami eddig megakadályozott.

Abnormális dolog ilyeneken agyalnom?


2021. jan. 20. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Abnormális
2021. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi miatt még nem túl normális. Meg kell próbálni a saját életed felett elnyerni az irányítást.
2021. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne ezen járjon az eszed. Nem te befolyásolod a jövőt, attól, hogy most ezen rágódsz, attól nem lesz másabb a jövő. Öngyilkosnak lenni most, a jövő miatt meg végképp logikátlan. Miért ölnéd meg magad valami miatt, ami még be sem következett? A rossz jövővel elég akkor foglalkozni, ha bekövetkezik. Mert, ha most a jelenben ezen stresszelsz, akkor elcseszed a jelened a szorongással, a jövőd meg úgyis rossz lesz. Legalább, akkor a jelened legyen jó.
2021. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3-as, ez hasznos válasz volt!
2021. jan. 20. 23:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a jövőképpel egyet tudok érteni, én is hasonlóan látom a dolgokat.
2021. jan. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!