Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyesek miért angolul mondják...

Egyesek miért angolul mondják ki, hogy lockdown?

Figyelt kérdés
Van magyar megfelelője is, “lezárás”. Miért kell félig magyarul, félig angolul beszélniük egyeseknek? Most ez a divat?

2021. jan. 20. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Ezt én sem értem. Szerintem azért,hogy villogjanak,hogy mennyire értelmesek. Közben a nyelvtani hibákra már nem figyelnek...Egy hosszabb mondatot már nem tudnak végigmondani. Sztem fixen ez az oka. Tény,hogy az angol könnyen tanulható,nagyon gyakran használt nyelv,és valamivel flexelni kell. Így minél több nem gyakori szót ,vagy túl sokat használt szót használnak,hogy edukáltnak,meg értelmesnek tűnjenek. Cringe.

Ugyanúgy,mint mi magyarok,bár én nem venném egy kalap alá magam ezzel a réteggel. De aki állandóan politizál pl,az már nem mondja,hogy szocializmus,inkább azt,hogy sadasdadaslsfdsfdslista állatok. Jó,vannak fogalmak a politikában,de muszáj valami új dolgot gyártani,hogy még értelmesebbnek tűnjön,mert sokan nem ismerik,és akkor ő biztos sokat tud.

2021. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Mert Angliaban lockdown van.

Nemetorszagban is. Mondhatnak nemetul, de minden cikk, ember lockdownknet hivatkozik ra ugyanugy.

Teged ez miert zavar? Nemzetkozi szo lett belole. Nyilvan ezek az emberek sok mas orszagrol szolo cikkeket is elolvasnak a koronaval kapcsolatban. Lasd Anglia, nemet. Igy pedig ragadnak az idegen kifejezesek.

2021. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert a médiában is túlnyomó részt így van feltüntetve és ráragadt az emberekre. Nem kell ezt túlgondolni. Én is néha észrevétel nélkül alkalmazok egy-két helyen angol szavakat. Nincs köze semmihez és nem érdekem "villogni" vele de annyi alkalommal hallottam már, hogy kényszer szerűen ejtem ki. Most ha mondanom kellene példát, így hirtelen bajban lennék de ez is azt igazolja, hogy nem tudatos.


De igazság szerint ez a jelenség már nagyon régóta megfigyelhető. Az én nagyapám fénykorában az orosz volt a világnyelv és mai napig előfordul, hogy egy-két szót kényszerszerűen oroszul ejt ki.

2021. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Pont ma írtam itt valamire választ, és leírtam, hogy "plasztik", és leálltam gondolkozni, mert egy pillanatra elfelejtettem a "műanyag" szót. Aztán azon gondolkodtam, átírjam-e, de átírtam, még a gyakori népe villogással vádol meg.


Mondjuk ez kb. sárga Headway szinten lehet felvágás.


(Headway a könyv neve, nem menőzés.)


(A helyesírás javító a "menőzés" szót aláhúzta, a "plasztikot" nem, az oldal szerkesztői is bűnrészesek villogásban.)

2021. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Why not?
2021. jan. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
14%
Mert az olyan #yolo.
2021. jan. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Oke, jogos is lehetne kifogasolni. De annyi idiota, nevetseges, jol potolhato idegen szo kuszott be a nyelvbe, hogy nem hinnem, ez a legrosszabb pelda. A rosszul hasznalt karanten helyett szeretik mondani, es kifejezi ezt az uj szabalyrendszert, amire talan a lezaras nem szaz szazalekban pontos szo.
2021. jan. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
#4: Én külföldről írogatok, a számítógép nyelve angolra van állítva. Nekem minden szót aláhúz, amit magyarul írok. Szerintem nem az oldal az oka.
2021. jan. 21. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Eddig kb. egszer hallottam így. Mondjuk nem vagyok benne a médiákban.
2021. jan. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
Mert teljesen mást jelent jelen esetben mint a lezárás, és ha lockdown-t említesz mindenkinek egyértelmű, aki picit is olvasott a témában hogy pl nem korlátozásról, hanem teljes zárásról van szó. Ugyanúgy, ahogy pl a pandémia is idegen szó, és gyakran használjuk a világjárvány helyett.
2021. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!