Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, nem a karantén miatt lettem ilyen.

Iskolai időszakban is végig szenvedtem, csak kényszerből mentem. Barátaim nincsenek igazán, vagy olyanok mint én(otthon ülnek) szóval neten beszélek velük. Van egy betegségem is amiért rengeteget piszkáltak, ezért nem érzem jól magam emberek közt konkrétan... Elzárkóztam az évek alatt. És így szép lassan csúszok lefele, nem csinálok semmit egész nap, nincs életkedvem, se életerőm. Csak suliba járok be(rengeteget hiányzom) ott is csak beülök és vagyok, nem beszélgetek senkivel igazán. Iskolai eredményeim is szarok, órákon csak ábrándozok, stresszelek,nem érzem jól magam. Konkrétan nem voltam csak úgy boltba 3 éve...

Hogy lehet kijönni ebből? Hogy fogadjam el magam? Most gondolom olyanokat fogok kapni hogy Hobbi, barátnő meg ilyenek... Van olyan dolog amit szeretnék csinálni, csak azt nem engedhetem meg hobbiként magamnak. Most jön majd az edzés... Edzek, ugyan olyan szar minden.

Barátnő... Ilyen fiút senki nem akar szerintem... Van egy lány neten, vele beszéltem rengeteget,kedvelem is nagyon, de ő csak simán kedvességből beszélget velem szerintem. Nem tekint rám pasiként. Ja meg messze lakik tőlem... És mivel ő normális, rengeteg normálisabb fiú ír neki, szóval őt is el kéne felejtenem.

Tehát? Aki volt hasonló helyzetben azt szívesen meghallgatom.


2021. jan. 21. 01:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
88%
Nem gondoltam volna, hogy valaki leírja az életem. :O , talán az javítana a dolgon ha találsz valamit amit szeretsz csinálni (én egy hete találtam rá a játékfejlesztésre (lassú laptopon nyomom, de élvezem csinálni)). Az nagyban segít az önbizalmadat kialakítani ha előbb felveszel egy kisebb "ál" önbizalmat. Hitasd el, hogy van önbizalmad és idővel ez az "ál" önbizalom átalakul sima önbizalommá. A lányos témához meg annyit, hogy ne alacsinyítsd le magadat! Ha nem lennel szimpi neki nem írna.(+ ha hamar visszaír akkor (nagyobb eséllyel) nagyon szimpi vagy neki). Ennyi voltam mára. Píc! Láv!
2021. jan. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy pszichologus tudna segiteni. Nem szegyen segitseget kerni,tedd meg magadert. Nehany honap alatt mar sokkal jobban lehetnel.

Az edzest ne hagyd abba! :)

Kitartast!

2021. jan. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Tudom, lelkesítőt kéne írni, de a saját tapasztaltaimból kiindulva, én mindig utáltam, amikor csak üres közhelyekkel dobálóztak. Szóval, kicsit nyersebb leszek: Rossz a helyzeted, nagyon. És változtatnod sem lesz könnyű. Az a nagy dilemma, hogy mivel rossz a helyzeted, nem vagy lelkes, hogy változtass. És, mivel nem vagy lelkes, ezért nem változtatsz.

Nincs egyébként konkrét recept. Rengeteg hibalehetőséged van és ezt tudod. Milyen betegséged van?


Szerintem próbáld kitalálni, hogy hova mész továbbtanulni vagy mit fogsz dolgozni. 17 vagy, jövőre érettségi. Ha már ezt a jövőtervezést kiszúród egy célként és minden mást mögé raksz, akkor legalább ott lesz benned, hogy van egy célod.

Próbálkoztál egyébként neten facebook csoportokban ismerkedni? Barátkozni vagy barátnőt keresni?

2021. jan. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Üdv sorstárs.

Bár én 19 múltam és lány, de ugyanígy vagyok éves óta.

Nekem elvileg személyiségzavarom van, ami miatt másként látom a dolgokat, a világot, mint általában "kéne", emiatt pedig nem tudok normális emberi kapcsolatot kialakítani senkivel.

De ezt akkor mondták nekem, miután 3 évig otthon ültem. Egy időben napi 16-18 órát aludtam. Máskor meg a rémálmok gyötörtek. Csak addig voltam "jól" , míg filmeket, sorozatokat néztem, kizökkentett a valós életből, az a napi pár óra volt az egyetlen örömöm, máskor valahol az idegösszeroppanás és az öngyilkosság közötti vékony kis lécen egyensúlyoztam.

Most, hogy tudom, nem sokkal jobb, csak megpróbálok önálló életet élni, munkát találni, folytatni a tanulást(2x9.osztályt végiglógtam, aztán jött a teljes bezárkózás), elköltözni. Egyszóval elfogadni, beletörődni.

Sz@rügy, de én már nem hiszem az ilyen anonim oldalakon kívül bármilyen társasalmi kapcsolatom lehet. Már talán nem is akarok. Vagyis nyilván, belül vágyok arra, hogy normális lehessek és barátaim legyenek. De akárhányszor ott a lehetőség, inkább hátatfordítok neki. Boltba is csak fülhallgatóval megyek, hogy véletlenül se kelljen senkivel beszélnem. Különben sem szeretnék bárki mást belevonni, mérgezni ezzel az sz@rtengerrel, amiben vagyok.

Gondolom most nem sokat segítettem.

Ennyi telt tőlem, sajnálom.

2021. jan. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
#4: A kérdezővel nem lenne kedved beszélgetni?
2021. jan. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt neten keresztül de, ha szeretne persze.

De élőben nem menne, életképtelen vagyok hozzá.

2021. jan. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem próbáljátok meg, hátha segítetek egymásnak. Meg, a többiek is, ha úgy van. Talán, jót fog tenni mindannyiótoknak.

(Mondanám, hogy én is segítenék, de az elmúlt pár hónap nekem is húzós volt, szóval most képtelen lennék rá.)

2021. jan. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Még 2-3 órát leszek, aztán megyek aludni.

Mostanában ez a rendszer nálam.

#4 és #6 voltam.

2021. jan. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha találnál neten valakit akinek kibeszélheted a problémáidat az sokat segítene.

Nekem is van ilyen barátom és hála neki jobb a kedvem 😄

2021. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem segít ha kibeszélem a problémáimat xD A lány meghallgat, de nem fárasztok ezzel így senkit, inkább ide írom ki. Most nem tudok menni pszichológushoz, hogy javítsak magamon?

Ha itt van még a 4-es akkor dobhat egy üzenetet privátban:D

2021. jan. 21. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!