Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem akarok családok...

Miért nem akarok családok alapítani?

Figyelt kérdés
Ennyire elcseszett vagyok? 34 éves vagyok, évek óta van párkapcsolatom, imádjuk egymást és szerencsére párom is így gondolkodik. Van kocsink, lakásunk, mondjuk a hitel elég sok, lakás sem olyan nagy. Mi lehet a baj, hogy ennyire nem akarok gyereket, lassan a környezetemben mindenkinek van és kérdezgetnek, hogy mikor lesz, ha mondom, hogy nem szeretnénk ki vannak akadva.
2021. jan. 26. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem vágysz rá. Teljesen rendben van ez így. Te felismerted ezt magadban, és ez így sokkal jobb, mintha külső nyomásra magadra erőltetted volna a családalapítást, és aztán boldogtalan lennél abban az életformában. Nem kell mindenkinek gyerek, ha nem vágysz rá, akkor senki nem kötelezhet rá.
2021. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

És ezt tőlünk kérdezed? Leginkább neked kellene tudnod!

Rengetegen nem akarnak gyereket, de meg is tudják indokolni, hogy miért.

2021. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Rosszul fogalmaztam akkor. Nincs egyszerűen az az érzés, ösztön.:( Az odáig oké, hogy sok nőnek eszébe jut, hogy erről meg arról a dologról le kell mondania, de ezt elfogadják, talán én nem. Szóval feltettem a kérdést magamnak már párszor, de ez nem jó így. Félek, hogy később megbánom, ha nem lesz, de nem is szeretnék.
2021. jan. 26. 15:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nektek igy jo, akkor senkinek semmi joga ebbe beleszolni, kritizalni titeket. En sem akarok gyereket, lehet önző vagyok, de az en testem, idom, penzem. Nem akarok min. 20 evet vegig aggodni egy gyerekert, erzem, hogy nem lennek jó szülő, turelmem se lenne hozza. Az idegbaj kerulget ha pl vasarlas kozben meghallok egy hisztizo gyereket. Egyszeruen vannak emberek, akiknek nem valo gyerek, es ezt jobb belatni, mielott masok nyomasara, megfelelesi kenyszerbol megiscsak lesz gyerek, es netan erre megy ra a kapcsolatotok. Van csaladod, a parod. Ez egy kis csalad, olyan mint a mienk. Az a lenyeg, hogy boldogok legyetek.
2021. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Ember, ez teljesen rendben van!
2021. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

Előre bocsájtom,nem vagyok gyerekpárti, mégis az a véleményem, hogy meg fogod bánni, ha nem lesz.

Ahogy én is megbántam és ahogy mindenki körülöttem, akiknek nem lett.

Az ember mindig megbánja a végérvényes és visszavonhatatlan dolgokat, mert amikor már biztos, hogy nem lehet, elkezd mocorogni a vezérhangya, hogy milyen lett volna, ha lett volna és mit mulasztott.

Egyébként a húgom világéletében rühellte más gyerekeit, aztán amikor az utolsó percben lett neki saját, a világ legtürelmesebb, legodaadóbb édesanyja lett a sajátjának.

2021. jan. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha nincs ösztön, akkor nincs, nekem sincs és ez teljesen rendben van, magunknak kell megfelelni, nem másoknak. Senkinek sincs joga ezért számon kérni vagy beszólni, valószínűleg nem húzod meg elég erősen a határaid és ezért engedik meg maguknak ezt a viselkedést, a helyedben ezen változtatnék.
2021. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Párod szeretne gyereket?
2021. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól teszed, mert nincs értelme.
2021. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#8 Öröm az ürömben, hogy ő sem szeretne. Köszi a válaszokat, kicsit megnyugtattatok, hogy nem vagyok annyira abnormális!:)
2021. jan. 26. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!