Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai világban lehet úgy...

A mai világban lehet úgy élni, hogy ne a pénz határozzon meg?

Figyelt kérdés

Mert azt kezdtem észrevenni, hogy mi is úgy kezdtünk el élni, hogy csak a pénz, csak az számít. Csak abból tudunk megvalósítani mindent.

Jó, nyilván megvan az is, hogy a gyereknek nem az van h mindenféle anyapótlót veszünk, hanem foglalkozunk velük. Egymással is.

Csak egyre jobban fusztrál az, hogy ha valamerre akarunk jutni az életben, vagy álmokat valósítani (és nem olyan nqgy álmos) , akár dolgozni (itthonról én tudnék, de ugye ahoz is olyan felszerelések kellenek), ahhoz mind mind pénz kell.

Jól élünk, de mégse jól. Sokszir elgondolkodom, hogy milyen önző vagyok. Míg én vágyakozom erre arra, de van tető a fejem fölött, addig másnak még tető sincs.

A gyerekeimet próbálom arra nevelni, hogy nem veszünk meg mindent. A munkát is maguktól csinálják. Ha nagyok lesznek is, nem fogjuk a seggük alá tenni a mercit.

Mikor én gyerek voltam. Anyumék vettek egy házat, 5 en voltunk összesen. Akkor ki lett festve. De onnantól kezdve nem fejlődtek. Nem szépültek. Sokszor volt, hogy nem vettek meg nekünk semmit. (Nyilván olyan amit nem látom értelmét, azt én se fogom a gyerekeimnek.)

Ahogy felnőttünk a tesóimmal, mind a hárman a nulláról indultunk. És igen, nézem azt, hogy eddig mennyit haladtunk önerőből.

De tudom milyen az, hogy vágyakozni. A mai napig vannak olyan dolgok amit szeretnék. De elsősorban a gyerekeimnek. De ezek is olyan tervek, hogy nekünk is jó, de nekik is jó lesz, ha nagyok lesznek.

Pl telek, vagy föld vétele. Mi elgazdálkodnánk rajta. De később esetleg jó lesz eladni, vagy építkezni.

Van egy házunk, amit szépítgetünk, mert nyilván jobban esik egy szép házba bemennie az embernek mint egy romosba.

Mimdent megteszünk, amit tudunk, de egyre jobban fusztrál, hogy tényleg mindenhez a pénz kell...

Pedig egyszerű életet élünk, nem vágyunk a házba se a legmodernebb dolgokra. Vagy valami. Én már a gyerekkori álmaim nagy részéről lemondtam. De nem szeretném, hogy a gyerekeimnek is lekelljen. Meg hogy tanítsam meg nekik, hogy nem a pénz a minden.

Mert sokszor hallom, meg mi is úgy vagyunk, higy csináld amit szeretsz. De ha abból nem lehet megélni...



2021. jan. 26. 16:08
 1/7 Miss Endzsi ***** válasza:
41%
Ez ilyen. Nem juthat mindenkinek, mert akkor nincs fejlődés.
2021. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Határozottan nem lehet úgy élni, hogy valamilyen szinten ne a pénz határozzon meg. Én úgy vettem észre, hogy bárki akinek boldog, különálló és fontos/kiemelendő, hogy önálló (!!!) élete van, annak van egy minimum valamivel átlagon felüli kereseti forrása, tehát jól él.
2021. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egész társdalom erre, az anyagi fogyasztásra van berendezkedve. Akkor vagy boldog, ha fogyasztasz, veszel dolgokat stb. És az a gond, hogy sokak szerint ez jó. Bár én látom a saját korosztályomon (25-30 évesek), hogy sokan kiégtünk és a kilátástalanságban inkább már teszünk az egészre. El kell végezni egy nehéz egyetemet, közben menj el gyakornoknak, beszélj legalább két nyelvet, képezd magad tovább. Utána legyen egy jó állásod, túlórázz, hogy még többet keress. Építs kapcsolatokat, fejlődj, képezd tovább magad. Egyetem után elkezdünk dolgozni, eltelik 2-3 év és hiába van jó fizetés, életünk nincs. Mókuskerék az egész. Sokan ki vagyunk égve és bár keresünk, kilátástalan az egész élet. Munka mellett másra idő sem jut.
2021. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne a péznért csináld,hanem a szabadságért. Ne a pénzért,ne az időt nézd,hanem a végeredményt. Így leszel gazdag. De ha a pénzért csinálod,akkor az sokba fog kerülni.
2021. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mai világban nagyon nehéz függetleníteni magunkat az anyagi dolgoktól, de egy egészséges határvonalat muszály meghúzni ha nem akarsz kiégni. Ugyan manapság az anyagiak nagyon meghatározóvá váltak, azok magukban nem képviselnek értéket, lásd valaki azért 12 órázik hetekik hogy új csili-vili autót vegyen, vagy egy egy nagyobb házat, jakuzzit, 100-200 bringát, de minek. Lehet hogy ez a ideig óráig boldogá tesz, de mit adsz föl érte, családot, barátnőd/barátod, barátokat, magat?

Nem rég egy sorozatban halottam hogy ...-ok azért élnek hogy dolgozzanak, míg ...-ok azért hogy éljenek, szerintem nagyon tanulságos. Próbálj hobbit találni, akkár edzeni, rajzolni, írni, meditálni, bármi nem lényeg nem kell benne jónak lenned csak élvezd, ne azért dolgoz hogy tárgyakat veggyél, ha nem élményeket, ne másokra figyelj hanem magadra, ne azt nézd mid nincs hanem mid van, attól nem lessz több ha elkezdesz írígykedni, de álmodzni se felejts, próbálj úgy éllni mintha minden napod az utolsó lenne, más különben egyszer tényleg az lessz, és azon fogsz agyalni hogy mikről maradtál le.


Ja és egy jó tanács szokj le a közösségi média használatáról hidd el máris minden szebb lesz, én is meg tettem és fele annyi negatív gondolatom volt már napok után.

2021. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Inkább pénzt szerezni tanítsd meg őket, és aztán azt megtartani, jól gazdálkodni vele.


Az egyik legnagyobb probléma, amit az embereknél látok - az ügyfeleimnél is -, hogy furcsa a viszonyuk a pénzhez. Utálják általában. Lenézik. Rossznak tartják. Valami koszos dolognak, amire nem szabad vágyni, mert megrontja őket.


Pedig a sok pénz ma már a minőségi élet alapfeltétele. Ha elutasítod a sok pénzt, a minőségi életet utasítod el. Persze ettől még lehetsz nagyszerű, tiszta lelkű ember, sokak számára példakép, de folyamatosan anyagi zavarban fogsz szenvedni. Megéri? Szerintem nem.


Sokkal jobb akkor már egyenes gerincű, tiszta lelkű gazdag embernek lenni. Ma már úgy is lehet valaki milliomos, hogy nem tapad vér vagy mások izzadsága a kezéhez. (Régen is lehetett, de az internet térhódításával mindez tömegek számára vált elérhetővé.)


Akinek elég vagyona van ahhoz, hogy anyagilag függetlenné váljon, annak valódi szabadság hullik az ölébe. Nem kell többé kompromisszumot kötnie, megalázkodnia, stiklis dolgokat elvállalnia pénzért.

2021. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg történt a kilencvenes években egy rendszerváltás. Ami nem ment végbe az emberek fejében. A 90es évek előtt ipari termelés kora volt, annak megfelelő gondolkodással. Az emberek vagy az iparban, vagy a mezogazdasagban dolgoztak, esetlek valamilyen hivatalnoki szerepet toltottek be. A fizetesek kozott joval kisebb volt a kulonbseg. Sokan mar 18evesen munkaba alltak, nem volt cél, hogy papirokat szerezzenek, elég volt egy szakma. A legtöbben felvettek a hitelt a hazra, amit egesz eletukben fizettek, de evtizedeken at biztos megelhetest jelentett az ipar, termofoldek, így könnyebben vállalták az adósságot.

A világ megváltozott, megjelent az internet, a multicégek, az állami fizetesek alacsonyak lettek. Megjelent a kapitalizmus, es mindenki magának és a nagyvállalatnak dolgozik. A kulonbozo papirok megszerzese magasabb fizetessel kecsegtet, sokan ezt akarjak megszerezni, emiatt a gyermekvallalas is kitolodott.

Az ami a ipari korban működött, ma már nem működik. Erre sajnos későn jönnek rá az emberek. A szülők és a rossz oktatás ugyanazt tanítja: idejétmúlt gondolkodást.


Ami a mai vilagban fontos, az a penzugyi gondolkodas, penzugyi ismeretek. Egyetem helyett ilyen suliba iratkoznek be, ha 18 eves lennek.

2021. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!