Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted miért vagyunk a...

Helosziaszia kérdése:

Szerinted miért vagyunk a Földön? Miért pont mi, így az emberek, miért pontt itt és vajon kik voltak az elsők és hogyan keletkeztünk?

Figyelt kérdés

Tudom nincs erre konkrét válasz úgysem, de kíváncsi vagyok ti hogy látjátok ezt. Szerintem érdekes téma.

És a hívőknek: tényleg hiszitek hogy történt egy ekkora csoda?



2021. jan. 26. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak mi emberek vagyunk itt. Hanem van egy csomó faj. Baktériumok, gombák, növények, álltok. És mi lényegében nekik köszönhetjük a létünket. Ők jól el lennének nélkülünk, de mi nem.

Ugyanez igaz a napra.

A miért kérdésekre csak történeteket lehet mondani.

2021. jan. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ha ezt meg tudnám válaszolni, gazdagabb lennék egy Nóbel-díjjal, és sok-sok milliárd forinttal. De szerintem bárki, aki megadná ezekre a jó választ.
2021. jan. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

"De szerintem bárki, aki megadná ezekre a jó választ."

Tudok olyat, aki pontosan tudja, és bárkinek megtanítja. Egy elmebetegnek tartják. A tudáshoz befogadó is kell, és megértés. Hiába kürtölné szét, senki sem értené.

2021. jan. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak dolgok, melyekre nincs konkrét válasz. A Földön az élet szimplán így alakult. Egy anomália, a valószínűtlenségek folyamatos sorozata, mely végül életet szült, kifejlődött és most itt tart. Viszont ennek ellenére matematikailag alátámasztható.
2021. jan. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
Ez egy érdekes kérdés. Se a Biblia, sem Charles Darwin nem tudja rà a vàlaszt.
2021. jan. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 fabijoe ***** válasza:
92%

Darwin régen meghalt, és egy csomó dologról nem tudhatott, amit mi tudunk. A Biblia egy hivatalnokok (akkor egyháztudósnak nevezték őket) kongresszusán (zsinat) kompromisszumosan összeállított jelentés a Krisztus feltételezett születése után majdnem 400 évvel (398) ismert mindenféle szentnek tartott történetekből, mesékből és próféciákból. És csak olyasmi van benne, amit akkor ismertek. A történetek nem összefüggők és ellentmondásosak, egyes sztorik nem is a zsidóktól származnak, hanem az egyiptomiaktól vagy a sumér-akkád hagyományból.

A konkrét kérdésre van egy vázlatos magyarázat, de ez nem cél- (milyen célból) hanem ok- jellegű (milyen okok láncolatából) vagyunk itt. Ez a magyarázat kozmolögiai, geológiai, fizikai, kémiai, biológiai, biokémiai,genetikai,antropológiai stb. Okfejtések sokaságából áll össze.

2021. jan. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Se a Biblia, sem Charles Darwin nem tudja rà a vàlaszt."


A Bibliának van válasza!


6. kommentelő!


"A Biblia egy hivatalnokok (akkor egyháztudósnak nevezték őket) kongresszusán (zsinat) kompromisszumosan összeállított jelentés a Krisztus feltételezett születése után majdnem 400 évvel (398) ismert mindenféle szentnek tartott történetekből, mesékből és próféciákból. És csak olyasmi van benne, amit akkor ismertek. A történetek nem összefüggők és ellentmondásosak, egyes sztorik nem is a zsidóktól származnak, hanem az egyiptomiaktól vagy a sumér-akkád hagyományból."


A történetek összefüggőek! És olyan részekre is rámondják hogy ellentmondásos ami csak látszólag az. Valójában nem!

Milyen sztorikra gondolsz!


Kérdező!


Igen a hívők hiszik hogy mennyei Atyánk teremtette az Univerzumot benne az élettel!

2021. jan. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Sok ellentmondás pedig bizonyítottan a félre illetve rosszul fordításokból ered.

Biblia mellé pedig illik megemlíteni az apokrif iratokat, amik szintén szent iratok, csak az említett bizottsag nem tartotta őket érdemesnek a bibliába.

Én nem vagyok hívő, de minimum elgondolkodtató, mert rengeteg részlet van a bibliában és az apokrif iratokban, amit a régészet már tudományosan alátámasztott.

Ha a "hitem" ről lenne szó, akkor az inkább filozófiai rendszer, az indiai védikus filozófia áll egközelebb hozzám...

Ez nem tagadja se a bibliai dolgokat, sem pedig a darwin elméletet, a járható középút. És nem mellesleg a legösibb fenmaradt "vallás", bár igazából nem vallás csak filozófia... soha nem erőltették senkire fegyverrel, soha nem gyilkoltak a nevében.

Nyugati kutatók szerint 5000eves, keleti bölcsek szerint minimum 7000éves tanok.

2021. jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!