Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fogják egyesek a gyerekk...

Miért fogják egyesek a gyerekkorukra, a szüleikre, a génjeikre és lényegében bármire, hogy nem vitték az életben semmire és még azt sem voltak képesek megcsinálni, ami egyáltalán nem függvénye ezeknek a dolgoknak?

Figyelt kérdés
Miért jó a sorsban hinni?
2021. jan. 28. 10:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Megfordítom a kérdést.

Miért hiszed azt, hogy mindent magadnak köszönhetsz?

2021. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

latszik, neked tokeletes csaladod volt.

egy rossz anyai-apai kapcsolati minta nagyon is befolyasolja a jovobeli parvalasztasod, hisz bizalmi problemaid lesznek, stb. ha egesz gyerekkorodban azt lattad, hogy egy kapcsolat veszekedesbol all, annak fogod elkonyvelni.

ha sokat bantottak gyerekkorodban amikor a legsebezhetobb volt a kis fejlodo szervezeted, a jovoben felsz kialakitani akar barati kapcsolatokat is, es visszahuzod magad.

ez nem a sorsban hivesrol szol, hanem arrol, mit lattal magad elott gyerekkorodban.

2021. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező: Ha veszünk 100 embert, mind a 100 különböző módon fog reagálni egy adott szituációra. Elgondolkoztál már, miért lehet ez ?


Ha valóban nem számítanának a fent említett dolgok, mindenki ugyanúgy reagálna.


Pl a pszichopaták és a visszaeső bűnözők, mindig minden helyzetben a rossz döntést fogják meghozni, mert így vannak összerakva, mert az agyuk diszfunkcionálisan működik


Egy gyenge jellem meg sorozatosan hibázni fog az életében és mindig bajba kerül.

2021. jan. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a sorsban való hit és a rossz háttér két külön dolog. Hidd el tényleg sokat nyom a lantba, hogy milyen körülmények között nevelkedsz. Én gyerekekkel foglalkozom. Ha visszagondolsz az iskolás éveidre akkor te is megfigyelhettél bizonyos szerepeket ott. Ha felnőttként mész vissza, akkor ezeknek már tudod a hátterét is. Lehet valaki azért agresszív, mert otthon bántották, valaki azért visszahúzódó, mert nem hagyják szóhoz jutni stb. Ezeket le lehet küzdeni, de valamilyen mértékben viszed magaddal felnőttként is.
2021. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Két részről közelítem meg a kérdést.

Egyrészt vannak olyan emberek akik mindenhez találnak valami kifogást, és ezt próbálják még maguknak is behazudni, hogy ezért nem képesek semmire.

Másrészről pedig nagyon sokat számít az ember életében a családi háttér. Pl. Eric Bren pszichológiai munkásságának az egyik legmeghatároz pl az egész felfogásod a jövőre tekintve a 3 éves korod előtti kapcsolatokból és interakciókból épül fel.

Ha valaki bonyolultabb családi környezetben nő fel kihathat az egész pszichéjére, ezáltal valamivel nehezebben megy neki minden. Persze vannak akik ezt le tudják küzdeni, de azért lényegesen nehezebb nekik, mint aki egy szerető családi környezetből kerül ki (és itt most nem a milliárdosokra gondolok, hanem szimplán a szülői hozzáállásra)

2021. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Igen en rontottam el diszlexiaskent bellem vertek kishituseget gyerekoromba.. hiaba van mindenem meg tarsat kishitusegem. miatt nem valasztottam.. faj lelkem csak tudom en rontottam el.. de ennek megvan gyermekoromba oka.. Szeretnek tovabb lepni arnyekomon mert nem igy indult eletem es lehetosegeim de emberileg kell megerosodnom.. Jokepu egyke kinek van ket haza sajat vállalkozása szgk egy szep sportautója.. Ugye nem igy kepzelik sikertelen embereket.. pedig zokog lelkem a maganytol.. Nagyon szeretnek csaladot dolgozom rajta hogy sikeruljon..
2021. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
A rossz gyerekkor és a családi háttér nagyban befolyásolja az életedet,mert nagyobb traumákat vagy sérüléseket okoz. Lehet,hogy elmúlt,de a sebek sosem múlnak el és lehet ettől kialakul egy olyan személyisége,ami hátráltatja a munkában,mert mindent túlstresszel vagy megfelelési kényszere van nevelés folytán és sosem érzi magát elég jónak.
2021. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem volt egyáltalán tökéletes családom. Pont azok közé tartozom, akik tapasztalatból beszélnek, mikor azt mondják, nincs lehetetlen, csak tehetetlen... Nem kell a duma, mindenből lehet előnyt kovácsolni... A rossz szülők motiválnak arra, hogy az ember önálló legyen. A szegénység motivál arra, hogy tanulj és keményen dolgozz. Nem csak arra, hogy magzatpózban sajnáltasd magad. Az csak választás kérdése.
2021. jan. 28. 11:31
 9/26 anonim ***** válasza:
48%

3-as vagyok: Rossz családod volt, ok, Kérdező. És most ezzel mit akartál mondani ? Ha sikerült kitörnöd abból, az nem a rossz családi mintáid miatt van, hanem szimplán ERŐS JELLEM vagy és JÓ GÉNEKET kaptál.


De sajnos nem lehet mindenki olyan szerencsés, rossz géneket kaptam, gyenge vagyok, tele vagyok hibával.

2021. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%

nagyon

ramtortek karacsonykor erzelmeim lehet orvoshoz kene fordulnom de nem szeretnem hogy tele tomjenek anti depreszansokkal.. fogaimat leragtam olyan belso feszultseg van bennem

2021. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!