Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Masnak is vegtelenul elege...

Masnak is vegtelenul elege van mar a TikTok/Reddit/Twitteres “zoomer”, incel kulturabol?

Figyelt kérdés
2021. jan. 30. 12:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Igen. Kibasz*ttul irritáló ez a sok kis kretén snowflake, aki azt hiszi körülötte forog a világ, és joga van vérigsértődni bármin, ami miatt a másik halálát kívánja a PC nézetek értelmében (?!)


Az incelezést viszont nem nagyon értem. Mit értesz incel alatt? Miért kell átvenni ezeket a szavakat? Definiáld kérlek. De ha már itt tartunk definiálhatnád a *simp* szót is, mert ez is megjelent pár hónapja.

2021. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Csak egy peldakent hoztam fel, a simpezest en is teljes katasztrofanak tartom. Oszinten szolva en is beletartozom ebbe a generacioba, de ez a cancel/call out culture mar kezd sok lenni. Foleg, hogy mar lassan a politika meg a penzugyi vilag is mar felvette ezt az idetlen stilust
2021. jan. 30. 12:47
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Pontosan. A média egyenlő a hatalommal, és mivel ez iránítja a médiát, ezért ez irányítja a gazdaságot, és a politikát is (lásd a coolest monkey in the jungle bakit, ami miatt nem az volt rasszista aki arra gondolt, hanem akire mutattak :D)


Nagyon rossz irányba tartunk.

2021. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Azt nem mondanám, hogy végtelenül elegem van belőle, de néha már én is túl soknak érzem. Nekem már szinte úgy tűnik, hogy ahelyett, hogy elfogadnák azokat is (!) akik valamiben különböznek vagy régebben elnyomták (vagy akár még ma is elnyomják valamennyire) őket, most magasztálják, míg azokat, akiknek "privilégiumai" voltak/vannak (pl. fehér férfiak) utálják. Azzal a részével én egyetértek, hogy fogadjuk el, ha valaki különbözik tőlünk, csak szerintem ezt nem mások rovására kellene megtenni.

Erre egyébként egy nagyon "jó" példa, hogy Tiktokon egy vékony, fehér, olyan tipikusan szépnek számító lány táncolt egy zenére, és szinte az összes komment negatív volt, de amikor egy plus size lány ugyanerre a zenére ugyanúgy táncolt, mindenki odavolt, hogy jaj, milyen szép, meg ügyes, meg mennyi önbizalma van és milyen jó. Azért szerintem ez már kicsit túlzás. Mármint tök jó, hogy ennyire támogatták a második lányt (bár őszintén szólva nem éreztem túlzottan őszintének ezeket a kommenteket) de közben meg a másikat nem kellett volna ennyire utálni, mert semmi rosszat nem tett.

2021. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A pozitiv reszeit en is tamogatom (egeszseges onkep, elfogadas, stb). Viszont a tenyleg extremen fasiszta “canceling”-ek szerintem nem egeszsegesek.
2021. jan. 30. 13:23
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Kik azok a "zoomerek"?


Én 24 éves vagyok, sose követtem az ilyen trendeket és sose érdekelt az Instagramos nyálcsorgatás ami pár éve ment (lehet már le is csengett, nem tudom), meg igazából minden ami trendi manapság


Régimódi családom van, szerény életet élek és nem szégyellem azt ha bárminek is hívnak vagy néznek. Furcsa látni azt hogy milyen trendeket követnek manapság a fiatalabbak, de megmondom őszintén hogy van nagyobb meg fontosabb dolgom is ennél az életben hogy ezen agyaljak, és számomra ez így van jól :)


Egyedül a leendő gyerekeimért aggódom kicsit, hogy mennyire fogok tudni embert faragni belőlük, ha ennyire másabb lesz a világ később

2021. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Sose találkozom velük.
2021. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem nézem őket, azt se tudom mik ezek. Boldog, stresszmentes ember vagyok.

De hogy érdemben válaszoljak is: Amíg van szr, addig légy is van.

2021. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

#8: Ez tetszett!


Én is így vagyok vele, van fontosabb is mint rajtuk rágódni :))


Mi is voltunk fiatalok, annak idején rajtunk is csámcsogtak az idősebbek, szóval ennélfogva kvittek vagyunk mindannyian, akármelyik generáció gyerekei is voltunk

2021. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%
Nem idegesítő, mivel nem nézem ezeket. Orbán oltás propaganda sem annyira idegesít, mivel nincs tévém. Tiktokot letöltöttem egyszer, 2 napig vicces volt, aztán rájöttem hogy mindig kb 15-20 féle téma ismétlődik, depis, seggrazos, táncolos, fogyik, gumi maci koncert stb, pár nap alatt végigpörgött az összes téma, mindenki a másik videóját majmolja, így uncsi lett, le töröltem.
2021. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!