Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tekint rengeteg a K-pop...

Miért tekint rengeteg a K-pop fan istenként minden koreai emberre?

Figyelt kérdés

Valószínűleg ebből lehet egy kis nézeteltérés, de nem értek néhány embert, és már előre leszegezem, hogy persze a túlnyomó többség kivétel, mégis sokszor találkozom ezzel.

Én is nagyon szerettem ezt a műfajt, rengeteg tehetséges koreai zenész van. De egyre többször látom azt, múltkor pl Tiktokon egy fekete lány csinált egy videót, hogy milyen nehéz ott a társkeresés, mert a férfiak nagy része csak kalandként próbálná ki, még további videókat is csinált, amitől már konkrétan hányingerem lett, hogy milyen stílusban írtak neki. De így is egy csomó másik lány még őket védte, meg a őt gyanúsították, hogy kitaláció meg ilyenek.

Másik példa, egy srác mondta a videójában, hogy tök jó ha koreaiakkal akarsz ismerkedni, de ezt a környéket kerüld, mert az itteniek nagy része csak egy alkalomra használta, mégis tömegével jelölgették ott egymást az emberek, hogy "oda költözünk" meg ilyenek, hát nem tudom, szerintem elég fura... (és erre rengeteg másik példa volt még...)

Ezeken a fanoknak a nagy része amúgy még nem is találkozott koreaiakkal. Ennek a népcsoportnak is megvannak a hibái, mégis feltétlenül félistenként kezelik őket. Szerintem attól, hogy mondjuk BTS-t hallgatnak nem kéne felsőbbrendűnek tekinteni őket. Lehet a sorozatokban minden tökéletes, de a való élet azért korántsem az.

Amúgy én is nagyon elismerem a kultúrájukat, szerintem gyönyörű az országuk, de azért van egy határ az érdeklődés és az elvakultság között....


20/L



2021. jan. 30. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A tinikre jellemző, hogy valahova tartozni akarnak és valamit idealizálni. Régen ilyen volt az emó, most meg a k-pop dolog. Ez egy érzelmi hozzáállás, nem egy átgondolt valami. Az értelmesebbek általában ezt szépen elengedik és olyan normálisan gondolkoznak, mint te.

Egyébként pacsi, hogy végre valaki normálisan hallgat egy stílust és szeret egy kultúrát!

2021. jan. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a k-pop olyan, mint régen a backstreet boys, vagy a take that, még régebben a beatles, az jobb volt zeneileg.


Semmi különleges nincs benne, a tinilányok szeretnek rajongani, amilyen nemzetiségű a kis kedvencük, azért az országért is rajonganak, utána kinőnek belőle.

Koreában sincs semmi extra, bár sokat nem tudok róla, de nem is ilyen összetákolt tini együttesek miatt szeretnék érdeklődni egy kultúra iránt.

2021. jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az elsővel, ez tipikusan a tinik hozzáállása, VAGY a tanulatlan embereké. Aki idősebb és/vagy tanult, felfogja, hogy a valóság teljesen más, mint amit a kpop mutat, sőt, utána is néz az országnak egyéb forrásokból, stb.
2021. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Azert mert sok üres gyermek a serdülő korban vannak és nincs meg “még” bennük a helyes értékrend valamint ez a kpop hibája is (főleg az övé) mert ők mozgatják úgy a szálakat hogy a lehető legtoxikusabb legyen!

Az meg a masik hogy az átlagos koreai srac a kapa fogu bili fejű nem pedig a kpop idol akin 0-24-ben mester smink van és minden mozdulata előre ki van adva!

2021. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyes jól leírta!
2021. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Én tini vagyok,és nem egy kpopper ismerősöm van aki ezt a viselkedést produkálja. A falra tudnék tőlük mászni, főleg amikor egy kínaiban vagyunk, és meglátnak egy ázsiai pasast egyből nyáladoznak. Úgy hogy a pasas még csak helyesnek se mondható. Amikor megkérdeztem tőlük, hogy most ezt így miért? Azt válaszolták, mert ázsiai.

Az egyes jól leírta.

2021. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Azt megértem, hogy a tini korban sokan csinálnak ilyent (mindenkinek van/volt valami furcsa dolga akkor), de elég sokszor "felnőttebb" lányoknál is ugyanezt látom. Szinte már a börtönből a sorozatgyilkost is kihoznák csak azért mert koreai...

És tényleg egyikőjük sem beszélt még "igazi" koreai személlyel, nem is járt az országban stb.

(régebben én is sok Kpop zenét hallgattam, de most már megváltozott kicsit az ízlésem, de ezt már akkor sem értettem. Attól, hogy szeretek mondjuk egy random bandát még nem kell visítani valaki után, mert ugyanaz a származása )

2021. jan. 31. 09:07
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Az egyik ok az, hogy a tinikor ma már kitolódott, korábban a tinikor kb 12-13 éves kortól tartott 18-19, max 20 éves korig, most már ez inkább ilyen 11-től kezdődik és simán kitart 22-23 éves korig.

Ha pedig ennél is idősebbek istenítenek egy másik etnikumot, az pedig szimplán buta ember.

2021. jan. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy tekintenek ezek a tinilányok az ázsiaiakra, mintha fétisük lenne. Remélhetőleg kinőnek belőle. Én is szeretem a kpop-ot, de sosem gondoltam rájuk úgy, mintha járni akarnék bármelyikőjükkel is, nekem inkább amolyan lelki támogatásnak vannak.

De egyébként én is láttam, hogy minden ázsiai ember tiktok videójának a kommentszekcióban százezer olyan hozzászólás van, hogy "úgy nézel ki, mint xy", "te koreai vagy??" meg hasonlók... elég elszomorító:( Van pár ázsiai barátnőm, őket ez nagyon zavarja, hogy mindig idolokhoz hasonlítják őket, akkor is, ha bóknak szánták.

2021. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!