Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha amikor menstruá...

Mit tegyek, ha amikor menstruálok, akkor nem tudok természetesen viselkedni, folyton azon kattogok és félek, hogy átázok?

Figyelt kérdés
Ha betétet, ha tampont, ha intimkehlyet használok, akkor is ez van. Nem tudok nyugodt lenni, amikor menstruálok. Már minden bajom van, ha el kell mennem valahova ilyenkor. Most annyival jobb a helyzet, hogy online oktatás van, nem kell a budiban cserélnem. Félek ilyenkor, hogy átázok, és nehezen tudok elaludni. Ráadásul amikor felkelek, vagy sok ülésből felállok, akkor érzem, hogy zúdul és olyan rossz. Nagyon gáznak erzem magam ilyenkor, ha tehetném, minden csere utan lezuhanyoznék, mert koszosnak érzem magam. Nem tudok úgy mozogni, folyamatosan félek, hogy átázok.
2021. febr. 1. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, te mennyire vérzel, de nekem még a leggázabb napjaimon is egy normál tampon akár 8 órán át megbirkózik a helyzettel. Általában 2-3 óránként cserélek, de néha úgy jön ki a lépés, akkor van, hogy 8 órát is ki kell bírnia. Ilyenkor van, hogy egy tisztasági betétet is beteszek. Mivel 17 év alatt 2x áztam át, így nem görcsölök rajta.
2021. febr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

használj tampont és betétet egyszerre, hordj magaddal mindenhova több menstruációs eszközt, és gondolj arra, hogy nem te vagy az egyetlen az utcán, aki ezen a napon menstruál.

hordj hosszabb pólót és sötétebb nadrágot, meg cserélj gyakran betétet, esetleg hordj éjszakait

2021. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Nekem elég erős vérzéseim szoktak lenni, én ilyenkor 2 óránként cserélek betétet. Nem lesz tele, de én tampont nem tudok használni, és így vagyok nyugodt, hogy nem ázok át és nem lesz szagom. Ha otthon vagyok, egy nap többször is megmosdok ott lent. Munkahelyen ezt nem tehetem meg, így ott marad a gyakori cserélgetés. Plusz ezeken a napokon sötét nadrágot húzok, így nyugodtabb vagyok. Nem kell rágörcsölni, mert azzal nem fogod megelőzni az átázást, hanem oda kell figyelni, gyakran cserélni amit használsz, és nem lesz gond.
2021. febr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első napokban használj éjjeli betétet, annak nagyobb a nedvszívó hatása. Ha nagyon aggódsz, kombináld tamponnal.
2021. febr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Ha ennyire erős menj orvoshoz.
2021. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!