Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 1 ember vagy 100 kutya? (a...

1 ember vagy 100 kutya? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, hogy jelen korunkban mennyire megnőtt az állatok eszmei értéke, amivel egyet értek. Ám ebből következik a kérdés. Az egyik süllyedő hajón 100 kutya van, a másikon 1 ember. Melyiket választanátok kimentésre? (csak egyet lehet) Úgy gondolom, hogy 50 évvel ezelőtt ez nem volt kérdés mert a válasz egyértelmű volt. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, semmilyen vitát nem akarok ezzel generálni, kérem a válaszolókat, ők is vegyék ezt figyelembe, tartsuk tiszteletben a másik véleményét!

2021. febr. 1. 12:39
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván az embert. Nagyon szeretem a kutyákat, sajnálnám is őket, de az ember mégiscsak egy ember.
2021. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
42%
Egyértelműen a 100 kutyát. Akkor is a kutyát választanám, ha csak egy lenne belőle.
2021. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
90%
Nagyban függ a helyzettől. Egy mentőcsónakban mi a fenét csinálnék 100 kutyával? Meg ki az az ember? Édesanyámért cserébe pl simán meg is ölnék 100 kutyát, annak ellenére, h imádom őket. De pl ha az ember egy ellenszenves barom, akkor 1 kutyát is szívesebben megmentenék helyette. Általánosságban nem lehet dönteni, h ez vagy az. Millió tényező alapján dönt az ember az ilyen helyzetekben. Minden helyzetben.
2021. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
45%
Bocs, én a kutyákat. Nem azért, mert többre tartom őket mint egy embert, hanem azért, mert az emberke nyilván a saját elképzeléséből szállt fel a hajóra, a kutyákat viszont felb@szták, nyilván lenne jobb dolguk is mint ott dekkolni. Az emberke jó eséllyel kiügyeskedi magát a süllyedő hajóból és ad magának egy sanszot, a kutyák nem tudnak maguktól kijönni. Ha ég a ház, akkor is a macskáimat kapom fel és futok ki velük, nem a férjemet. Ő magától is ki tud jönni a lakásból. Lehet utálni érte :D
2021. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
64%
Srácok, ez egy elméleti kérdés. Itt csak az a kérdés, hogy melyiket mentenétek meg. Az előzmény (önszántukból kerültek-e fel pl.) és a későbbi események (kutyák a mentőcsónakon) itt most nem számít a kérdés szempontjából.
2021. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen az embert. Eleve hülye, aki túlélési helyzetben egy kutyát választ érzelmi alapon, aminek kevesebb haszna lesz a tengerben úszkálva, mint egy másik embernek. Persze ha a későbbiekben meg kívánod zabálni a kutyát a mentőcsónakban, akkor az is lehet jó választás. Arról nem is beszélve, hogy egy süllyedő hajón én is segítséget várok más emberektől, ami nyilván nem működik, ha én nem adok.
2021. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
90%
Én is az embert választanám.
2021. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki az ember, egy gyilkost, bántalmazót, politikust sorsára hagyok lelkiismeretfurdalás nélkül. Egyébként reflexből valószínűleg az embert menteném. De ez attól is függ, én mivel rendelkezem, helikopterrel vagy egy nagy hajóval, vagy mentőcsónakkal. A kutyákat lehet, hogy elég kiengedni, hogy esélyt kapjanak, mert jobban úsznak, mint az ember.
2021. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
90%
Az embert. De nagyon sajnálnám a kutyákat.
2021. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
22%
az emberek kihasználnak, bántanak és a végén elhagynak. inkább 100 kutya, ők ezerszer jobbak.
2021. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!