Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szeretik az emberek ide...

Miért szeretik az emberek ide leírni az életüket?

Figyelt kérdés
Sokszor azt vettem észre, hogy néha a kérdésbe ágyazva leírják az összes bajukat, úgymond sajnáltatva magukat, hogy milyen rossz is az ő életük. Nincsenek tisztában azzal, hogy még azok is, akik bátorító szavakat írnak SE igazán érdeklődnek, hogy mi van egy hót idegennel a neten? Tényleg az a néhány komment fog segíteni megoldani az életüket? Néha még értelmes kérdést se tesznek fel, csak hogy "mihez kezdjek?" stb. És ez nem troll kérdés. Komolyan érdekel, hogy mit várnak az ilyen emberek. Szóval ha esetleg van erre értelmes pszichológiai magyarázat, akkor megköszönném, ha leírnátok.

2021. febr. 4. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyfajta terápia, amúgy. Ha kiírod magadból - sokan telefon jegyzeteibe, valakik blogolnak, némelyek pedig fórumokra sírják ki a panaszaikat.
2021. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Néha még egy akármilyen emberi interakció is jobb a semminél.
2021. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Ahogy te is leirtad, egyes emberek szeretik magukat sajnaltatni. Ha nem lennenek problemaik, akkor kitalalnanak parat.
2021. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ezekre a kérdésekre nem lehet válaszolni, így sokan nem is teszik. Vagy max belekötnek a kérdezőbe és a földbe tiporják. Egyszerűen nem látom az értelmét. Egy naplóírás vagy blog még értelmesebb.
2021. febr. 4. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szoktam, mert szeretném, ha nyoma maradna, mert akkor később újra vissza tudom olvasni. És azért ide, és nem egy lapra, mert itt más is látja, és valami visszajelzést is kapok külső szemlélőtől. Nekem ezek haszonasak. Nem az önsajnáltatás a célom az ilyen jellegű kérdésekkel, nem érdekel, hogy a válaszoló érez e az irányomban empátiát vagy sem. Csak a véleménye érdekel. Nekem ez az oldal ez önvizsgálatom egy eszköze.
2021. febr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Te miért szereted ide leírni a gondjaidat?
2021. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es. Először is, nem vagyok empátia nélküli barom, mivel én veled ellentétben nem megyek oda hozzájuk és sértegetem őket. Másodszor meg leírtam, hogy arról van szó, amikor nem egy konkrét problémát írnak le és kérnek segítséget, hanem csak leírják a kis bajaikat születéstől kezdve és várják, hogy majd a kommentelők megváltsák az életüket. Ne haragudj, ha a lelkedbe tiportam,mert te is közéjük tartozol, de szimplán feltettem egy kérdést.
2021. febr. 4. 21:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kezemen meg tudom számolni hányszor írtam ki ilyen kérdést, de egyszer sem azért történt, mert sajnáltatni szerettem volna magam egy sort. Hanem szimplán azért, mert tudni akartam mások, akiknek nincs elfogult véleményük (hiszen nem ismernek), mit gondolnak erről és arról, az meg hatalmas plusz, ha valaki olyan ír, akinek nagyon hasonló esete volt.

Szóval én inkább azok közé tartozom, akik próbálnak azokon segíteni, akiknek bárminemű gondjuk van. Nem azt mondom, hogy mindenki gondját magamra veszem, de ha látok olyant, akinek tudok segíteni, akkor válaszolok a kérdésére. Azért is teszem ezt, mert szeretek segíteni és jó érzéssel tölt el, amikor látom a visszajelzéseket, hogy hasznos volt. Nem a köszönömökért teszem, de nagyon jól tud esni. Újabb indok pedig, hogy a vírus berobbanása óta elég szépen visszaesett a másokkal történő interakcióim száma és itt valamelyest ezt pótolom. Közel sem elég, de több a semminél.

2021. febr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Leírod, hogy nem vagy empátia nélküli barom aki sértegeti másikat, majd elkezdesz empátia nélküli baromként sértegetni... gratulálok :D
2021. febr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es, neked mi a sértegetés? Idejött (a már gondolom törölt) kommentjével és belém kötött, mert érdekelt egy kényes téma. Ő idiótának és baromnak nevezett engem én meg leírtam, hogy vele ellentétben én nem megyek belekötni másokba és hogy sajnálom, ha ő ilyen és ezzel megbántottam. Kaptam értelmes és értékelhető válaszokat a kérdésemre, szóval nem egy polgárpukkasztó kérdést tettem fel,amire nincs válasz. :D A 6-osnak meg szintén nem tudok válaszolni, mert nem rétem milyen gondról beszél. A többieknek meg köszönöm a választ.
2021. febr. 5. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!