Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hazudtam és bűntudatom van,...

Hazudtam és bűntudatom van, rossz embernek érzem magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha többet nem hazudok, elmúlik ez az érzés? Rossz ember vagyok emiatt? Ti szoktatok hazudni?

2021. febr. 5. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ja
2021. febr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
95%
Minden ember követ el hibákat az életben és a hibák azért vannak,hogy tanuljunk belőlük születésünktől kezdve egészen az utolsó napunkig :)
2021. febr. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

A hazugság természetes dolog, az emberi jellemhez tartozik. Gyerekkorunkban megtanuljuk, hogy néha ezt-azt érdemes eltitkolni, ha kérdeznek róla, letagadni. Így el tudtuk kerülni a büntetést a szüleink által. Ez néha akkor is megmutatkozik, amikor olyan gyerekekről beszélünk, akik beszélni sem tudnak.


Ne érezd magad szarul emiatt. Rengeteg olyan munkakör van, ahol sokat kell hazudni. Ezt is meg kell tanulni, mert így nagyon megkönnyíted az életed.

2021. febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

XDD


XDD

2021. febr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

OFF

Ezt az ikszdéző barmot nem lehetne már kitiltani innen? Olyan unalmas, hogy a diliházban is van net.

ON

Olyan ember nincs, aki sosem hazudik. Az nem jöhet szóba, hogy akinek hazudtál, annak elmondod az igazat, és bocsánatot kérsz?

2021. febr. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ miben hazudtál, es az milyen következményekkel járt/járna. Ha valami minimális dolog akkor szerintem ne pörögd túl, majd elmúlik.

Ha ezzel másnak bajt okoztál vagy vmu nagyobb hszugság volt komolyabb következményekkel, akkor amit az 5ös írt, momdd mev az igazat, kérj bocsánatot. Szoktam kicsiket? de igyekszem ritkán, és csak akkor ha jelentős okom van rá.

2021. febr. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Hazudtam sokat,még most is,de ezek mind kegyes hazugságok voltak,hogy ne bántsak meg valakit,akit szeretek.Másfajta kisebb hazugságokat,én mindig füllentésnek hívtam.Rendes hazugságot csak rendőröknek,vagy bíróságon tettem,vagy régen az iskolában,amikor megkérdezték,hogy én loptam-e el ezt meg ezt.
2021. febr. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem olyan hazugság volt amivel ártottam a személynek, semmilyen ráhatása nem volt az életére, mondhatni "tökmindegy" hogy hazudtam e vagy igazat mondtam a számára. Szóval nem amiatt bánt, hogy bármilyen következménye lenne, vagy megbántottam valakit stb, csak maga a tény hogy hazudtam, pedig ez a személy jóindulatú és segítőkész. Egyébként egy tanáromról van szó.
2021. febr. 5. 11:59
 9/10 anonim ***** válasza:
8.:Hát ha csak neked olyan fontos,akkor ne filózz rajta,felejtsd el.Ha neki ezzel nem ártottál akkor nincs gond,tudod hogy van,ha nem tudom,nem fáj.
2021. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tanárnak diák tudod hányszor hazudott már? Ezt ők is tudják, nem most jöttek le a falvédőről.

Szerintem lehet téged az zavar ha ilyen apró hazugság volt, hogy nem nagyon volt rá indokod, és mégse az igazat mondtad. Majd legközelebb nem csinálod, emiatt meg akkor ne legyen bűntudatod, inkább rakd el "emlékeztetőnek", hogy ha máskor ilyet akarnál csinálni, eszedbe jusson, hogy utána megbántad, és abszolút nem éri meg.

2021. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!