Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem tudom hogy folytassam...

Ha nem tudom hogy folytassam az életem, mert annyi lehetőség van, és semmiről sem akarok lemondani, mit tegyek? Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

Szóval rengeteg dolog érdekel, és úgy érzem, sok mindenhez van bennem annyi tehetség, ami elég ahhoz, hogy ha elegendő munkát teszek bele, érvényesülni tudjak az adott területen. (Nem úgy értem hogy született polihisztor vagyok, vagy szupertehetséges, csak mondjuk könnyen tanulok, sporthoz megvannak az adottságaim, stb, kifejtem).

A sport az életem része kiskamasz korom óta. Nem vagyok benne egy zseni, de 1-2 év kérdése, és simán juthatok olyan szintre, hogy megéljek belőle, vagy legalább egy fél jövedelmet kitegyen. Jelenleg is keresek vele, bár inkább csak benzinpénzt. De az is lehet, hogy maradok ezen a szinten, viszont ennek ellenére is szerves része az életemnek, és mikor csak 1 hónapig meg kellett válnom tőle, depressziós tüneteket produkáltam...

Van (helytől függően) jól kereső, magánban is végezhető okj eü. papírom (gyógymasszőr), -vagyis lesz hamarosan-, azt is szívesen végezném. Akár külföldön is, világot látnék, megpróbálnék megállni a lábamon minden féle segítség nélkül, anyagilag megalapoznám az életem.

Ugyanakkor tanulnék is. Vagy a masszőrt vinném tovább, vagy lennék gyógytornász, orvos, dietetikus, pszichológus illetve a közszolgálati terület is vonz. Akár a kettő keveréke, mondjuk kriminálpszichológus. Vonz a pedagógiai pálya is....

Szóval szerintem értitek mi bajom van. Minden érdekel, és bármelyikről úgy gondolom, hogy képes lennék megcsinálni (az orvosit húzósan, de ahhoz sem érzem magam kevésnek). És úgy érzem, akármit hagyok ki az életemből, meg fogom bánni később. Viszont egyszerre sport-tanulás-munka nem megy magas szinten. Részmunkaidő, újabb okj és megyei szintű bohóckodás talán menne. De ebből a hármas fogatból egyet (de lehet hogy kettőt) fel kellene áldoznom, ha valamelyik területtel komolyabban akarok foglalkozni. Viszont se az anyagi függetlenséget, se a sportkarriert, se a tanulást nem akarom feladni. A sport bizonytalan időn belül lesz jövedelmező, és az sem tart örökké. A munkában mielőbb el kell kezdeni tapasztalatot szerezni. A tanulás alapvető igényem, szó szerint boldoggá tesz, ha egyre többet tudhatok.

Hogy döntsem ezt el? Kitől kérjek segítséget? Mit csináljak, hogy 8 ló közül ne a földre huppanjak?



2021. febr. 5. 15:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyat válasz, amivel hosszútávra lehet tervezni. A tanulás mindig jó befektetés.
2021. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!