Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl a kudarcaimon?

Hogyan lépjek túl a kudarcaimon?

Figyelt kérdés
Mikor nagyon ott kellene lennem mentálisan pl. egy nehéz vizsga előtt, akkor törnek rám ezek a negatív érzések, eszembe jut, hogy buktam meg, aztán eszembe jút mennyit szenvedtem a tanulással és már el is megy a kedvem mindentől, nem akarom újra átélni. Egyik tanárom egyszer úgy buktatott meg, hogy elmondta, hogy megbuktam, de a dolgozatomat nem engedte, hogy megnézzem, azóta nagyon szorongós lettem. Most is így vagyok lesz egy nehéz vizsgám egy oyan tanárral, aki örömét leli abban, hogy buktathat, már ki vagyok készülve előre, tanulni sincs kedvem, annyira demotiváló az egész, teljesen kiölt belőllem mindent az egyetem. Mégis hogy kerekedjek felül ezeken az érzéseken?

2021. febr. 9. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehogy, tedd oda magad, mert nem azért buktat meg, mert ezt szereti, hanem mert nem tudod a tananyagot. A vizsgákon kívül meg rengeteg más kudarcélményed is lesz az életben, szóval szokj hozzá. Ha nem megy, fordulj pszichológushoz.
2021. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azert izgulsz, mert nem keszulsz fel rendesen ... ha biztos lennel a tudasodban, akkor magasrol tojnal az egeszre.
2021. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak pozitív , jó élményekre gondolj a vizsga előtt és arra, hogy meglesz. És persze tanulj!
2021. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!