Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mostanában szét vagyok esve,...

Mostanában szét vagyok esve, letört vagyok, szomorú. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon nem akarnak összejönni a dolgok. Suli nem megy jól, nulla motivációm, idén érettségizem, most, ahelyett, hogy elkezdnenék készülni csak henyélek, semmi kedvem tanulni (mérnök akarok lenni, kellenek a jó jegyek). Ezzel a kevés energiabefektestéssel is egész jók a jegyeim, de a nagyobb bajom az, hogy régen imádtam tanulni, most meg “kiégtem”, semmi kedvem.

Szenvedélyesen edzem, sérvem lett, nem tudok rendesen edzeni (vannak itthon kondiképeink)

Jó vagyok nagyon németből, de tegnap a tanár lefeleltetett kettesre, és utána még beszólogatott, meg megalázott. Nem szoktam magamra venni, de most mindennnel együtt eléggé rosszul esett. Vezetéssel sem állok jól, 30 óra után még parkolni sem kezdtünk, rengeteget hibázok, félrenézek, nem veszek észre dolgokat. Ma majdnem elütöttem egy biciklist, ha nem szól az oktató. Mondtam is az oktatónak, hogy most kell egy kis szünet, ennek semmi értelme, össze kell szednem magam, mert ez csak pénzkidobás (tudom, hogy fejben dőlnek ezek el, mert kb. 20óránál nagyon jól álltam, azóta sokkal rosszabbul vezetek). Ha valamit elrontok annyira magamra veszem, hogy mást is elrontok. Pl majdnem elütöttem ugye ezt a biciklist, majd mondta, hogy indexlejek, és benyomtam a kuplungot, lefulladtam egy kanyar előtt. Mert “bal oldallal kellett valamit csinálni”. Egyáltalán nem vall rám..

Nem tudom mi tévő legyek. Egyik jobban húzza le a másikat, és azok a dolgok, amikben jó vagyok egymásnak kereszteznek.

Szüleimmel is sokat veszek össze, sokszor elfelejtek dolgokat megcsinálni, pl elfelejtek elmosogatni vagy elpakoltam. Aztán csak a kifogásokat keresem.

Elégge elkeseredtem.

19/f



2021. febr. 10. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bizonyítsd be a német tanárnak, hogy te igen is jó vagy németből. Meg feküdj rá a tanulásra érettségizz le. Tűzz ki magad elé célokat pl, hogy ahogy mondtad legyél mérnök tanulj kint külföldön utazz

Ha meg elfelejtesz meg csinálni dolgokat akkor írd fel ilyen kis cetlikre az segít, hogy ne felejtsd el. A vezetés meg sok embernek annyira sem megy, hogy át menjen az elméleten te legalább a gyakorlatig el jutottál valaki bele sem kezd. Az edzést akkor most egy ideig pihentesd helyette sétálj mondjuk.

2021. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A feledékenységet okozhatja stressz vagy vitaminhiány. Ha sportolnál az is jót tenne, bár nem sok időd lehet de azt érdemes beiktatni. Hallgass videókat, akár németül gyakorlaskeppen és bizonyos időközönként állítsd meg és írd össze, milyen szavakat hallottál. Ez jó memóriafejlesztő. A vezetés összetett dolog, lehet korai volt belevágni, hiába ilyenkor szokás. (középiskola) Emlékszem szenvedés volt nekem is, szerintem korai is volt, igaz elméleten meg rutinon egyből átmentem (akkor ennek örüljek? :D) dehát városin csak ötödjére. Mai napig kudarc is, ha tehetném később tettem volna le. Szóval a sulis kiégés is érthető 12.ev végére (nálam is így volt..) de a jövőd szempontjából nagy hátrány, mert a jegyek most számítanak legjobban. Szóval valahogy vedd rá magad a tanulásra, először 10-15 perceket tanulj, majd jutalmazd meg magad valami aprósággal, majd egyre többet, növeld az időtartamot. Ha belegondolsz még a tanulás java ezután jön,érdemes ezt fejben helyretenni.
2021. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ami a németet illeti anyanyelvű vagyok, régebben versenyeket nyertem, ezért esett ilyen jól. Ezt ugyan inkább szüleim gondolják, de azért nem kedveljet a tanár, mert jobban tudok nála németül (NO.-ban nőttem fel magyar anyukámmal, német apukámmal, ovis koromban költöztünk haza).

Német irodalom volt, ezért esett annyira rosszul. Próbálok beiktatni nap egy sétát vagy ilyesmi.

Ami fontos (kémia, matek) azok jól is mennek, sokat is tanilok rájuk, de ilyen irodalom, töri, német irodalom stb-n égtem ki. Le vagyok maradva, nem érdekel a tananyag stb (pedig régen imádtam őket)

2021. febr. 10. 11:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Picit hosszú válasz lesz, ezért elnézést, de én most nagyon magamra és a tavalyi évemre ismertem a soraidban.

Akkor érettségiztem és világéletemben 4,5 körüli átlagom volt, imádtam tanulni, de érettségi évére (pláne március körül) valahogy minden motivációm eltűnt. Így is 4,4 körül voltam, de nagyon kicsi erőbedobással.

Sportom is volt, imádtam, de egy baleset miatt majdnem egy évig pihentetnem kellett.

Vezetést is valószínűleg jóval hamarabb kezdtem el, mint megértem volna rá. Csak az volt a baj, hogy kellett a jogsi, és ez lebegett a szemem előtt.. nekem magával a vizsgával volt gond, egyszerűen pánikoltam és rontottam..

Feledékenység és az otthoni viták is állandóak voltak, elég nagy feszültség volt itthon abban az időben.


Nekem ezekből az segített kievickélni, hogy leültem, végiggondoltam a dolgokat és mérlegeltem. Tudtam mik az érettségi tárgyak közül az erősségeim, és hogy hol vannak hiányosságok, ezeket összeírtam. Felírtam a napi teendőket és telefonban pipálgattam. Új napirendet állítottam össze, először kisebb, végül nagyobb célokat tűztem ki magam elé. Amikor sokat sikerült teljesíteni, akkor megvettem a kedvenc nasimat a boltban :D

Az eleje az, ami nehéz, utána lendületben vagy már, csak figyelj a fokozatosságra.

Sportomat pedig kivártam, nem volt könnyű, de addig minden tőlem telhetőt megtettem, hogy minél hamarabb folytathassam. Erőnléti edzőhöz jártam, az ott összeállított feladatsort csinálgattam és mozogtam, lefoglaltam magam.

Ahogy előttem is írták, a vitaminok és gyümölcsök is sokat tudnak segíteni.

A vezetést pedig lehet, hogy pihentetni kellene kicsit. Most koncentrálj inkább az érettségire, felvételire, majd visszamész utánuk, újult erővel. Nekem ez segített. hátha neked is.

A német miatt pedig ne legyen rossz kedved, sajnos ilyen előfordul mindenkivel. A tanárod csak kárörvendő volt, de majd legközelebb megmutatod neki, hogy sokkal jobbat is tudsz, még az ő tudásánál is :)

(20/L)

2021. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!