Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki vett már...

Van itt olyan aki vett már részt online fókuszcsoportos beszélgetésen a Netpanelen?

Figyelt kérdés

Hogy kell elképzelni? Van egy chatszoba vagy fórum, és írásban kommunikálnak a résztvevők, vagy videotelefonálni kell?

Illetve a jelentkezőket tényleg felhívják előtte a szervezők, vagy erre a gyakorlatban nincs kapacitás?



2021. febr. 12. 04:16
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Én már többször és többféle Netpaneles online fókuszcsoportos beszélgetésen részt vettem.


Írj, és válaszolok minden kérdésedre. :)

2021. febr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen fókuszcsoportos vizsgálat ez, miről kérdeznek és fizetnek érte valamit?
2021. febr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én már voltam a Netpanelnél ilyenen - többfélét csinálnak, van chatszobás és van videóhívásos fókuszcsoportos beszélgetés is. Én eddig csak chatszobáson voltam (jelentkeztem videósra is párra, de nem engem választottak). Ált. 5000 Ft Tesco utalványt kapunk egy ilyen beszélgetés után.


Akkor hívnak fel, ha bekerültél azok közé, akiket be akarnak hívni - ez általában úgy megy, hogy ki kell tölteni az elején egy tesztet... ebben benne van leírásban az is amúgy, hogy videós vagy chates az adott fókuszcsoport (amúgy covidon kívül meg személyesen szokott menni). Akkor kirostálnak mindenkit, aki a válaszai alapján szóba sem jöhet - de az ki is van írva. Utána megnézik, hogy milyen típusú embereket akarnak meghallgatni, ált. minél változatosabbakat bizonyos jellemzők alapján.


Ha bekerültél a szóba jöhető körbe, akkor felhívnak, megbeszélik veled a tudnivalókat, rákérdeznek, hogy tényleg aktuális-e még a dolog, jó-e még az időpont, és akkor meghívnak. Nem minden jelentkezőt hívnak fel, és nem is jön visszautasító mail sem - erre nincs kapacitásuk. Azért egy olyan egy héttel előtte szoktak hívni, tehát ha 1-2 nappal a meghirdetett időpont előtt nem keresnek, akkor valszeg nem kerültél be, legalábbis engem még nem kerestek last minute lehetőséggel.


Ez amúgy a netpanel.hu oldal - itt nemcsak ilyen beszélgetések vannak, hanem közvéleménykutatásos kérdőívek is, ahol pontokat lehet gyűjteni, azt is be lehet váltani Tesco-utalványra vagy "jegyekre" sorsolásoknál. Ebből nem fog senki sem meggazdagodni, de más oldalakhoz képest viszonylag könnyen és gyorsan össze lehet gyűjteni a pénzt / pontokat az utalvány kiváltására, ha vki rendszeresen és folyamatosan nézi az oldalt és tölti a kérdőíveket. A beszélgetéseknél meg, ha beválogattak, akkor garantáltan kapsz utalványt. Amikor még a személyes beszélgetések voltak, akadt olyanra példa, hogy több embert hívtak meg, hogy biztos legyen elég ember, ha vki nem jelenne meg, és akkor meg így kisorsolták, hogy ki nem vesz majd részt, és azok is kaptak 3000 Ft utalványt. Korrekt a cég, kedvesek az ügyfélszolgálaton.

2021. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!