Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ez a nagy magyar...

Tényleg ez a nagy magyar átlag? Ennyire csórók az emberek?

Figyelt kérdés

Vagy csak a facén vannak ennyien? Nagyon remélem a face-en kívül senkinek nincs ennyi ideje ezen a hülyeségen szórakozni :(


Megjelenik 3 cikk, hogy 400 forintra drágul a benzin és már tízezrével jönnek a dühítő reactok, meg a kommentek, hogy úúristen, hát mit képzelnek, itt fosztogatják az embert, hát úúúúúristen micsoda pofátlanság. Ki fogja ezt kifizetni???


380 Ft oké, de ha 400-ra felmegy már mind utcára kerül? vagy mi?


számoljunk csak 40 literrel. Ez egy átlagos tankolás mennyiségének felel meg. Legalábbis mi ennyit tankolunk, 55 literes a tank.


40*380=15.200Ft 40*400= 16000 Ft


800 kicseszett forinton dühítőznek? NYOLCSZÁZ??? Ez komoly? Kéthetente 800Ft-al többet kell kiadni az már ekkora nyomorba vezetne? Még 375-el is csak egy ezres lenne!

Ha meg nincs pénzük kifizetni, mert sajnos ilyen is van akkor meg minek van autója???


Én ezt nem tudom elhinni! Nem tudják beosztani az életüekt? Nem tudják ELosztani a pénzüket?


2021. febr. 12. 09:34
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Igazából csak furcsállom, hogy ez mégis mi, mert ilyet még életemben nem hallottam.
2021. febr. 12. 09:36
 2/19 A kérdező kommentje:
Most nem akarok itt leszólni senkit sem, még véletlenül se vegye magára senki, csupán meg szeretném érteni, hogy a 21. század negyede felé tartva egy-két ezer Forint havi plussz miért okoz ekkora gondot?
2021. febr. 12. 09:39
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Te vagy az a választópolgár, aki a legdurvább adót is gond nélkül lenyelné, csak apró lépésekben legyen bevezetve.
2021. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem csak erről szó. Mert ezt így levezetve igazad van. Csak 800 ft.

De! Nem csak a benzin ára emelkedik, hanem folyamatosan mindené. Kicsit ez, kicsit az, ma a benzin, holnap a kenyér stb. És a sok kicsiből lesz egy nagyobb összeg.

Mondjuk az egy évvel ezelőtti helyzethez képest könnyen elképzelhető, hogy /hó akár 10-20 ezerrel is több valakinek a kiadása úgy, hogy a fizetése meg változatlan.

És ez a havi 10-20e + kiadás már sok embernek gondot okoz, sajnos. Ezért ilyenek. Szerintem.

2021. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Vannak akiknek tenyleg gondot okoz plusz ezer ft kiadas is, de a tobbseg csak szeret mindig valamin rinyalni. Vagy valaki sokkal tobbet hasznalja az autot, igy tobbre jon ki neki, stb... Illetve ha folyamatosan dragul minden, nem csak a benzin, akkor azert a sok kicsibol osszejon a tobb kiadas. A fizeteseket meg nem nagyon emelgetik, maximum ha valaki szerencses es jo fej a ceg... :D Nalunk pl nem volt semmi emeles. De mondjuk en elegedett vagyok a fizetesemmel jelenleg.
2021. febr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Lehet, hogy nem kellene ítélkeznem, mert elég jó körülmények közt élek, de nekem is fura volt, hogy amikor 1 napot késett a nyugdíj egyszer, akkor emberek ezrei voltak kiborulva, és amikor tavaly először jött be a vírushelyzet, akkor is rögtön kezdtek felháborodni, hogy éhen fognak halni, nem pár hónap múlva. Ezek szerint az emberek jelentős részének pár havi tartaléka nincs? Nem nézem le őket, inkább megdöbbent és elkeserít.

Aki viszont 800 forint miatt jajgat, annak nem való autó, erején felül tartja fenn, de ebben az országban, ahol ez a legtipikusabb státusszimbólum, hiába magyaráznád.

Kiszámolós Miklósnak vannak jó cikkei a témában, de emiatt is meg akarták kövezni az autómániások.

[link]

[link]

2021. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

5: igen én is valahogy azt érzem, hogy csak rinya az egész, és ennyire unatkoznak.. De ez csak feltételezés. Amúgy meg tényleg, aki 800 forintos benzin ár emelkedés miatt nyafog annak nem tudom minek autó.

Én is jajjgathatnék, hogy a suliban a rántotthúsos szendvics már 900 Ftba kerül, pedig tavaly még 450 volt. Akkor nem kell megvenni.

Bár az élet nem ilyen egyszerű.

2021. febr. 12. 09:53
 8/19 A kérdező kommentje:

6: na ezaz!! A tartalék. Még ha 1-2-3 ezer Ft megtakarítás is marad.. Mert ilyen is van. Azt miért kell elkölteni?

Azt vettem észre, hogy az ilyen nagyon nagyon szegény, minimálbérből élő, bocsánat, de "panelproli" veszik a legdrágább holmikat. A legdrágább hús, a legdrágább ruha, amit megengedhetnek maguknak.


Látom a boltban, hogy a turkálóból összeválogatott ruhákban válogatják a tizenezres pólókat. Közben mi vesszük az 500 forintos fehér pólókat. Jé, megspóroltunk tizen ezreket.

2021. febr. 12. 09:55
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Miről beszélünk kérdező, amikor te még egy sima kérdésnél is majdnem agyvérzést kapsz? Hát nem mindegy neked, hogy ki miért elégedetlenkedik? Neked egyik sem kerül pénzbe.
2021. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9: Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban :D Lehet ezt még nem tudod, de egy kérdés arról szól, hogy rákérdezünk valamire.
2021. febr. 12. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!