Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek két nyelven...

Szerintetek két nyelven beszélni jónak számít vagy kevés?

Figyelt kérdés
Németül b1-es szinten angolul b2-es szinten beszélek plusz nyilván a magyar. Ausztriában élek ezért a német kötelező..az angolt magamtól tanultam. 24 éves vagyok.
2021. febr. 14. 16:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Ez három nyelv. Nagyon jó! :)
2021. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
Bár a B1, B2 még kezdő szint, szóval nem ártana fejleszteni. Az angol ma már alap, tehát arra mindenképpen rá kell állnod, hogy legalább C1 legyen.
2021. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Átlag felettinek számít mindenképpen. Elég csak belegondolni itthon kiadták a diplomákat is, mert sok diplomás nem volt képes egy középfokú angolt több év alatt megszerezni.
2021. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem manapság 2 nyelven (leszámítva az anyanyelvedet) beszélni nem akkora dolog, de nem is rossz. Olyan középmezőny. Ha tanulnál még pluszban egy másik nyelvet, ami mondjuk nehezebb és különlegesebb, akkor már elég jónak számítanál, de persze mindig van feljebb.
2021. febr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
Hát ha Ausztiában élsz, akkor gyakorlatilag angolul beszélsz középszinten, mert a magyar ugye semmire nem jó, németül meg mindenki tud. Ezt ott mindenki megugorja.
2021. febr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
ausztriában inkább átlag alatti, ha belegondolsz hogy az ország népességének nagy része anyanyelviként beszél németül (meg mert sok a félkülföldi, sokaknak eleve kettő anyanyelve is van), plusz angolul egy olyan középszint körül azért sokan tudnak. beszéled az angolt, makogsz az ország nyelvén plusz van egy anyanyelved, ez semmi rendkívüli.
2021. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem se nem jó, se nem rossz. Attól függ mihez kell, ha neked a mindennapokban/munkában/ tanulásban ennyi pont elég akkor jó. :)


Másokhoz minek viszonyítani, ha annyit tudsz amire pont szükséged van az jó. Ha tud valaki pl. 5 nyelven és egyiket sem használja semmire az mire jó, úgy értem. Ok arra, lehet jó, hogy többet tud, mint aki csak egy nyelvet beszél, de másra nem.

2021. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem rossz, de ezeket a nyelvtudásokat még lehetne erősíteni. Ha úgyis német nyelvterületen vagy akkor azzal nem lesz gond talán.
2021. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam jobb. Nekem angol van, mert azt mindenhol megértik, így nem látom értelmét más nyelvet megtanulni. Úgyis mindenki ahhoz alkalmazkodik. Egy középszintű angol többet ér, mint két felső szintű német és mondjuk szlovák (vagy kínai, japán, héber stb, nem mindenki akar tolmács vagy fordító lenni).
2021. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem C1 angol tudás már nagyon jó ha valaki Magyarországon él. Külföldön viszont szerintem kevés a B szint. Nekem az a tapasztalatom, hogy C1 is kevés ha komoly karriert szeretnél. Függ persze, hogy mit dolgozol, de én az vettem észre, hogy két nyelv B, C1 szinten plusz magyar anyanyelv, nyugaton édes kevés.
2021. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!