Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogos volt a postás felháborod...

Jogos volt a postás felháborodása?

Figyelt kérdés

Internetről rendeltem valamit. Már többször rendeltem onnan, soha nem volt gond az adataimmal, ahogy kérte az oldal úgy adtam meg. A nevemet, a címemet, és hogy melyik kapucsengő. Na most a kapucsengőre anyukám neve van kiírva, de odaírtam melyik számot kell megnyomni. Ezt az összes rendelős oldalnál így csináltam, soha nem volt még gond ebből. Nem voltam otthon, délelőtt hívott a postás hogy hozta a csomagot. Mondtam neki nem vagyok otthon, de a testvérem majd átveszi. Mondta hogy jöjjön le. Mondtam nem tud, mert karanténban van, nem hagyhatja el a lakást. Azt mondja akkor hogy adja oda át neki??? Hát mondom fölviszi, és átadja, az ajtót ki tudja nyitni. Jó, azt mondja nem látja a nevemet kint. Mondtam az én nevem nincs kint, de a 6-os gombot kell megnyomni (ami fel is volt tűntetve) Erre fölcsattant, hogy jaa azt neki honnan kéne tudnia, máskor írjam oda, honnan találja ki ha nincs megadva, ezt változtassam meg, mert már nem a régi postások vannak, már most megmondja hogy el fog keveredni a csomgom... én csak hallgattam, azt se tudtam miről beszél, milyen régi postások, mi van?? és mindezt olyan kioktató hangnemben, amit nem találtam jogosnak. Csak pislogtam, nem is tudtam mit reagálni, annyit mondtam rendben, köszönöm szépen, viszont hallásra.

Nem tudom mi baja volt, de mondtam valami rosszat? Egyszerűen nem értem miért beszélt így. Arra tudok gondolni, hogy sz_r napja volt és rajtam vezette le. Ti mit gondoltok? Jogos volt a kioktatása?


2021. febr. 15. 07:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%

A közoktatás nem volt jogos, de igaza van annyiból, hogy amit a megrendelés mellé odaírsz, azt az oldal látja, ahonnan rendeled, de a postás nem.

Nem mellesleg ha karanténban van valaki, az nem létesíthet mással személyes kontaktot.

2021. febr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De semmi baja a bátyámnak, nem beteg, hanem az egyik munkatársa lett pozív. Azért került karanténba.
2021. febr. 15. 08:07
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
És honnan tudod, hogy neki nincs baja?
2021. febr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Értem, és akkor hova kéne írnom, ahol a postás is látja? Azt nem mondta. És akkor a címemet hol látja? Oda van írva X utca 3/b 1. em. 2. ajtó, 6-os kapucsengő. Ezt nem látja?? Akkor honnan tudja melyik címre kell vinni? És a többi 200 futár/postás miért nem reklamált még emiatt?
2021. febr. 15. 08:10
 5/26 A kérdező kommentje:
Azért mert őt is tesztelték és ő negatív lett. De mégis karanténba küldték.
2021. febr. 15. 08:11
 6/26 anonim ***** válasza:
50%

Mert a teszt lehet téves negatív, amíg nem elég a vírus koncentráció.

Igen, az ajtó ott a címen, az nincs, melyik gombot kell megnyomni.

2021. febr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszerrendelést is átvehet, aki karanténban van. Maszkban és kesztyűben megy ki ajtót nyitni, saját tollával írja alá a papírt, vagy a postás alkoholos kendővel letörli az elektronikus "tollat", ha olyat kell használnia.

A postást remélhetőleg felkészítették, hogy ezt az eszközt fertőtlenítenie kell. Nem fogdoshatják a nyugdíjasok egymás után csak úgy, hiszen a postás bármikor találkozhat olyan covid -pozitív emberrel, aki nem tudja magáról, hogy fertőz.

2021. febr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
11%

Nem nyithat ajtót a testvéred,ha karanténban van,ôszíntén szólva én is kiakadtam volna a postás helyében.

Mondjuk ilyenkor annyit megtehet,hogy a kilincsre teszi a csomagot érintés nélkül,ha ki van fizetve részedről.

2021. febr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
#7: Hát, nem tudom, a jogszabályi hátterét nem ismerem, de a maszk nem véd 100%-ban. Nálunk karantén alatt érintésmentes átadás volt, nem volt ilyen fertőtlenítgetés.
2021. febr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A postásod egy komplett idióta.

Világos, hogy egy lakásban együtt lakik több ember, és csak egy név van kiírva a kaputelefonra. Több oda sem férne.

Ha megadtad, kérdező, hogy melyik kaputelefont kell megnyomnia, akkor te megtettél mindent, hogy eljusson hozzád a csomag. Az egy másik kérdés, hogy lehetséges, hogy azon a papíron, amit ő megkapott, ez már nincs rajta. Mert az irodában üldögélő alkalmazottjuknak sok lett volna annyi karaktert begépelnie. De ebben az esetben se kéne bunkóznia a postásnak. Megtudta, hogy a 6-os gombot kell megnyomnia, hát nyomja meg.


A karantén egy másik kérdés. Mert ugye az átvételt alá kell írni, még ha a pénzt előre el is utaltátok. Szerintem ezt tényleg másképp kellett volna megoldani.

Amúgy azt nem értem, miért nem ment föl a postás? Ilyenkor a csomagküldőnek nem kell fölmennie a lakáshoz? Mik a szabályok?


Ha netán fenyegetőzik azzal, hogy el fog keveredni a csomagod, akkor mondd meg, hogy azt csinál, amit akar, majd panaszt teszel, hogy nem érkezett meg a csomag, és rajta fogják keresni, nem rajtad. Nem véletlenül kell aláírni, hogy átvetted, nyilván neki is tételesen odaadták az árut aznap reggel. Ha nem tud vele elszámolni, akkor alapból feltételezik, hogy ő vesztette el, vagy lopta el. Úgyhogy csak bátran keverje el a csomagot. :-)))

Egyébként tapasztalatom szerint az internetes csomagküldők hozzáállása katasztrófa. Én már megfogadtam, hogy ha nem valami nagy méretű dolgot rendelek, inkább átvevőpontra kérem, és onnan magam hazaviszem.

2021. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!