Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nárcisztikus szülők gyermekeké...

Nárcisztikus szülők gyermekeként hogyan találjam meg azt, amit szeretek?18/l

Figyelt kérdés

[link]

[link]


A két cikk szinte minden pontja, gondolata igaz a családomra. Apám a tényleg nárcisztikus szülő, de anyám is manipulatív kicsit, ő inkább az áldozat szerepben van, bűntudatkeltéssel operál.

Apám kicsi gyermekkorom óta manipulál engem. 5-6 éves koromban is többször is megsértődött rám, amik nagyon megmaradtak nekem és szörnyű embernek éreztem magam apró dolgokért is. Én voltam a "kiválasztott" gyerek, akitől sokat vártak, de többet kaphatott, mint a többiek. Anyám ezért féltékeny is volt rám. Most ez a helyzet változott, én lettem az akit folyamatos lelki terrorban tartanak, sokkal jobban kritizálnak, konkrétan semmi sem jó nekik, a legapróbb dolgok sem. Nagyon korlátoznak, így nincs sok barátom. Szinte sose járok el itthonról.

Sajnos a gyerekkortól kezdődő folyamatos bántások, kritikák miatt hatalmas a szorongásom és az önbizalomhiányom. Étkezési zavarom is alakult ki, az önértékelésem romokban és még depressziós is vagyok. Tehát minden mentális problémát sikerült 'összeszednem'.

Most fogok érettségizni és tovább szeretnék tanulni. Jelenleg egyetemre nincs lehetőségem, mivel nem engednek.

Hogan találhatnám meg azt, ami érdekel? Úgy érzem bármit el tudnék kezdeni, mert minden érdekel és ugyanakkor semmi sem. Hogy próbálhatnám ki magam a dolgokban? Ez lenne a kérdésem egyik része.

A másik része indokolja a jó hosszú elvezetést is.:D Tudnátok szakirodalmat ajánlani nekem, ami segíthet megoldást találnom arra, hogy hogyan jöjjek ki ebből a helyzetből? Ngayon rosszul vagyok lelkileg, már fizikai tüneteim is vannak sajnos.

Esetleg van valki hasonló helyzetben, akinek sikerült meggyógyulni? Nagyon félek tőle, hogy sosem leszek 'normális'.



2021. febr. 15. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Költözz el amint tudsz! Aztán tedd rendbe magad, keress hozzá támogató környezetet, barátokat.
2021. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
túlreagálod inkább a dolgokat
2021. febr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Költözz el.
2021. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
14 éves voltam, mikor először gondoltam arra, hogy az öngyilkosság lenne a legjobb út szémomra. Egy 14 éves gyerek voltam. Nem hiszem, hogy túlreagálom.
2021. febr. 15. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Szia! A kilábalás: a sulidban vedd fel a kapcsolatot a pszichológussal. Ha nincs, akkor a lakhelyed szerinti családsegítőben van. Ingyenes. Ezt nem lehet személytelenül, könyvből megoldani, terápia kell!

A pályavalasztásra is hatással van a lelki állapotod, önbizalom hiányod. A választást segítheti az is, ha utána kerdezel önkéntes lehetőségeknek az általad választott helyeken, ami pénzt ugyan nem ad, de kipróbálhatod magad élesben.

2021. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Kezdj el dolgozni és költözz el. Ha van az iskolátokban pszichológus azzal mindenképpen beszélj. Szerezz barátokat is, mert ők átsegitenek a nehezebb pillanatokon (ezt tapasztaltam). Ha beszélnél valakivel egyébként irhatsz akár privátban is, én szivesen beszélgetek.
2021. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem engednek egyetemre ? Nem lehet hogy van valami amit nem írtál le pl nem vagy sérült vagy ilyesmi?
2021. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egész más helyzetben vagyok, engem mindenben támogatnak a szüleim, és ésszerű harárokon belül azt csinálok amit akarok. Persze nekem is voltak olyan helyzeteim, amikor úgy éreztem, érzelmi zsarolásban van részem, és ez bizony nálam is okozott nehéz időszakokat.


A szüleid most a lehető legnehezebb helyzben vannak. Felnőttél, és úgy érzik, elveszítenek. Itt most neked kell erősebbnek lenned. Sajnos sok szülő nem nől a gyerekével együtt, főleg, ha vannak még kisebb gyerkek. Segíteni kell nekik, és akkor majd neked is jobb lesz. Persze magadat is helyre kell hozni.


1, Ne akarj senkinek sem megfelelni. A saját értékrendednek megfelelően élj.


2, Ülj le a szüleiddel beszélni. Mondd el, hogy mit érzel, mit gondolsz. Mi a baj. Ki fognak borulni, de vállald be, ha esetleg kiabálnak, érzelmileg zsarolnak, te maradj higgadt, számíts rá, légy ezzel fölényes.

Tiszzád, hogy szereted őket, és mindig is fontosak maradnak neked, de szükséged van az életedre.


3, Ha van ilyen lehetőség és van aktív/felvilágosult nagyszülőd, beszéld meg vele is. Hátha tud segíteni, akár a szülők kihagyásával is.


4, Lehet önbizalomhiányos vagy, de ennek nincs alapja, aki így össze tudja szedni ezt a kérdést, az igen értékes és értelmes ember. Nagy feladat, de oldd meg.


5, Próbálj meg függetlenedni. Nem baj, ha most nem mész egyetemre. Én mentem és nem volt jó, jobb lett volna 1-2 év szünet a munka világában. Később jó lett. Költözz más városba (persze csak a munka miatt), ha vége a covidnak, a külfödi munka a legjobb. Egy év munka után érdemes átgondolni az egyetem kérdést, legyenek céljaid.


6, kezdj el eljárni otthonról, lehet a szüleid ezt nem helyeslik, de ne vedd fel amit mondanak, kell a társaság, legyél önálló.


7, felnőtt vagy. Persze ez a legnehezebb, mert tapasztalatlan felnőtt vagy. Nagyon ne hangoztasd, hogy felnőtt vagy, de viselkedj felnőttként. Hidd el, nekem már mindent lehet, és idővel kialakul.


+1, valaki írta a tanárokat/iskolapszhihológust: Nagyon jó ötlet, ha van olyan kiben megbízol beszélgess velük, rengeteget tudnak segíteni.


Hol élsz? Budapesten, városban vagy vidéken?

Milyenek a tanulmányi eredményeid? (nem mintha az minősítene, de érdekes lehet)

2021. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!