Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kötelező...

Mi a véleményetek a kötelező utcai maszkviseletről? Ti hordjátok?

Figyelt kérdés
Most légyszi a boltot/tömegközlekedést ne soroljuk ide, csak az utcára gondolok.

2021. febr. 15. 14:45
A kérdező szavazást indított:
Jogos intézkedésnek tartom, hordom
Szerintem felesleges, de a szabály miatt hordom
Szerinten felesleges, nem is hordom kint
103 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyok vírustagadó, de ha egyedül sétálok az utcán, mégis mi a lépfenéért venném fel a maszkot? :D
2021. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Én is veled értek egyet
2021. febr. 15. 14:48
 3/31 alletta ***** válasza:
87%

nálunk egy téren kötelező hordani városszerte. persze, hogy hordom, nem akarok büntetést fizetni.

viszont nem szeretem, ha valaki a "nyakamba liheg" maszk nélkül.

2021. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%
én sokszor nem veszem már fel, és egyre több embert látok aki mellőzi a maszkot. inkább csak azért szoktam felvenni, mert rengeteg ember fél a maszk nélküli emberektől.
2021. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%

Szerencsére a vàrosban múlt héten el lett törölve,mostmár nem kell az utcán is hordani. Nagyon utáltam,egyfolytában bepárásodott a szemüvegem,volt egy időszak amikor náthás is voltam,alig kaptam levegőt:D

Egyébként szerintem az utcán baromira nincs értelme. Most,hogy vásárok,rendezvények sincsenek,így azért nem szokott tumultus lenni az utcákon. Lehet tartani rendesen a távolssgot,nem kell a maszk,hülyeség.

2021. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
54%

Ha rendőrt látok felveszem,vagy úgy teszek,mintha keresném,nem szidhat le azért,mert keresem,és épp veszem fel,nemde?

Amúgy nem,ha szívom a cigarettát,akkor meg hogyan veszem fel a maszkot?Mi lesz akkor?Betiltják az utcán dohányzást? :D

2021. febr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%
Én felveszem, bár nekem textilmaszkom van, ami szerintem egy fokkal kényelmesebb, mint a hagyományos sebészeti maszk. Egyébként ilyen hideg időben még az arcomat is melegíti, így én ezért is hordom leginkább. Plusz ha a városban járok, az üzletekben, hivatalokban fel kell venni, így arra a tíz percre, amíg A-ból átmegyek B-be, feleslegesnek érzem levenni.
2021. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
60%

Kutyasétáltatásnál el tudom kerülni a tömeget, de nem akarok büntetést fizetni, úgyhogy hordom a maszkot.

Én nem félek a maszk nélküli emberektől, viszont ha valaki köhögéshez lehúzza a maszkot (pont hétvégén bevásárláskor voltam tanúja egy ilyen esetnek boltban), az azért bosszant. Pont az lenne a maszk célja, hogy ne köhögjön össze másokat, aki beteg.

2021. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
71%

"Betiltják az utcán dohányzást?"

A megállókban be van tiltva, legalább ott betartathatnák...

2021. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
51%
Elég régen elmondta a virológus is, hogy ez nem véd a vírus ellen és a terjesztést is csak nagyon korlátozottan akadályozza. Ebbe a kis százalékba kapaszkodnak a maszkviseléssel, de értelme nincs, mert egy emberes tüsszentéssel így is százfelé szóródik a nyálad, csak nem előre, hanem körbe mindenfelé. Olyan kimutatás kellene, hogy a fertőzésen átesettek közül mennyi tartotta be a maszkviselési szabályokat és mennyi nem. Valószínűleg a nagy részük betartotta, mert senki nem akar pénzbírságot. Akkor miről beszélünk?
2021. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!